۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
ایران میزبان بیست و پنجمین دوره مسابقات جهانی رباتیک شد
در سال ۲۰۲۰؛
رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا، از میزبانی ایران در بزرگترین رویداد ورزشی ربات‌ها در جهان در سال ۲۰۲۰ خبر داد.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
آیا فردی که باحداقل سواد برای ۷۰۰ نفر شغل ایجاد می‎کند نخبه نیست؟/ بوروکراسی اداری اجازه استفاده از ظرفیت نخبگان را نمی‌دهد
میرزاده:
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه اگرچه بستر استفاده از ظرفیت نخبگان در کشور وجود ندارد اما آنها خود باید این بستر را ایجاد کنند، از مسئولان خواست برای حل مشکلات از نخبگان استفاده شود.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
اصلاحیه دوم انتخاب رشته منتشر شد/ کنکور ۹۷ تکمیل ظرفیت ندارد
برای انتخاب رشته کنکور؛
رشته‌ محل‌های جدید و اصلاحیه سری دوم دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی کنکور سراسری سال ۹۷ منتشر شد. داوطلبان تا ساعت ۲۴ دوشنبه ۲۲ مرداد فرصت انتخاب رشته دارند.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
نمایشگر OLED مبتنی بر گرافن در ترکیه ساخته شد
با همکاری مرکز فناوری نانو؛
یک شرکت ترکیه‌ای که وابسته به بخش دفاعی این کشور است، نمایشگر OLED مبتنی بر گرافن ساخته است که کاربرد‌های نظامی و دفاعی دارد. از این نمایشگر در دوربین‌های دید در شب می‌توان استفاده نمود.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
نانوالیاف پلیمری با ساختار‌هایی توانا در بهبود غشا‌های تصفیه‌ی آب و پساب ساخته شد
با تلاش محققان دانشگاه سیستان و بلوچستان؛
محققان دانشگاه سیستان و بلوچستان با استفاده از روشی ساده، کم هزینه و تک مرحله‌ای، موفق به ساخت غشا‌هایی از نانوالیاف پلیمری با ساختار کاملاً کنترل شده گردیده‌اند که می‌تواند با کارایی بالا در تصفیه آب و پساب مورد استفاده قرار گیرد.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
۳۱ نفر به مرحله نهایی نهمین المپیاد دانش‌آموزی راه یافتند
در حوزه نانو علوم و فناوری؛
۳۱ دانش‌آموز پس از راه‌یابی به مرحله نهایی نهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو علوم و فناوری، در دهۀ دوم شهریور برای کسب مدال‌های این المپیاد رقابت خواهند کرد.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۱
صعود ۳۸ پله‌ای از حیث شاخص مشارکت الکترونیک در دنیا/ ایراندر جایگاه ۱۱۱ قرار دارد
مهراد:
بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان گفت: ایران با صعود ۳۸ پله‌ای از حیث شاخص مشارکت الکترونیک در جایگاه ۱۱۱ قرار دارد. رتبه ایران در سال ۲۰۱۶ در این شاخص ۱۴۹ بود.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۶
محرومیت ۱۷۰ نفر در کنکور امسال/ سازمان سنجش در تخلفات با کسی تعارف ندارد
خدایی:
رئیس سازمان سنجش با بیان اینکه امسال حدود ۱۷۰ داوطلب به دلیل عکس گرفتن با موبایل از کنکور محروم شدند، گفت: سازمان سنجش در تخلفات با کسی تعارف ندارد، بین متخلفان امسال فرزند رئیس آموزش و پرورش و استاندار هم بود.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۸
«شرکت آرمان رایان شریف» در حوزه توسعه فناوری با شرکت‌های بین‌المللی رقابت می‌کند
مدیر تجاری آرمان رایان شریف درگفتگو با دانشجو:
مدیر تجاری شرکت آرمان رایان شریف گفت: با توجه به خروجی‌های شرکت می‌توانیم ادعا کنیم که شرکت ما در حوزه توسعه فناوری با شرکت‌های بین‌المللی رقابت می‌کند.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵
۵ رشته جدید در دانشگاه جامع ایجاد شد/ خاتمه همکاری با واحد‌هایی که با اساسنامه مشکل دارند
حاتمی در پاسخ به خبرگزاری دانشجو:
معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع گفت: رشته کاردانی فنی کنترل کیفیت مواد غذایی، رشته کاردانی فنی امداد ریلی مترو، کاردانی حرفه‌ای کنترل ترافیک و ...
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰
مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ تا دوشنبه تمدید شد
توکلی در گفتگو با دانشجو:
مشاور عالی سنجش گفت:به منظور ارائه تسهیلات بیشتر به داوطلبانی که تاکنون نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نکرده اند، مهلت انتخاب رشته تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۲۲ مرداد تمدید شد. این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
«نوآوردگاه فضایی» همزمان با هفته جهانی فضا برگزار می‌شود
برای آموزش به کارآفرینان جوان؛
«نوآوردگاه فضایی» بعنوان رویدادی آموزشی علمی برای آموزش به کارآفرینان جوان ۱۵ تا ۱۸ مهرماه همزمان با هفته جهانی فضا برگزار می‌شود.
قبلی۴بعدی