۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
این دارو‌ها شما را از نعمت داشتن بچه ساقط می‌کند
رئیس انجمن جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل ایران چالش‌های حوزه ناباروی را تشریح کرد و گفت: عدم نظارت وزارت بهداشت بر اقدامات درمانی ناباروری منجر به بروز مشکلات شده که برخی از نمایندگان در صدد تصویب طرحی در این زمینه هستند.
۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
با نشانه‌های سرطان مثانه بیشتر آشنا شوید
متخصص کلیه و مجاری ادراری با اشاره به دلایل ابتلا به سرطان مثانه، گفت: سیستوسکوپی، نمونه برداری، سیتولوژی ادارار و آزمایش های تصویربرداری از روش های تشخیصی سرطان مثانه است.
۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴
آلودگی هوا با سلامت مردم چه می‌کند؟
خطر آسیب‌های ناشی از افزایش آلاینده‌های موجود در هوای کلانشهر‌ها این روز‌ها به دغدغه‌ای عمومی تبدیل شده است و برخی بر این باورند این چالش زیست‌محیطی، سلامت شهروندان در شهر‌هایی مانند تهران، اصفهان، تبریز، خوزستان و چند شهر دیگر را تحت تاثیر قرار داده است.
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
سرطان، هدیه چهارشنبه سوری به استفاده کنندگان از مواد محترقه
مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: استفاده از مواد آتش‌زای غیرمتعارف مواد محترقه و منفجره شیمیایی انفجار و آتش گرفتن این مواد می‌تواند منجر به انتشار آلاینده‌های شیمیایی و گاز‌های خطرناکی برای دستگاه تنفسی شود.
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
هرآنچه باید در مورد زخم بستر بدانید
یک متخصص طب سالمندی گفت: یکی از مشکلات جدی و شایع در دوران سالمندی، زخم بستر یا زخم فشار است که می‌تواند با درد شدید و عفونت همراه باشد و گاهی منجر به مرگ شود.
۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۲
افزایش ۳۰ درصدی نرخ اوردوز در آمریکا
وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است، نرخ اوردوز در آمریکا با ۳۰ درصد افزایش در سال ۲۰۱۷ مواجه بوده است.
۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
تولید کپسولی باب طبع سربازان و رانندگان
محققان در موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی موفق شدند کپسول هیدروژلی کافئین با قابلیت رهش آهسته و هدفمند مناسب برای سربازان، رانندگان، کارکنان نظامی تولید کنند.
۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۸
بدهی ۴ هزار میلیارد تومانی بیمه‌ها به بخش دارو
مدیرعامل یک شرکت پخش دارو گفت: در حال حاضر حدود ۴ هزار میلیارد تومان مطالبات عقب‌افتاده در صنعت پخش دارو داریم که این موضوع مشکلات فراوانی را برای این صنعت ایجاد کرده است.
۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
خودروی غیراستاندارد داد وزیر بهداشت را هم درآورد
وزیر بهداشت با اعلام این مطلب که بیش از ۳۰ سال چشم به راه هستیم خودروی استاندارد بیاید، گفت: مسئولان صنعت کشور تعارف را کنار بگذارند و اگر نمی‌توانند یک فکری کنند که خودرویی تولید شود که سلامتی مردم را تامین کند.
۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹
زمان فعالیت داروخانه‌های هلال احمر در ایام نوروز
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمرگفت: سبد دارویی این سازمان کامل است و مردم نگران دارو‌های کمیاب نباشند.
۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
۷ رکورد جهانی اورژانس ایران
سرپرست سازمان اورژانس کشور با تشریح هفت رکورد جهانی اورژانس ایران از نظر کمبود و محرومیت یک نوع خدمت مهم اورژانس هوایی برای ایرانی‌ها ابراز تأسف کرد.
۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
مشکلات اقتصادی گریبانگیر بیش از ۵ هزار آزمایشگاه در کشور شده است
دبیر کنگره ارتقای خدمات آزمایشگاهی
عضو انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی گریبانگیر بیش از ۵ هزار آزمایشگاه در کشور است، گفت: سازمان‌های بیمه‌گر حدود یک سال است که پرداخت مطالبات آزمایشگاهیان را به تأخیر انداخته‌اند و این مسئله ادامه فعالیت آزمایشگاه‌ها بالاخص در بخش خصوصی را به مخاطره انداخته است.
قبلی۲بعدی