۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷
خضریان: پرونده آقایان روحانی، جهانگیری، مجتبی صدیقی، رضا فرجی دانا، محمد فرهادی، محمدعلی نجفی...
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس: پرونده آقایان روحانی، جهانگیری، مجتبی صدیقی، رضا فرجی دانا، محمد فرهادی، محمدعلی نجفی، منصور غلامی، محمدرضا رضوان طلب به دلیل تخلف و جهت بررسی به قوه قضاییه ارسال می شود. تخلف مسئولان دولت یازدهم و دوازدهم برای نمایندگان کمیسیون اصل 90 در موضوع بورسیه ها محرز بوده است. براساس تبصره 5 قانون نحوه اجرای اصل 90 قانون اساسی پرونده مسئولان دولت روحانی برای بررسی به قوه قضاییه معرفی می شوند.
۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵
خضریان:طبق آمار رئیس سازمان دانشجویان وزارت علوم روال جذب3620دانشجوی بورسیه شده در دولت روحانی غیرقانونی بوده است
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس: در مراسم تودیع وزیر استیضاح شده علوم در دانشگاه تهران که با حضور رئیس جمهور وقت و معاون اول وی برگزار شد به موضوع عزل دولت به دلیل عدم پیگیری بورسیه دانشگاه با وجود تغییر 10 وزیر اشاره می‌شود اما اینگونه وانمود کردند که دلیل اصلی استیضاح وزیر علوم بررسی پرونده های بورسیه در دولت قبلی بوده است.
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۴
خضریان: روند جذب دانشجویان بورسی در دولت دهم غیر قانونی نبوده است
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس: در سال 94 پس از شکایت دانشجویان به مجلس مشخص می شود که روند کلی جذب دانشجویان بورسیه شده دارای مشکل قانونی نبوده است. وزیر علوم دولت یازدهم به خاطر توجیه اقدام غلط خود نظر سازمان بازرسی را در این زمینه مطرح کرده اما سازمان بازرسی موضوع را تکذیب می کند.
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
رئیس دیوان محاسبات: دولت و مجلس به دلیل شرایط کنونی فروش نفت به سمت استفاده از ظرفیت معادن بروند
بذرپاش در مجلس شورای اسلامی: در بودجه سال 1401 توجه به صنعت معدن شده است. امروز که شرایط فروش نفت اینگونه است از دولت و مجلس انتظار می رود از ظرفیت های معدنی کشور استفاده شود. 52.5 میلیارد تن ذخایر قطعی معادن در کشور وجود دارد که سالیانه 511 میلیون تن استخراج می شود که کمتر از 1 درصد است.
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵
بذرپاش: دولت در سال 99 حدود 59 هزار میلیارد تومان را برای پرداخت بدهی اوراق مالی صرف کرده است
رئیس دیوان محاسبات: سقف اوراق مشارکت و مالی اسلامی قابل انتشار توسط دولت 1865 هزار میلیارد تومان پیشنهاد شده است اما طبق قانون بودجه سال 96 سقف اوراق قابل انتشار تا 223 هزار میلیارد تومان افزایش داشته است.
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵
گزارش رئیس دیوان محاسبات از ترک فعل سازمان بورس در دولت روحانی
بذرپاش در مجلس شورای اسلامی: تعلل سه ماه شورای عالی بورس در سال 99 در تزریق مبلغ 1500 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار از مصادیق ترک فعل بوده است
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱
سید حسن نصرالله خطاب به دولت لبنان: پاسخ پیشنهاد ایران را برای حل مشکل برق بدهید
دبیر کل حزب الله لبنان: قرار است دولت لبنان راه حلی برای مشکل برق پیدا کند و در تاریکی مطلق وارد شود و مشکل را حل کند. ایران پیشنهادی برای حل بحران برق در لبنان و ساخت دو نیروگاه ارائه کرده است، بنابراین دولت لبنان به این پیشنهاد پاسخ دهد. آمریکا که از نظر ما دشمن است ولی اگر از نظر شما دوست است بروید مانند عراق مجوز استثناء و معافیت تحریمی بگیرید و از آن برای واردات برق از ایران. باید به پیشنهاد وزیر خارجه ایران برای حل مشکل برق در لبنان پاسخ دهیم.
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶
رئیسی خطاب به دانشجویان: مساله اشتغال شما از پیش پا افتاده ترین مسائل است که حل می‌شود...
هرچه هم بخواهند کار را برای ما تنگ کنند آینده بسیار روشن است
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۴
رئیسی: باید به آینده بسیار امیدوار بود نه در شعار بلکه ظرفیت های کشور نشان میدهد که هیچ بن بستی نداریم
رئیس جمهور در دانشگاه تهران: باید هم جذب دانشجو هدفمند باشد هم تحقیقات/ خیلی از پایان نامه ها در کتابخانه ها خاک میخورد و هیچ گره ای از کشور باز نمیکنند/تحریم مانع است اما بیشترین تحریم برای صنایع دفاعی بوده و پیشرفت ما در این صنعت بیشتر از همه بوده
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۲
رئیسی: ایران قوی نیازمند تولید علم است/ قدرت فقط تولید موشک نیست
رئیس جمهور در دانشگاه تهران: سال 75 وقتی به سازمان بازرسی رفتم دیدم بازرسی‌ها سنتی است و کار مشترکی با دانشگاه تهران شروع کردم و بازرسی‌ها را امروزی کردیم. داوری‌ها برای اینکه عملکرد یک مدیر را بسنجیم باید دقیق و مبتنی بر کار علمی باشد. متناسب سازی حقوق را در هر دستگاهی مساله مهمی میدانیم/ باید نظام عادلانه پرداخت را تعریف کنیم که مشکلات همه اقشار را حل کنیم.
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
رئیسی: دانشگاه باید در ایجاد تحول نقش آفرینی کند/تمدن سازی از جایگاه دانشگاه برمی خیزد
رئیس جمهور در دانشگاه تهران: روشنفکران جامعه کسانی هستند که به موقع راهکارها و هشدارها و راه های برون رفت از مشکلات را ارائه کنند. دانشگاه نه تنها یک مجموعه آموزشی بلکه باید مرکزی برای تحول باشد.
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷
رئیسی: دانشگاه باید اتاق فکر دولت باشد
رئیس جمهور در دانشگاه تهران: ما در کشور نیازمند تحول هستیم و باید علم پایه باشد. اگر نظرات و دیدگاه ها سلیقه ای باشد، علمی نیست. تحول یک ضرورت است و مرکز این تحول دانشگاه است. نظام مسائل کشور باید در دانشگاه بررسی شده و مسئله محوری جلو رفت تا مشکلات حل شود.
قبلی۴بعدی