۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
امیرعبداللهیان: تمرکز وزارت امورخارجه در دولت سیزدهم بر روی معاونت سیاسی خواهد بود
وزیر امور خارجه در مراسم تودیع و معارفه معاونان سیاسی و اقتصادی: از زحمات ظریف در این 8 سال تشکر می کنم/ ممکن است نقدهایی بر عملکرد وی وجود داشته باشد اما همه ما اعضا خانواده دستگاه دیپلماسی هستیم. امیدوارم بتوانیم از تجربه ظریف در حوزه هایی که موفق شده استفاده کنیم.
۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰
رئیسی: هر کشوری فرهنگ خاص خود را دارد و غرب حق ندارد فرهنگ خود را به زور به دیگر کشورها دیکته کند
رئیس جمهور در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه ملی تاجیکستان: امروز بعضی از کشور های غربی مدعی دانش هستند اما آیا در آنجا که فرمول های علمی استفاده میکنند آیا اخلاق و رعایت حقوق انسان ها و عدالت هم رعایت میکنند؟! اگر در غرب تکنولوژی و علم حاکم است چرا باید حقوق ملت ها را ضایع کنند و بی اخلاقی می کنند.
۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹
رئیسی: منطقه ما مهد علم، فرهنگ و تمدن است
رئیس جمهور در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه ملی تاجیکستان: وقتی به منطقه آسیا نگاه می کنیم می بینیم که بیشتر ذخایر فرهنگی و علمی در اینجا انباشته شده و گنجینه بزرگ علم و فرهیختگی و ادیان ابراهیمی در این منطقه به مردم عرضه شده است. هر تحولی که متکی بر دانش نباشد اعمال سلیقه محسوب شده و ماندگار نیست.
۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۱
رئیسی: عنوان طلبگی بنده بر تمامی عناوین برتری دارد
رئیس جمهوری در دانشگاه ملی تاجیکستان: جایگاه طلبگی برای بنده افتخار بزرگی است. از ریاست محترم دانشگاه برای اهدای این مدرک تشکر می کنم.
۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۹
رئیسی: امنیت «سرمایه گذاری» در گرو امنیت «سرمایه» و «سرمایه گذار» است که هر دو را در دولت سیزدهم تضمین کردیم
رئیس جمهوری در جمع ایرانیان مقیم تاجیکستان: زمینه سرمایه گذاری ایرانیان در داخل کشور به طرق مختلف از جمله تسهیل و تسریع صدور مجوزها فراهم شده است. از فعالیت شرکت های ایرانی در خارج از کشور حمایت می کنیم. ایرانیان خارج از کشور، سرمایه هایی هستند که باید در خدمت پیشرفت کشور قرار گیرند. وزارت خارجه مسیر دسترسی به بازارهای هدف کالا و خدمات ایرانی را شناسایی و تسهیل کند.
۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۴
رئیسی: سقوط پرشتاب دولت افغانستان به خوبی نشان داد که ساختارهای ایجاد شده توسط آمریکا سست و بی بنیاد است
حضور آمریکا در افغانستان دستاوردی جز افزایش بی‌ثباتی،رشد تروریسم و رنج و هزاران داغ برای خانواده های افغانستان نداشت. آمریکا خون هزاران سرباز آمریکایی و اروپایی را به هدر داد. دولت افغانستان به رغم حضور نظامی 20 ساله آمریکا در کمتر از دو هفته فروپاشید.
۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۰
رئیسی: مسئله افغانستان پیچیده اما شناخته شده است و راه حل‌ها غامض اما در دسترس هستند
جمهوری اسلامی آمادگی دارد تا تمامی امکانات خود را برای پیش‌برد مذاکرات بین الافغانی و روند صلح در اختیار مردم افغانستان قرار دهد.
۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۲
رئیسی: باید شرایطی را فراهم کنیم تا همه اقوام افغانستان بتوانند در دولت کشور خود حضور پیدا کنند
جامعه جهانی در این دوره حساس، مسئولیت‌های مهمی در رابطه با افغانستان بر عهده دارند. تشویق به تشکیل دولت فراگیر، کمک‌های بشر دوستانه به مردم افغانستان، مدیریت مهاجرین افغان و رفتارهای یک جانبه بازیگران اصلی در افغانستان از مهم‌ترین وظایف سازمان جهانی در رابطه با این کشور است.
۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷
رئیسی: ما معتقدیم زمانی صلح در افغانستان پایدار خواهد شد که دولت و ارکان حاکمیت بازتاب دهنده ترکیب جامعه افغانی باشد
تاریخ افغانستان درس بزرگی از مقاومت مردم افغان در برابر حضور دخالت خارجی به ما میدهد. مردم افغانستان ثابت کردند که نمیگذارند یک کشور خارجی برای آن‌ها تصمیم‌گیری کند. زیان‌های افغانستان به کشورهای منطقه نیز سرایت خواهد کرد.
۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲
رئیسی: هیچ موضوعی نمی‌تواند فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران را دچار توقف نماید
جمهوری اسلامی ایران رفع تحریم ها را حق مردم ایران میداند. دخالت خارجی در افغانستان وضعیت را بدتر میکند، ایران آماده است به یاری برادران و خواهران افغان بشتابد. دیپلماسی زمانی کارآمد است که همه به آن پاینبد باشند، ولی برخی طرف ها با تهدید و فشار قصد دارند دیپلماسی را به نفع خود بچرخانند.
۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱
رئیسی: جمهوری اسلامی ایران با تجربه بیش از 40 سال مبارزه با تروریسم خدمات ارزنده ای در غرب آسیا ارائه داده است
ما پیشرو در مبارزه با داعش بوده ایم. مبارزه با افراط گرایی در سوریه تجربه ای ارزشمند برای شرکای منطقه ای و فرامنطقه ای است. آمریکا این الگوی ناموفق را به سوریه هم صادر کرده. مناطق تحت سلطه آمریکا در سوریه از نا امن ترین مناطق این کشور است. وضعیت امروز افغانستان تماما به عهده آمریکا است، دخالت خارجی در افغانستان وضعیت را بدتر میکند.
۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲
رئیسی: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران همواره بر مشارکت در سازمان های بین المللی و چندجانبه گرایی بوده است
امروز منطقه با چالش های مختلفی روبروست که حل آنها توسط یک دولت ممکن نیست. ما از تلاش اعضای شانگهای بخصوص چین، روسیه و هند برای واکسیناسیون جهانی تشکر میکنیم. هرگونه اختلال در روند سلامت انسان ها از جمله تحریم ضدحقوق بشر است.
قبلی۳بعدی