۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
قاضی‌زاده هاشمی: ساختار وزارت بهداشت باید تغییر کند
وزیر بهداشت گفت: ساختار وزارت بهداشت باید در این دوره تغییر کند، یکی از آرزو‌های من این است سازمانی برای آموزش پزشکی وجود داشته باشد و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی فقط به آموزش و پژوهش بپردازند و دیگر بیمارستان اداره نکنند، اگر این کار انجام شود، یک اتفاق بزرگ است.
۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
آمار پیوند کلیه از مرگ مغزی در ایران اعلام شد
رییس مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت:
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت، گفت: پیوند کلیه در ایران در سال ۲۰۱۷ به بیشترین آمار پیوند از فرد مرگ مغزی یعنی به میزان ۶۰ درصد رسیده است.
۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
۳۰ تا ۴۰ درصد مراجعه‌کنندگان برای جراحی بینی نیاز به جراحی دارند
رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی:
رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی گفت: تنها حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد مراجعه‌کنندگان برای جراحی بینی نیاز به جراحی دارند و برای سایر افراد این عمل توصیه نمی‌شود.
۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹
اشتها چگونه زیاد می‌شود؟
اگر علاقمند به رشته بدنسازی هستید و اشتهای کمی در خوردن دارید این راهکار‌های افزایش اشتها را بررسی نمایید.
۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
۲ راهکار اصلی پیشگیری از پوکی استخوان
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت گفت: از هر ۳ زن بیشتر از ۵۰ سال شکستگی لگن ناشی از پوکی استخوان را تجربه می‌کنند و ۸۰ درصد آنها، هیچ وقت به وضعیت زندگی قبلی خود بر نمی‌گردند.
۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
اولتیماتوم به اخلال‌گران نظام توزیع دارو و تجهیزات پزشکی+تصویر نامه
رئیس سازمان غذا و دارو مطرح کرد
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به آنچه ایجاد اخلال در نظام توزیع دارویی و تجهیزاتی کشور از سوی برخی شرکت‌های دارویی و تجهیزاتی خواند، ضمن هشدار به متخلفان، تاکید کرد: قطعا پرونده متخلفان، جهت رسیدگی قضایی، اداری و انتظامی به مراجع ذی‌صلاح مربوط ارجاع می‌شود.
۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
از این معادن طبیعی ویتامین D مورد نیاز بدنتان را استخراج کنید
به گفته متخصصان تغذیه، به غیر از نورخورشید مواد خوراکی بهترین منبع تامین ویتامین D بدن هستند اما فقط چند ماده خوراکی می توانند میزان موردنیاز این ویتامین را تامین کنند.
۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
وسایل جراحی گران شده است
عضو انجمن جراحان ارتوپدی ایران:
عضو انجمن جراحان ارتوپدی ایران، گفت: در حال حاضر پروتز‌های موجود در کشور ناقص بوده و گاهی سایز‌های متوسط یافت نمی‌شود و به طور کلی در این زمینه کمبود داریم.
۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹
ضرورت تست غربالگری روانپزشکی رانندگان حمل و نقل عمومی/ ارتباط مستقیم تصادفات با اختلال خواب رانندگان
سید مهدی حسن زاده مطرح کرد:
عضو بازنشسته هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با تأکید بر ضرورت تست غربالگری روانپزشکی رانندگان حمل و نقل عمومی گفت: تصادفات جاده‌ای ارتباط مستقیمی با اختلال خواب رانندگان دارد.
۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
ریشه اکثر بیماری‌ها از دوران بارداری و نوزادی است/ چاقی در کودکان مشکل بزرگی شده
ملک زاده:
معاون‌تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، گفت: افراد فکر می کنند بیماری های غیرواگیر فقط برای بزرگسالان است، در حالی که ریشه اکثر این بیماری ها در دوران حاملگی، نوزادی و کودکی است.
۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
آیا
فصل پاییز، فصل به بار نشستن یکی از میوه‌های بسیار پرخاصیت و مفید است که دارای خواص شگفت‌انگیزی است؛ در این مطلب با خواص این میوه شگفت‌انگیز آشنا می‌شویم.
۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
چرا مردم نابینا می‌شوند؟/ کدام افراد در خطر نابینایی هستند؟
چرا مردم نابینا می‌شوند؟ شاید سوال مهم‌تر این است؛ به چه دلیلی مردم به نابینایی و سایر اختلالات مبتلا می‌شوند؟ و اصلا یک سوال خیلی مهم‌تر اینکه در کدام سنین خطرات مربوط به چشم دو برابر می‌شود.
قبلی۲بعدی