۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۴
ماه‌نوردی که نقش گرافن در سفر‌های اکتشافی ماه را بررسی می‌کند
ماه‌نورد جدیدی که توسط یک کنسرسیوم چند ملیتی به ماه فرستاده خواهد شد، قرار است درباره نقش گرافن در سفر‌های فضایی و اکتشافی به ویژه در سطح ماه، اطلاعات جالب توجهی جمع‌آوری کند.
۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۱
مراسم تجلیل از خیرین دستگاه تشخیص مارجین‌های سرطانی برگزار شد
ستاد توسعه فناوری‌نانو روز گذشته میزبان مراسم تجلیل از خیرینی بود که دستگاه تشخیص ماریجین‌های سرطانی را خریداری و به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اهدا کردند.
۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۷
یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی به همت محصولات ایران ساخت / بازدیدکنندگان خارجی پلی برای صادرات
در نشست خبری مطرح شد
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی گفت: در دهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت، بیش از ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار از خروج ارز از کشور جلوگیری شده است.
۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
برنامه غرفه موسسه در بیست و سومین نمایشگاه دستاورد‌های پژوهشی اعلام شد
از سوی معاونت پژوهشی موسسه؛
از سوی معاونت پژوهشی موسسه، برنامه‌های غرفه موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی در بیست و سومین نمایشگاه دستاورد‌های پژوهش، فناوری و فن بازار اعلام شد.
۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
حمایت از ۹۷۶ طرح فناورانه به همت بسیج علمی کشور  + فیلم
در گفتگو با دانشجو مطرح شد
مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی و فناوری کشور گفت: از اوایل امسال تا اکنون ۹۷۶ طرح فناورانه مورد حمایت مستقیم بسیج علمی کشور قرار گرفته است.
۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۷
توئیتر برای بازبینی محتوا دست به دامن اتوماسیون شد
به گفته مدیر جدید ایمنی توئیتر، ایلان ماسک برای بازبینی محتوا و اجتناب از برخی بررسی‌ها توسط کارمندان و ایجاد محدودیت برمحتوا به جای حذف آن از اتوماسیون استفاده می‌کند.
۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰
‏ ۶ سخنرانی و ۴ کارگاه آموزشی در غرفه پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی برگزار می‌شود‏
به مناسبت بیست و سومین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری؛
‏ ۶ سخنرانی و ۴ کارگاه آموزشی و چندین برنامه جانبی دیگر از ۱۹ آذر ۱۴۰۱ در غرفه پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی مستقر در ‏محل ‏دائمی نمایشگاه‌های تهران برگزار می‌شود. ‏
۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵
دانش‌بنیان‌ها توانمندی‌های خود در عرصه کشاورزی را به نمایش می‌گذارند
پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در هفتمین نمایشگاه جامع کشاورزی ایران با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برپا می‌شود.
۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۲
تکمیل مراکز شناختی با تجهیزات ایران‌ساخت حمایت می‌شود
فراخوان دریافت درخواست تجهیز آزمایشگاه­های پایه و بالینی فعال درحوزه علوم و فناوری­‌های شناختی به محصولات ساخت داخل تمدید شد.
۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۳
دانش‌بنیان‌ها رشد ۶۰ درصدی ایجاد اشتغال را رقم زدند
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ایجاد ۴۱ هزار شغل در پارک‌های علم و فناوری کشور در سال گذشته خبر داد.
۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷
خوانش متون توسط نابینایان ساده شد
محصولی خلاق فرآیند دسترسی به صفحات سایت‌های مختلف برای نابینایان را ساده‌تر و امکان خوانش متن آن صفحه را برای نابینایان فراهم کرد.
۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
انتشار فراخوان هفتمین دوره طرح شهید احمدی روشن در سال تحصیلی ١٤٠٢-١٤٠١
بنیاد ملی نخبگان به منظور آشناسازی اجتماع نخبگانی با نیاز‌ها و مسائل کشور و ترغیب ایشان به کار گروهی برای حل این مسائل، طرح «توسعه هسته‌های مسئله محور پژوهشی/ فناورانه» را اجرا می‌کند.
قبلی۲بعدی