۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
نرخ فقر در افغانستان به ۵۵ درصد افزایش یافت
نرخ فقر افغانستان در پنج سال گذشته به شدت بدتر شده است. اقتصاد این کشور در حال درجا زدن است و شورش طالبان گسترش یافته است و بیش از نیمی از جمعیت این کشور با کمتر از یک دلار در روز سرمی‌کنند.
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
بازگشت تحریم ایران ۳۸ میلیارد دلار به خانواده‌های آمریکایی ضرر می‌زند
برآورد‌های اقتصاددانان نشان می‌دهد، افزایش ۳۶ سنتی قیمت متوسط بنزین در سال جاری نسبت به سال ۲۰۱۷، موجب افزایش ۳۸ میلیارد دلاری سالانه هزینه‌های خانوار‌های آمریکایی خواهد شد که معادل حدود یک سوم کل منفعت خانوار‌ها از کاهش مالیات هاست.
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۲
بوئینگ قرارداد ۲۰میلیارد دلاری فروش را از دست می‌دهد
با خروج ترامپ از توافق هسته‌ای؛
روز سه‌شنبه ترامپ اعلام کرد که از توافق هسته‌ای ایران خارج می‌شود و با این حرکت قرارداد چندین میلیارد دلاری ترامپ برای فروش هواپیمای تجاری به ایران را به خطر انداخت.
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
احتمال جنگ تجاری روسیه با آمریکا هم قوت گرفت
تجارت خارجی روسیه روز گذشته نشستی را برای بررسی نحوه پاسخگویی سیاست آمریکا در بالا بردن تعرفه وارداتی برخی محصولات برگزار کرد.
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
فشار‌ها به ایرفرانس اوج گرفت/ مدیرعامل استعفا داد
مدیرعامل ایرفرانس، گفت که به علت رد شدن توافق پرداخت دستمزد توسط کارکنان این خط هوایی، از سمت خود استعفا می‌دهد و این مساله موجب شد سهام این شرکت بیش از ۱۰ درصد سقوط کند.
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
قرارداد «توتال» در معرض خطر واگذاری به شرکت «سی‌ان‌پی‌سی» چین
بازتاب سخنان مدیر عامل شرکت ملی نفت در بلومبرگ:
بلومبرگ با توجه به نشست خبری مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نوشت درصورتی که شرکت توتال از ایران برود، سهام این شرکت در معرض خطر واگذاری به شرکت «سی‌ان‌پی‌سی» چین قرار دارد.
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
ضرر میلیارد‌ها دلاری در صورت بازگشت تحریم‌ها/۳ کشور اروپایی معافیت تحریمی می‌خواهند
واشنگتن پست اعلام کرد
در حالی که میلیارد‌ها دلار قرارداد‌های هواپیمایی، نفتی و خودرویی شرکت‌های اروپایی با ایران با تهدید‌های آمریکا در خطر است، ۳ کشور انگلیس، آلمان و فرانسه تلاش می‌کنند که درصورت برگشت تحریم‌ها برای شرکت‌هایشان معافیت تحریمی بگیرند.
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
قیمت جهانی طلا بالا رفت
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۰ درصد افزایش به ۱۳۱۷ دلار و ۱۶ سنت رسید.
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
ترامپ از برجام خارج شود طلا به شدت گران خواهد شد
تحلیل‌گران جهانی هشدار دادند؛
تحلیل‌گران می‌گویند اگر ترامپ بخواهد پای خود را از برجام عقب بکشد، هر تنش ژئوپلتیکی می‌تواند قیمت فلز زرد را بسیار بالا ببرد.
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
مشکل اصلی تحریم‌های ثانویه بانکی آمریکاست نه FATF
در موضوع روابط ایران و بانکهای خارجی آنچه که مهم است مسئله تحریم های ثانویه بانکی آمریکاست. این تحریم‌ها از سال ۲۰۱۰ علیه ایران تشدید شده و تا الان نیز ادامه پیدا کرده است و برجام نیز در آنها تغییر اساسی ایجاد نکرده است.
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
چین واردات نفت از عربستان را ۴۰ درصد کاهش می‌دهد
مقامات شرکت سینوپک چین اعلام کردند به دلیل قیمت بالای نفت عربستان، واردات خود از این کشور را در ماه ژوئن ۴۰ درصد کاهش می‌دهند.
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
سرمایه‌گذاران آسوده خیال شدند/ شاخص داوجونز ۳۰۰ واحد رشد کرد
درحالی‌که با انتشار گزارش مشاغل آمریکا و رشد کمتر از حد انتظار دستمزدها، خیال سرمایه‌گذاران تا حدی در مورد افزایش نرخ بهره و تورم آسوده شد، هر سه شاخص مهم وال‌استریت بیش از ۱ درصد جهش کرد.
قبلی۳بعدی