۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
سراب وین
یادداشت دانشجویی |
به نظر می‌رسد که جریان غربگرای داخلی در سودای آن است که ولو با تعلیق نمایشی و گزینشی و کوتاه مدت تحریم ها، اقدام به دستاورد سازی از بیراهه سازش، تسلیم، مذاکره کند.
۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۷
سند تحول بنیادین، آینده روشن آموزش
یادداشت دانشجویی |
برای رسیدن به تحول بنیادین به یک نقشه راه نیازمندیم و چه نقشه راهی بهتر از سند تحول بنیادین که حاصل تلاش‌ها و مجاهدت‌های فعالان و دردمندان فکور عرصه تعلیم و تربیت است و منطبق بر شریعت، فرهنگ، بوم و هویت ملی ماست.
۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۵
شبکه ملی اطلاعات؛ ظرفیتی مغفول مانده
یادداشت دانشجویی |
در پشت صنعت اینترنت نیز مافیای عظیم و گسترده و قلچماقی خوابیده است که راه‌اندازی این طرح به درآمد هزار میلیاردی و کلاه برداری آنان از ملت لطمه خواهد زد.
۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۳
بحران کرونا و بازاندیشی علمی در ایران
یادداشت دانشجویی |
سرعت همه‌گیری و غافلگیری ویروس کرونا تا حدی بود که نهاد‌های اجتماعی، آموزشی - پژوهشی، اقتصادی و سیاسی نتوانـتند مواجهه درستی بـا این پدیده جدید داشته باشند؛ موضوعی که سبب بلاتکلیفی عجیبی در میان آنها شده اسـت.
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۲
مسئله ساختار است یا اشخاص؟
یادداشت دانشجویی |
مسئولانی که نه تنها به دنبال برطرف کردن اشکالات، رفع مشکلات مردم، توجه به نیاز‌های آنان، برقراری عدالت به ویژه عدالت اجتماعی نیستند؛ بلکه به دنبال ارتقای جایگاه و مَناسِب حکومتی خود هستند.
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۴
ژل‌های پلیمری؛ بهترین کنترل‌کننده آب در چاه‌های نفتی
یادداشت دانشجویی |
مشکل تولید آب یکی از مشکلات اساسی زیست محیطی مرتبط با نفت و گاز در حین بهره‌برداری است؛ آب تولیدی شامل شوری بسیار زیاد، مواد شیمیایی، ترکیبات فلزی و آلوده شده به ترکیبات نفتی بوده که اثرات مخرب زیست محیطی دارد.
۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱
واکسن پولی، چرا و چگونه؟
یادداشت دانشجویی |
در حالی دولتی‌ها و مسئولان امر خبر از واردات واکسن توسط بخش خصوصی و عرضه به بازار آزاد می‌دهند که همین چند روز قبل اخبار تزریق سهمیه واکسن پاکبانان و سالمندان توسط مدیران دولتی و شهرداری‌ها پخش شده بود.
۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲
بایدن در تقابل با چین و روسیه
یادداشت دانشجویی |
با تشدید اختلافات میان چین و امریکا، بخصوص در دوران ترامپ، واشنگتن وارد اختلافات کشورهای مجاور دریای جنوبی چین با چین شده است و به آن دامن می زند.
۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲
صدا و سیما و ظرفیت های مغفول مانده
یادداشت دانشجویی |
شبکه‌های استانی بهترین بستر برای افزایش همیت و تولید برنامه‌هایی متناسب با سلیقه مردم آن استان است که متاسفانه اکثرا برنامه‌های تکراری و کپی برداری شده از یکدیگر را برای مخاطبان فراهم می‌کنند.
۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۳
از نطنز تا وین
یادداشت دانشجویی |
پس از مدتی که غربگرایان نداشتن کفایت خود را بار دیگر به مردم اثبات کردند، رهبر معظم انقلاب طی سه اقدام بزرگ ضربه مهلکی را به پیکره رژیم صهیونیستی وارد کردند.
۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۰
آموزش و پرورش مظلوم تر از همیشه
یادداشت دانشجویی |
امروز آنهایی که ادعای دغدغه‌مندی مسائل قشر فرهنگی جامعه را دارند و مشکلاتش را در مادیات می بینند به جایگاه و شان و منزلت معلمان کشور به معنای واقعی کلمه توهین می‌کنند.
۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۷
صنعت قالیبافی، ظرفیتی فراموش شده
یادداشت دانشجویی |
از دلایل دیگر کاهش قالیبافان می‌توان به کم بودن سود حاصله و بیمه نبودن همه قالیبافان اشاره کرد که دلیل آن پایین بودن قیمت فرش در قبال هزینه مواد اولیه است.
قبلی۳بعدی