۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
داروی آرتروز به کاهش قندخون کمک می‌کند
طبق نتایج یک مطالعه جدید، داروی متداول برای آرتروز روماتوئید می‌تواند درمان جدید موثری برای کاهش میزان گلوکز خون در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ باشد.
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
نکاتی در خصوص راه‌های جذب ویتامین D
متخصص تغذیه قرار گرفتن در معرض نور خورشید را مهم‌ترین راه جذب ویتامین D. دانست و گفت: ایستادن روزانه ۲۰ تا ۴۵ دقیقه در معرض نور مستقیم خورشید به دریافت این ویتامین کمک بسیاری می‌کند.
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس انتقاد کرد/واردات گسترده داروی بی‌کیفیت از کلمبیا و آرژانتین
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس، با انتقاد از نفوذ دلالان در حوزه دارو، بر ضرورت تسریع روند ممانعت از واردات دارو‌های بی‌کیفیت و گران به کشور در جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی تاکید کرد.
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
راه اندازی سامانه جامع فیزیوتراپیست‌های کشور
انجمن فیزیوتراپی ایران در جهت اطلاع رسانی صیانت از حقوق بیماران و جلوگیری از مداخله افراد فاقد صلاحیت در امر درمان فیزیوتراپی، «سامانه جامع فیزیوتراپیست‌های کشور» را راه اندازی کرد.
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
۹۰۰ میلیون نفر در دنیا تا سال ۲۰۵۰ از کم شنوایی رنج می‌برند
مدیر برنامه پیشگیری از ناشنوایی معاونت بهداشت وزارت بهداشت:
مدیر برنامه پیشگیری از ناشنوایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش گفت: ۹۰۰ میلیون نفر در دنیا تا سال ۲۰۵۰ از کم شنوایی رنج خواهند برد.
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
تکلیف نوزادان رها شده در بیمارستان‌ها مشخص خواهد شد
رئیس سازمان بهزیستی کشور:
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: هزینه‌های درمانی و نگهداری نوزادان رها شده در بیمارستان تا تعیین تکلیف هویتی و قانونی را وزارت بهداشت باید پرداخت کند.
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
دارویی که می‌تواند ۵۰ درصد از مرگ‌های زودرس ناشی از سکته‌ها را کاهش دهد
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: با تلاش‌های صورت گرفته و حمایت بنیاد برکت در شرکت داروسازی البرز توانستیم دارویی را تولید کنیم که می‌تواند به طور قابل ملاحظه‌ای مرگ‌های زودرس ناشی از سکته‌های قلبی و مغزی را کاهش دهد.
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷
عوارض ناشی از انفجار و سوختگی مواد محترقه غیرقابل برگشت است
دبیر انجمن جراحان پلاستیک:
دبیر انجمن جراحان پلاستیک با اشاره به اینکه ممکن است عوارض ناشی از انفجار و سوختگی مواد محترقه غیرقابل برگشت باشد، گفت: سوختگی، صدمات دست، سر و صورت از جمله چشم‌ها از خطرات احتمالی و عمده چهارشنبه آخر سال است.
۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷
عفونت شایع‌ترین علت مرگ بیماران سوختگی حاد
عضو شورای پژوهش مرکز تحقیقات سوختگی دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: عفونت سوختگی شایع‌ترین علت مرگ و میر بیماران سوختگی حاد است.
۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
نکات ضروری در خانه تکانی چیست؟
موقع برداشتن جسم از زمین، از ناحیه کمر خم نشوید و در حالی که یک پا جلو، یک پا عقب باشد، از زانو خم شوید و با فشار زانو، جسم را بلند کنید.
۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
در حوزه‌های دارو و تجهیزات پزشکی، امکان صادرات به مجارستان وجود دارد
وزیر بهداشت
وزیر بهداشت با اشاره به دیدار خود با مقامات، مسئولان و وزرای مجارستان در جریان سفرش به این کشور، گفت: خوشبختانه چندین تفاهم‌نامه همکاری های مشترک حوزه سلامت بین ایران و مجارستان امضا شد و فرصت خوبی را پیش روی دو کشور قرار داد.
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
به جای ادغام سازمان‌های بیمه‌گر نیاز به سیاستگذاری واحد داریم
وزیر بهداشت:
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیمه تامین اجتماعی باید بتواند رفاه کارگران و اقشار ضعیف جامعه را تامین کند.
قبلی۴بعدی