۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶
استقرار ۲۱ پایگاه درمانی ایران در عراق همزمان با اربعین حسینی
نماینده بعثه رهبر معظم انقلاب در عراق خبر داد
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر گفت: نمایندگان هلال‌احمر عراق در بیمارستان‌های الحسین، الفرات، صدر و حیدری در عراق؛ که هلال‌احمر ایران با آن‌ها در اربعین همکاری دارد؛ حاضر و هماهنگی‌های لازم با عراقی‌ها برای ارائه خدمات پزشکی صورت می‌پذیرد.
۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
پرخوری خطر ابتلا به آنفلوآنزا را افزایش می‌دهد
متخصص طب سنتی:
افرادی که بنیه ضعیف دارند مثل بیماران قلبی، ریوی، کبدی و مبتلایان به بیماریهای مزمن، افراد کم‌خون و کم توان همچنین کسانی که پرخوری می‌کنند و فعالیت بدنی کمتری دارند یعنی در بدن این‌ها مواد زائد انباشته شده، بیشترمستعد ابتلا به آنفلوآنزا هستند.
۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳
ماموریت جدید وزارت نفت برای افزایش سلامت اجتماعی مردم
در جلسه شورای اقتصاد مصوب شد
جهانگیری گفت: اخیراً در یکی از جلسات شورای اقتصاد مصوبه‌ای تحت عنوان مسئولیت اجتماعی به تصویب رسید که بر اساس آن وزارت نفت درصد مشخصی از منابع مالی را باید در منطقه محل اجرای پروژه‌ها برای مسائل اجتماعی هزینه کند.
۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
قرص ضدچاقی کشف شد
توسط محققان در انگلستان
عملکرد این قرص به این شکل است که با جذب آب که منجر به افزایش ۱۰۰ برابری حجم آن در سیستم گوارش می‌شود، پس از حجیم شدن در معده به سرکوب احساس گرسنگی کمک می‌کند و در نهایت این قرص به تدریج تجزیه و از بدن دفع می‌شود.
۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
غفلت از خدمات فیزیوتراپی در کتاب تعرفه/ از پیشنهاد وزیر استقبال می‌کنیم
عضو انجمن فیزیوتراپی ایران عنوان کرد
بازرس هیات مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران، گفت: در چاپ سوم کتاب بومی ارزش‌های نسبی شاهد کم توجهی و بعضا غفلت نسبت به درمان‌های نوین فیزیوتراپی بوده ایم.
۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
تاثیر فقر بر شیوع مشکلات روانشناسی چیست؟
رئیس انجمن علمی روانپزشکان ایران عنوان کرد
رئیس انجمن علمی روانپزشکان ایران با اشاره به تأثیرآسیب‌های اجتماعی بر سلامت روان مردم گفت: بر اساس شواهد موجود فقر شیوع اختلالات روانپزشکی را ۱. ۵ برابر و بیکاری شیوع اعتیاد و اختلالات روانپزشکی را ۲ تا ۴ برابرمی‌کند.
۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
عفونت تتو و خالکوبی حتی بعد از 15 سال هم از بین نمی رود
در تحقیقات جدید دانشمندان مشخص شد
تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که نانوذرات سمی دی اکسید تیتانیوم موجود در جوهر خالکوبی ممکن است از طریق منافذ پوستی عبور و در گره‌های لنفاوی جای گیرند و در آنجا موجب عفونت‌های شدید شوند.
۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
آخرین دستاورهای حوزه علوم اعصاب مورد بررسی قرار خواهد گرفت
در ششمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی
ششمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی به همت دانشگاه علوم پزشکی ایران و انجمن علوم اعصاب ایران از ۲۹ آذر تا ۱ دی ماه ۹۶ به مدت سه روز در مرکز همایش‌های رازی برگزار می‌شود.
۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵
قانون فصل الخطاب وضعیت قهوه‌خانه‌ها/ فعالیت قهوه‌خانه‌ها باید متوقف شود
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد:
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: قانون بر منع فعالیت قهوه‌خانه‌ها تاکید دارد و مجریان باید قانون را به طور کامل اجرایی کنند.
۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
استفاده از زنان در معاونت وزرات بهداشت
حریرچی خبر داد:
قائم مقام وزیر بهداشت دیگر اولویت ریاست جمهوری را حضور زنان در مقام‌های ستادی خواند و بیان کرد: ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در ابتدای دولت به عهده یکی از بانوان گذاشته شد و در آینده‌ای نزد‌یک یکی دیگر از معاونان وزارت‌خانه از میان خانم‌ها انتخاب می‌شود.
۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
راه حل هزینه های کمرشکن درمان، بالا بردن درآمد مردم است
حریرچی در نشست خبری:
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه برای رهایی خانوار‌ها از هزینه‌های کمرشکن باید درآمد آن‌ها بالا برود گفت: بالا رفتن درآمد خانوارهای ایرانی بهترین راهی است که برای جلوگیری از هزینه‌های کمرشکن می‌توان انجام داد.
۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
ارائه تازه‌ترین یافته‌های علمی در حوزه نقشه برداری مغز
دبیر علمی چهارمین همایش نقشه برداری مغز ایران خبر داد
دبیر علمی چهارمین همایش نقشه برداری مغز ایران از ارائه تازه‌ترین یافته‌های علمی در حوزه نقشه برداری مغز خبر داد و گفت: استفاده از این اطلاعات در راستای درمان سریع‌تر و موثرتر بیماری‌ها و نارسایی‌های علوم مغز و اعصاب، علوم شناختی، توانبخشی، روانپزشکی و روانشناسی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.
قبلی۵بعدی