۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۹
ایران دادگاه «حمید نوری» را غیرقانونی می‌داند/ او باید آزاد شود
امیرعبداللهیان خطاب به وزیر خارجه سوئد
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ایران بازداشت و فرآیند دادگاه تبعه ایرانی، «حمید نوری «را غیر قانونی می‌داند و خواستار آزادی فوری او است.
۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸
سفیر روسیه: هیچ مانعی برای همکاری تسلیحاتی مسکو-تهران وجود ندارد
سفیر روسیه در ایران با تأکید بر لزوم گسترش روابط مسکو-تهران تأکید کرد که هیچ مانعی برای همکاری‌های تسلیحاتی بین دو کشور وجود ندارد.
۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰
امیرعبداللهیان: آمریکا در مسیر ابتکار سیاسی گام بردارد
امیرعبداللهیان در گفت‌وگوی تلفنی با همتای ایرلندی گفت: دولت آمریکا ضمن اصلاح رفتار غیرقانونی ترامپ، در مسیر ابتکار سیاسی گام بردارد. ما ضمن توجه به خطوط قرمز خود، مسیر دیپلماسی را برای رسیدن به نقطه توافق نهایی ادامه می‌دهیم.
۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۳
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تأکید بر حمایت دائم ایران از فلسطین، گفت که مذاکرات وین متوقف نشده و از طریق تبادل پیام‌های مکتوب ادامه دارد.
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵
امیرعبداللهیان: زمینه‌های همکاری افغانستان با همسایگان گسترش یابد
در تماس تلفنی با کرزای؛
وزیر خارجه گفت: امیدواریم با تسریع در روند تشکیل دولت فراگیر و مبارزه با تروریسم، زمینه‌های همکاری افغانستان با همسایگان و دیگر کشور‌های منطقه گسترش یابد.
۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۵
بیانیه خانواده «حمید نوری» در اعتراض به روند محاکمه وی در سوئد
خانواده «حمید نوری» شهروند ایرانی زندانی در سوئد، با انتشار بیانیه‌ای نسبت به روند ناعادلانه محاکمه وی در این کشور اعتراض کردند.
۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۰
تاکید امیرعبداللهیان بر اتخاذ تدابیر امنیتی کامل برای نمایندگی‌های ایران در افغانستان
در گفتگو با سرپرست وزارت خارجه افغانستان مطرح شد
وزیر امور خارجه در تماس با سرپرست وزارت خارجه افغانستان با ابراز نگرانی از امنیت نمایندگی‌های ایران در افغانستان، خواستار اتخاذ تدابیر امنیتی کامل برای این مکان‌ها شد.
۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۵
دعوت امیرعبداللهیان از وزیر خارجه برونئی برای سفر به تهران
وزیر امور خارجه در گفتگوی تلفنی با وزیر خارجه برونئی از وی برای سفر به تهران دعوت و بر گسترش روابط در همه زمینه‌ها تأکید کرد.
۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۷
امیدواریم خلیج فارس مامن امنیت و ثبات و نماد همزیستی بین ملت‌های منطقه باشد
وزارت خارجه:
وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای به مناسبت روز ملی خلیج فارس اعلام کرد: ایران امیدوار است این پهنه آبی مامن امنیت و ثبات منطقه و نماد صلح، دوستی و همزیستی بین ملت‌های منطقه باشد و دیگران به برقراری صلح و امنیت آن به دست کشور‌های پیرامونی احترام بگذارند.
۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۷
نشست سازمان همکاری اسلامی درباره فلسطین برگزار می‌شود
هفته آینده
وزیر امور خارجه اعلام کرد: هفته آینده، نشست ویژه سازمان همکاری اسلامی در سطح نمایندگان کشور‌های عضو در جده در ارتباط با موضوع فلسطین برگزار می‌شود.
۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۸
بحث‌های فنی مذاکرات وین پایان یافت/ معطل آمریکایی‌ها هستیم
محمد اسلامی:
رئیس سازمان انرژی اتمی درباره روند مذاکرات وین نیز، گفت: بحث فنی مربوط به مذاکرات برجام به پایان رسیده و بحث‌های سیاسی مانده که معطل آمریکایی‌ها هستیم.
۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹
امیرعبداللهیان با همتای لبنانی خود تلفنی گفتگو کرد
وزیر امور خارجه در گفتگوی تلفنی با همتای لبنانی با اشاره به حضور لبنان در خط مقدم مقاومت، از مردم، مقاومت و ارتش این کشور در مقابل رژیم اشغالگر قدس تقدیر کرد.
قبلی۵بعدی