۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
با ۱۰ کشور مرفه جهان بیشتر آشنا شوید!
هر ساله صندوق بین المللی پول کشورهای برتر در زمینه درآمد سرانه را معرفی می کند در این گزارش قصد داریم که ۱۰ کشور برتر در این زمینه را معرفی کنیم.
۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۴
بی‌خوابی گریبان گیر یک چهارم مردم آمریکا
بنابر تازه‌ترین آماری که منتشر شده است، یک چهارم مردم آمریکا دچار بی‌خوابی‌های شبانه هستند و هر روز تعداد‌ آنها افزایش می‌یابد.
۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
دانشمندان زوریخ ETH ادعا می کنند، "کوچکترین و ارزان ترین" بینی الکترونیکی برای کشف مردم را با در نظر گرفتن لرزه و زلزله، طراحی و توسعه داده اند. بینی یک مجموعه ای از حسگر ها برای تشخیص مواد مختلف است که هنگامی که در کنار هم قرار می گیرند، "اثر انگشت شیمیایی" حیاتی، حضور زندگی انسانی را نشان می دهد.
۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۸
لغو ممنوعیت آموزش زبان انگلیسی در کره جنوبی
پس از اعتراضات فراوان والدین به تصمیم وزارت آموزش و پرورش کره جنوبی برای ممنوعیت یادگیری زبان انگلیسی، علاوه بر اینکه این قانون لغو شد، سیاست‌های دیگری برای آموزش زبان به دانش‌آموزان ابتدایی در نظر گرفته شد.
۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۹
دسترسی غیرمجاز سرورهای خارجی به داده های کاربران ایرانی/وی پی ان ممکن است یک کرم رایانه ای باشد
پس از اتفاقات روزهای اخیر در محدودسازی دسترسی به شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام و یا به عبارتی همان فیلتر این دو ابزار ارتباطی، مجدداً شاهد هجوم بسیاری از کاربران در استفاده از انواع فیلترشکن های موجود در بازار هستیم.
۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۱
نخستین ربات پرنده لیزری جهان ساخته شد
ROBOFLYیک نوع جدید از ربات پرواز بسیار کوچک و سبک است این ربات قادر به پرواز و کنترل توسط لیزر است. این یک جهش بزرگ در طراحی هواپیماهای کوچک هوایی است که معمولا به دنبال پشتیبانگیری از یک منبع قدرت بسیار کوچک هستند .
۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۴
ایستگاه تکنولوژی در سواحل مازندران/بدون غرق شدن تا هر عمقی که خواستید شنا کنید
یک قدم فاصله تا اعماق دریا؛
تولید کننده مازندرانی موفق به تولید دستگاهی شد که امکان حضور افراد در عمق سواحل بدون خطر غرق شدن وجود دارد و بنا دارد این طرح را در برخی از نقاط ساحلی مازندران اجرایی کنند.
۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۷
هدف از تطهیر رضاخان چیست؟
مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران با بیان اینکه رضاخان مطابق اسناد آمریکایی ها جاسوس انگلستان است، گفت: رضا خان در تاریخ خیلی شأنش نازلتر از این حرف ها است که عده ای وقت خود را صرف تطهیر او بکنند.
۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۲
دانشگاه آزاد ساختمان جنجالی سوهانک کمیته امداد را خرید
پس از کش و قوس های فراوان، سرانجام دانشگاه آزاد اسلامی، ساختمان سوهانک کمیته امداد را خرید.
۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۸
دانشجویان آمریکایی رکورددار مصرف «محرک» در جهان
براساس بررسی‌های صورت گرفته، دانشجویان ترم آخری آمریکا رکورددار مصرف داروی اختلال «ADHD» هستند؛ آنها از این دارو به عنوان محرک برای کسب نمره بهتر استفاده می‌کنند.
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۴
۸۰ درصد دانشجویان آمریکایی الکل مصرف می‌کنند
براساس پژوهش‌های جدید، تقریبا همه دانشجویان ایالات متحده آمریکا در زمان دانشجویی، مصرف الکل را تجربه کرده‌اند و بیش از 80 درصد آنها به طور مداوم الکل مصرف می‌کنند.
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۵
کازرون؛ از اعتراض تا موج سواری
بررسی اعتراض‌ها به طرح تفکیک کازرون و تشکیل شهرستان جدید 'کوه چنار' در استان فارس در ۲ بازه زمانی قبل و بعد از سیزدهم اردیبهشت ماه جاری نکات جالب توجهی را به ذهن متبادر می‌کند.
قبلی۵بعدی