۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵
واردات محصولات تراریخته افزایش یافت
شاعری:
عضو هیئت رئیسه کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در دولت جدید و پس از ابلاغ برنامه ششم واردات محصولات تراریخته افزایش یافت.
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
«تراریخت» ریشه «حیات» را در این سرزمین می‌زند/ نمی‌دانیم برخی چرا اصرار می‌کنند
ولایتی:
علی‌اکبر ولایتی با اشاره به ابعاد جهانی تراریخته، گفت: طرفداران تراریخت نمی‌توانند نگرانی‌ها را برطرف کنند؛ همانطور که قبلاً عرض کردم ایران با این طرح تبدیل به کویر لم‌یزرع می‌شود؛ حداقل باید در امری که به حیات مردم مربوط است، ریسک نکنیم.
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۹
هیچ جای دنیا شاکی، متهم، وکیل و  قاضی یکی نیستند!/ طبق قوانین داخلی و بین‌المللی تراریخته نیاز به احتیاط دارد
عباسی در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرگزاری دانشجو:
علیرضا عباسی دانشیار دانشگاه تهران و متخصص بیوتکنولوژی در مورد آزادسازی کشت محصولات تراریخته ضمن انتقاد از عملکرد دولت در انتصاب قائلین تراریخته به ریاست سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: با این کار مشکل تراریخته حل نمی‌شود.
۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۱
ایران۶۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی در بزریل خریدری می‌کند
معاون وزیر جهاد کشاورزی :
در دیدار مقامات کشاورزی ایران و برزیل بر لزوم توسعه همکاری‌ها و تجارت کشاورزی، حل و فصل مسایل بانکی و کشت فراسرزمینی دو کشور تاکید شد.
۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
خرید تضمینی گندم از ۸.۸ میلیون تن گذشت
یزدان سیف:
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان این که ۶۷ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شد افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون هشت میلیون و ۸۴۲ هزار و ۸۲ تن گندم بصورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.
۱۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵
قیمت سیب‌زمینی و پیاز پس از ماه‌ها گرانی کاهش یافت/ قیمت منطقی نهایتا کیلویی ۲۰۰۰ تومان
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار:
در حالی که طی ماه‌های گذشته قیمت سیب زمینی و پیاز به دلیل آنچه که کمبود مقطعی تولید عنوان می‌شد افزایش یافته بود، به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار، قیمت‌ها با کاهش مواجه شده است و با گرانفروشی برخورد می‌شود.
۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۷
راه‌اندازی سامانه رصد آنلاین سطح زیرکشت محصولات کشاورزی
حجتی خبر داد
وزیر جهاد کشاورزی گفت: باید کمک کنیم تا با اعتبارات اختصاص یافته، صنایع تبدیلی در مناطق پرجمعیت روستایی ایجاد شود تا با اشتغالزایی از مهاجرت به شهر‌ها جلوگیری کنیم.
۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۹
افزایش ۲۵ درصدی بهره‌وری آب در بخش کشاورزی/ خودکفایی گندم پایدار شد
معاون وزیر جهاد کشاورزی:
معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: بهره‌وری آب در بخش کشاورزی ۲۵ درصد افزایش یافته و در عین حال در محصول گندم به خودکفایی رسیده‌ایم که این خودکفایی به وضعیت پایدار رسیده است.
۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
آخرین رقم صادرات گیاهان دارویی
مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه کشت گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت که در زمان حاضر سالانه حدود 350 میلیون دلار صادرات شامل گل محمدی، زعفران، آویشن و انواع و اقسام گونه ها از کشور انجام می شود.
۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵
دانشگاه‌های آمریکایی: تراریخته قادر به تأمین غذای مردم آینده نیست
براساس مطالعات دو دانشگاه معتبر در آمریکا تأمین غذای مردم جهان در دهه‌های آینده تنها با انجام کشاورزی پایدار امکان‌پذیر است و محصولات تراریخته این ظرفیت را ندارد.
۱۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۲
رشد تعاونی‌ها نابرابری قومی و طبقاتی را کم می‌کند
وزیر کار:
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جشنواره تعاونی های برتر گفت: نوعی رشد در تعاونی ها وجود دارد که می تواند نابرابری قومی، درآمدی و طبقاتی را کم کند.
۱۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
اوضاع نگران‌کننده سدهای کشور/ نیمی از مخازن خالی است
حجم مخزن سدهای کشور تا پایان هفته اول شهریورماه به حدود 25 میلیارد مترمکعب رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد کاهش داشته است.
قبلی۵بعدی