۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۳
اعتراض رئیس دانشگاه بوعلی سینا به ظهور کوتوله‌های اصلاح طلب
نشست هم اندیشی نمایندگان اقشار و معتمدین همدان با حضور معاون سیاسی وزیر کشور عصر امروز با حواشی و مطالب متنوعی همراه شد..
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵
با پرونده FATF چه باید کرد؟
به نظر میرسد پرونده FATF به یک نقطه انسداد رسیده است، اما با تحلیل مباحث فنی می‌توان گفت: ریشه اساسی این مشکل این است که هیچ کلان تصویری از آینده اقتصاد خودمان نداریم، به نوعی نمیدانیم FATF در کجای پازل آینده ماست.
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۶
حیات سیاسی لبنان و «پیمان طائف»/ احتمال بازگشت حریری با تکنوکرات‌ها
جریان وابستگان به غرب بویژه شخص جعجع سعی کردند با طرح شعار‌هایی تند و سیاسی‌سازی شدید فضا، مقدمات تغییر در دولت و به‌طور کلی ساختار سیاسی را فراهم آورند، که در چنین زمانی و بدون انجام اقدامات کارساز در حوزه اصلاحات اقتصادی زمینه‌ی تشدید بحران را مهیا می‌کند.
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۸
افزایش سوء استفاده جنسی از نمایندگان زن پارلمان انگلیس
نشریه نیویورک تایمز در گزارشی به موضوع آزار و اذیت جنسی نمایندگان زن در پارلمان انگلیس پرداخته و این موضوع را امری شایع در پارلمان این کشور دانسته است.
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۵
فشار «بن سلمان» به ثروتمندان سعودی برای خرید سهام «آرامکو»
در دیدار نهایی دولت عربستان سعودی در بعدازظهر روز جمعه، تصمیم گرفته شد که روند عرضه اولیه عمومی سهام آرامکو آغاز شد.
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۷
«سوت زنی» مقدم بر شفافیت
یادداشت
عده‌ای از کارشناسان معتقدند حمایت از گزارش‌دهندگان فساد یا سوت‌زنان دربرگیرنده دیگر مباحث مرتبط با سالم‌سازی دستگاه‌های اجرایی کشور از فساد از جمله مقوله شفافیت است.
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
اتهام «پول‌های کثیف انتخاباتی» به شرکت‌های «وس» بدون ارائه سند مساله را امنیتی کرده است
زرآبادی در گفت و گو با کلیک:
سیده حمیده زرآبادی عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه وزارت ارتباطات اتهام «پول‌های کثیف انتخاباتی» را به شرکت‌های وس بدون ارائه سند می‌زند، گفت: «وزارت اطلاعات و شورای عالی امنیت ملی باید به این مساله ورود و موضوع اتهامات را بررسی کنند.»
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۱
تا اطلاع ثانوی تماشای هر فیلمی از
گویی همه پیرمرد‌های هالیوودی قرار است، یک یا چند بار سوار شدن بر اتوبوس انتقام را تجربه کنند. نیکلاس کیج نه در زندگی واقعی توانست فرزندش را نجات دهد و در نه این فیلم سینمایی.
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۷
«پسران شیکاگو» چه بر سر اقتصاد شیلی آوردند؟/ «نئولیبرالیسم» رو به مرگ!
«پسران شیکاگو»، شیلی را در جهت وخیم‌تر شدن اوضاع اقتصادی به شکل افراطی متحول کردند! سیاست‌های اقتصادی «بازار آزاد» که طراحِ آن «فریدمن» بوده، شیلی را ۲ بار در یک دهه دچار رکود کرد!
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۵
نشر اکاذیب چه مجازاتی دارد؟
بر اساس قانون نشر اکاذیب جرم محسوب شده و به منظور حفظ آبرو و شان افراد قانون‌گذار به این موضوع توجه داشته است.
۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۹
هفتم نوامبر، تاریخ احتمالی شهادت بولتون در مجلس نمایندگان
اوکراین‌گیت؛
در ادامه تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا درباره رسوایی رئیس‌جمهور این کشور در سوءاستفاده از قدرت در تعاملات سیاسی با رئیس‌جمهور اوکراین، احتمالا مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید روز هفتم نوامبر راهی این مجلس خواهد شد تا شهادت دهد.
۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۳
بی‌طرفی «گروسی» در هاله‌ای از ابهام؛ آژانس سیاسی‌تر از قبل می‌شود؟
«رافائل گروسی» ششمین مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، هفتم آبان‌ماه ریاست این نهاد بین‌المللی را برعهده گرفت؛ ولی آیا آن گونه که خود مدعی شده، بی‌طرفی پیشه خواهد کرد؟
قبلی۲بعدی