۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱
انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده دکتر شریعتی:

آمریکا و اسرائیل اصلی‌ترین عاملان خشونت و خونریزی در منطقه هستند/ روحانی موضع انقلابی‌تری نسبت به گستاخی‌های ترامپ بگیرد

انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده دکتر شریعتی در واکنش به گستاخی‌های ترامپ علیه کشورمان در سازمان ملل با صدور بیانیه‌ایی از آمریکا و اسرائیل به عنوان اصلی‌ترین عاملان خشونت و خونریزی در منطقه نام برد.
۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰
دفاتر انجمن‌ اسلامی دانشجویان مستقل خطاب به رحمانی فضلی:

استاندار اراک راسا از نیروهای انتظامی در جهت سرکوب کارگرانی معترض استفاده کرده است/ شخصا دستور پیگیری این ظلم آشکار را صادر کنید

جمعی از دفاتر انجمن‌ اسلامی دانشجویان مستقل کشور از وزیر کشور خواستند شخصا به ماجرای اعتراض کارگران آذرآب ورود کرده و دستور پیگیری این ظلم آشکار و برخورد با متخلفین را صادر کند.
۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹
سلیمی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو:

شورای تامین و استانداری مرکزی بابت برخورد فجیع با کارگران توضیح دهند

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی از شورای تامین، استانداری و نیروی انتظامی استانداری مرکزی خواست تا بابت برخورد فجیع خود با کارگران معترضین توضیح دهند.
۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳

مهلت ثبت نام امورخوابگاه‌های علوم پزشکی اهواز تا ساعت ۲۴ فردا تمدید شد

مدیریت امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز اعلام کرد: مهلت ثبت‌نام امور خوابگاه‌ها تا ساعت ۲۴، فردا دوم مهرماه تمدید شد.
۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱
با امضای تفاهم نامه مقرر شد

همکاری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با دانشگاه‌های اندونزی

تفاهم نامه همکاری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با آموزش عالی و دانشگاههای کشور اندونزی امضا شد.
۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸

علت تاخیر در اسکان تعدادی از دانشجویان خوابگاهی دانشگاه کردستان

سی‌و‌سه مرده، معاون آموزشی دانشگاه کردستان گفت: از ظرفیت حدود ۴۰۰۰ نفری خوابگاه‌های دانشگاه کردستان، خوابگاه ۱۰۰۰ نفر با یک هفته تاخیر آماده شد و علت آن هم پایان نیافتن تعمیرات بود، اما از امروز کار تعمیرات خوابگاه‌ها اتمام میابد و دانشجویان میتوانند اسکان پیدا کنند.
۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
رئیس دانشگاه بوعلی همدان:

مسئولان دانشگاه از تمامی فضاهای خوابگاه برای اسکان دانشجویان استفاده خواهند کرد

رییس دانشگاه بوعلی سینا ضمن درخواست از دانشجویان برای صبوری و همکاری در امر اسکان خوابگاه‌ها گفت: مسئولان دانشگاه از تمامی فضاهای خوابگاه برای اسکان دانشجویان استفاده خواهند کرد.
۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
مدیر دانشجویی دانشگاه صنعتی همدان:

افزایش سطح رفاهی دانشجویان مهمترین اولویت کاری این دانشگاه در سال تحصیلی جدید است

مدیر دانشجویی دانشگاه صنعتی همدان ضمن اینکه از افزایش سطح رفاهی دانشجویان به عنوان مهمترین اولویت کاری این دانشگاه یاد کرد، گفت: یکی از این خوابگاه‌های دانشجویی به اتاق‌ ورزش تجهیز خواهد شد.
۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲

دانشجویان دختر دانشگاه بوعلی سینای همدان نسبت به وضعیت خوابگاه‌ها اعتراض کردند

یک دانشجوی معترض دانشگاه بوعلی سینای همدان گفت: ضعف مدیریت باعث بروز مشکلات زیادی برای دانشجویان این دانشگاه شده است.
۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰

نانوذراتی که مانع از آسیب‌های بیشتر نخاع در مصدوم می‌شود

محققان نانوذرات پلیمری زیست‌سازگاری ساختند که می‌تواند به بخش آسیب دیده نخاع تزریق شده و مانع از التهاب نخاع شوند. این نانوذرات از آسیب‌های ثانویه به نخاع جلوگیری می‌کنند.
۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹

پنل خورشیدی رنگی با زیبایی بصری ساخته شد

محققان هلندی مؤسسه فیزیک AMOLF موفق به ساخت پنل خورشیدی شدند که به دلیل داشتن نانوالگوهایی در سطح خود، رنگی است. این پنل‌های خورشیدی سبز رنگ، زیبایی بصری بیشتری نسبت به پنل‌های رایج دارند.
۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹
کارآفرین فناوری:

اهمیت حذف واسطه‌ها در دنیای فناوری/پس از برجام، تغییر محسوسی در تعاملات بین المللی نداشتیم

مهدی رسایی با اشاره به اهمیت حذف واسطه‌ها در دنیای فناوری گفت: پس از برجام، تغییر محسوسی در تعاملات بین المللی نداشتیم شرایط آنچنان که باید تغییر چندانی نکرده مانند گذشته تعاملات داریم.
۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
فرهاد رهبر خبر داد

حضور وزیر علوم یا یکی از معاونان در کمیته تائید رشته‌های دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد گفت: کمیته سه نفره برای تائید رشته‌های این دانشگاه متناسب با زمان که نیاز به تصویب کد رشته‌های دانشگاه‌ها است، دعوت می‌شوند و نماینده وزارت علوم نیز در این کمیته وزیر یا معاون اوست.
۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کازرون در واکنش با برخورد با کارگران معترض اراکی:

مردم انتظار برخورد با عوامل حقوق نجومی و اختلاس‌گران چندهزار میلیاردی را می‌شکند/ در حکومت اسلامی دولت باید در کنار مظلوم باشد

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان کازرون با انتشار بیانیه‌ای برخورد نیروی انتظامی با کارگران اراکی را محکوم و اعلام کردند: مردم انتظار برخورد با عوامل حقوق نجومی و اختلاس گران چندهزار میلیاردی را می‌شکند.
۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان:

مسئولان از ادامه روند ارائه علم ترجمه‌ای جلوگیری کنند

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید طی بیانیه‌ای محورهای اساسی که باید در نوشتن و اجرای برنامه‌ها در حوزه نظام آموزش عالی در دولت دوازدهم مد نظر قرار گیرد را به مسئولین دولتی گوشزد کردند.