۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۸
بخشنامه ارزشیابی سال تحصیلی 97-96 به آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد
بخشنامه ارزشیابی سال تحصیلی ۹۷-۹۶ وزارت آموزش و پرورش از سوی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی این وزارتخانه به آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد.
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
یادگیری در مدارس الکترونیکی می‌شود
دبیر علمی دوازدهمین کنفرانس یادگیری الکترونیکی:
دبیر علمی دوازدهمین کنفرانس یادگیری الکترونیکی با اشاره به اینکه در آینده یادگیری در مدارس و دانشگاه‌ها الکترونیکی می‌شود، گفت: در حال حاضر حدود ۳ هزار دانشجو در حوزه یادگیری الکترونیکی فعالیت می‌کنند.
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۴:۵۶
فقط ۳۰ درصد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش محقق شده است
بطحایی:
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۶ سال از اجرای سند تحول بنیادین می‌گذرد، گفت: فقط ۳۰ درصد این سند محقق شده است و آن هم به فعالیت‌ها و برنامه‌هایی مربوط می‌شود که اجرای آن راحت بوده است.
۱۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
بازار گرم برخی مؤسسات آموزشی با حذف پیک نوروزی
پس از اعلام حذف پیک‌های نوروزی و جایگزینی طرح «عید و داستان» باز هم عده‌ای در تلاش هستند با تولید محصولاتی ظاهراً آموزشی و باطناً تجاری به بهانه آموزش داستان‌نویسی برای خود کسب درآمد کنند.
۰۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹
سیره شهدا مملو از مفاهیم والای تربیتی است
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش:
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: سیره شهدا مملو از مفاهیم والای تربیتی است که باید در آموزش دانش‌آموزان، به این مفاهیم و آموزه‌ها به صورت ویژه توجه شود.
۰۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
توزیع رایگان کتاب بین دانش‌آموزان مناطق محروم در طرح «عید و داستان»
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: این کانون کتاب‌های مورد نیاز طرح «عید و داستان» را به صورت رایگان در میان دانش‌آموزان دوره ابتدایی مناطق محروم روستایی و عشایری توزیع می‌کند.
۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
برگزاری آزمون ورودی مدارس در دوره ابتدایی جنایت خاموش محسوب می‌شد/ مهارت تست‌زنی ارتباطی به تیزهوشی ندارد
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌و‌پرورش:
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌و‌پرورش با توجه به حذف برگزاری آزمون ورودی مدارس در دوره ابتدایی، گفت: این آزمون‌ها استرس‌ها و انتظارات بسیاری را در کودکان ایجاد می‌کرد که در واقع یک جنایت خاموش محسوب می‌شد.
۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶
تجهیز ۱۲ هزار مدرسه برای اسکان نوروزی فرهنگیان
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فرهنگیان قادر به استفاده از هتل‌ها با تعرفه بالا در ایام نوروز نیستند، از تجهیز ۱۲ هزار مدرسه برای اسکان نوروزی فرهنگیان خبر داد.
۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
حقوق معلمان حق‌التدریس تهران به طور کامل پرداخت شد
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در جمع خبرنگاران:
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: حق‌التدریسان غیررسمی تهران به طور کامل حقوق خود را دریافت کرده‌اند و برای پرداخت حق‌التدریس معلمان رسمی، منتظر تخصیص بودجه هستیم.
۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
مصوبه «حذف آزمون در دبستان‌ها» هنوز ابلاغ نشده است
وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران:
وزیر آموزش و پرورش گفت: مصوبه منع آزمون و استفاده از کتب کمک درسی در دبستان‌ها هنوز ابلاغ نشده است، اما توقع داریم با توجه به انتشار اخبار، هیچ کتابی به اجبار برای خانواده‌ها تجویز نشده و آزمونی برگزار نشود.
۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
بسیاری از مدیران کشور ابتدا مربی تربیتی بودند/ شرح وظایف مربیان تربیتی به بازتنظیم نیاز دارد
بطحائی:
وزیر آموزش و پرورش گفت: بسیاری از مدیرانی که در دستگاه‌های حاکمیتی مسئولیت بر عهده گرفتند ابتدا با سمت مربی تربیتی در مدارس کار خود را آغاز کرده بودند.
۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
ارائه پیک‌های نوروزی و تمرین‌های درسی در ایام نوروز ممنوع است
وزیر آموزش و پرورش:
وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: ارائه هر نوع تکلیف مرسوم سال‌های قبل به ویژه پیک‌های نوروزی یا تمرین‌های درسی در ایام نوروز، ممنوع است.
قبلی۴بعدی