۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰
استفاده ابزاری از رومیناها
یادداشت دانشجویی |
ماجرای رومینا طبیعتا قلب هرانسانی را به درد می‌آورد، اما مثل همیشه ما شاهد سوء استفاده یا تفسیر به رای افراد برای اثبات افکار خودشان یا انتقال برداشت‌های اشتباه (سهوا یا عمدا) خواهیم بود، اما دلسوزان واقعی، نگاه واقع بینانه به قضایا دارند.
۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
اینجا خوزستان؛ «غیزانیه» در جستجوی آب!
یادداشت دانشجویی |
چرا امروز پس از چهل و یک سال گذشت از انقلاب هنوز مستضعف نمی‌تواند بدون لکنت حقش را بگیرد که هیچ، در برابر احقاق حقوق اولیه‌اش هم مورد برخورد‌های قهری قرار می‌گیرد.
۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
خرمشهر آزاد نشد؛ غیزانیه نیز...
یادداشت دانشجویی |
سزاوار سرزنش نیست؟ پس از گذشت این همه سال از انقلاب مستضعفین و پابرهنگان، برخی هنوز باید برای حقوق اولیه خود از جمله دسترسی به آب آشامیدنی بجنگند!!
۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
از علوم انسانی تا کف جامعه
یادداشت دانشجویی |
توقع بی‌جایی است در دورانی که سلبریتی‌ها چه در فضای مجازی و چه حقیقی رکورددار مخاطب‌اند، به دنبال منزلت اجتماعی برای نخبگان علوم تجربی و مهندسی باشیم، چه برسد به علوم انسانی که از همان اول هم خیلی مورد اقبال نبود.
۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸
پرچم آرمان خواهی و مطالبه گری را زمین نگذارید
یادداشت دانشجویی |
بزرگترین آرمان‌های ما "آزادی سازی قدس" است، راهبرد اصلی تحقق این آرمان وحدت، مقاومت و اجتماع مسلمین است.
۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
حقوق کارگر
یادداشت دانشجویی |
چگونه می شود یک کار گر را توصیف کرد، با کدام کلمات آن را تحلیل کرد، اصلا چگونه ان را شرح دهیم. و، اما برخلاف وصف نشدنی هایم باید آن را شرح دهم: تا حالا به این مسئله فکر کرده اید که یک سال (۳۶۵ روز) زندگی و کار فردی است که ان را کارگر مینامیم. چگونه طی میشود! هر روز که به افق یک تاریخ برای خوانواده‌ی کارگر است.
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
فقط کرونا در این خانه را می‌کوبد
یادداشت دانشجویی |
در یمن جنگ آمد. کشتار جمعی آمد. گرسنگی و فقر آمد. سوء تغذیه آمد. حتی کرونا در این خانه را کوبید، ولی رسانه ای نیامد که بپرسد و بگوید و نشان بدهد و صدای یمن را بشنود.
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
کارگران را دریابید
یادداشت دانشجویی |
در بعضی روایات اسلامی فرموده اند؛ قطره عرقی که از بدن کارگر خارج می‌شود، همان قطره خونی است که از شهدا در راه خدا ریخته شده. بزرگترین رهبران فکری و پیشوایان دینی ما هم که عموماً یا کارگری کرده اند یا کشاورزی و... منتها این سبک نگاه به مسئله کار در کشور ما، کمی اسلامی نیست.
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
پدر پسری؛ سالم، ایرانی و خانواده محور
یادداشت دانشجویی |
سریال پدر- پسری به دلیل فضای سالم و شیرینی که دارد به خصوص مخاطب نوجوان و جوان را نیز به خود جذب کرده است و ظاهراً شبکه امید چند روزی است که پخش آن را به موازات از سر گرفته است.
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
پشت شیشه‌های رولز رویس
یادداشت دانشجویی|
پوستر سازمان اوج تبلیغی است برای تماشای فیلم خروج در پارکینگ اتوموبیل‌رانی برج میلاد، آن هم «برای اولین بار در ایران». از موضوع اخلاق در تبلیغات و مقالات سید مرتضی آوینی هم در این‌باره بگذریم. فقط یک سوال آیا این طرح برای اولین بار در ایران اجرا می‌شود؟
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
مجلس کارآمد
یادداشت دانشجویی|
شاخصه‌های کارآمدی در مجلس دهم را شاید بتوانیم بگوییم تقریبا وجود نداشت یا خیلی کم رنگ بود و این مسئله سبب بروز مشکلان عدیده و نارضایتی‌های فراوانی در طبقات اجتماعی شد، اما فرصت جدیدی برای نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ست تا بتوانند مجلس را به جایگاه حقیقی اش که راس امور ست برگردانند
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
تسخیری دیگر، اینبار در فضا
یادداشت دانشجویی|
ایران به واسطه این اقدام اشراف اطلاعاتی خود را بر منطقه افزایش داده و احتمال دستیابی خود را برای رسیدن به موشک‌های دوربرد و ماهواره‌ای دو چندان کرده است.
قبلی۲بعدی