۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۶
رشد ۹۱ و ۱۰ درصدی کشفیات مواد مخدر و قاچاق انسان در سال ۱۴۰۱
رئیس کل گمرک خبر داد:
رییس کل گمرک ایران از تشکیل ۲ هزار و ۷۲۱ پرونده به ارزش ۲ هزار و ۶٠٠ میلیارد تومان در بحث کشفیات خبر داد و گفت: در ۱۰ ماهه امسال میزان کشفیات مواد مخدر ۹۱ درصد و قاچاق انسان ۱۰ درصد رشد داشته است.
۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹
بودجه باید در خدمت اهداف دولت باشد نه عملکرد روزمره دستگاه‌ها
در نشست علمی و تخصصی مرکز مطرح شد: حرکت به سمت برنامه ریزی نتیجه محور، شفافیت و تحقق اهداف دولت را در پی خواهد داشت، و برنامه ریزی نتیجه محور فقط یک ابزار نیست بلکه فلسفه و راهبرد است.
۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۸
مصوبه مولدسازی دارایی‌ها موهوم، کلی و پرآسیب است/ تجربه تلخ خصوصی سازی دوباره تکرار می‌شود
یک نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با دانشجو مطرح کرد
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مصوبه مولدسازی دارایی‌ها، گفت: رهبری تصریح کردند که باید سرمایه و مدیریت مردم وارد اقتصاد شود؛ با این شیوه مولدسازی که هدف آن جبران کسری بودجه، پرکردن جیب دولت، تأمین هزینه‌های جاری و حتی تامین هزینه‌های زیرساختی است، این مهم تحقق پیدا نمی‌کند.
۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷
شفافیت از دست رفته!/ پشت پرده حذف ماده شفافیت تسهیلات بانکی در بودجه ۱۴۰۲ کیست؟
گزارش|
شفافیت تسهیلات بانکی از لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ درحالی حذف شد که حدود دو میلیون میلیارد تومان از تسهیلات بانکی در سال جاری ذیل همین ماده شفاف شده بود.
۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۶
حق عائله مندی ۹۰۰ هزار و حق اولاد ۴۰۰ هزار تومان می شود
در سال ۱۴۰۲؛
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: حق عائله‌مندی در سال ۱۴۰۲ با ۵۰ درصد افزایش به حدود ۹۰۰ هزار تومان و حق اولاد با ۱۰۰ درصد افزایش به ۴۰۰ هزار تومان خواهد رسید.
۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰
افزایش حق اولاد و عائله‌مندی در سال ۱۴۰۲ اعلام شد/ افزایش حقوق درصدی عادلانه نیست
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: حق عائله‌مندی در سال ۱۴۰۲ با میزان ۵۰ درصد افزایش به حدود ۹۰۰ هزار تومان و حق اولاد با صددرصد افزایش به ۴۰۰ هزار تومان خواهد رسید.
۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵
تشکیل اداره کل مالیات سلبریتی‌ها/ هدفگذاری افزایش ۵۴ درصدی درآمد‌های مالیاتی در ۱۴۰۲
رئیس کل سازمان امور مالیاتی عنوان کرد
رئیس کل سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه سهم مالیات از تأمین بودجه دولت ۵۸ درصد است، گفت: درآمد‌های مالیاتی در سال آینده ۵۴ درصد رشد می‌کند، اما قرار نیست فشاری به مالیات‌دهندگان وارد شود.
۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
مولدسازی دارایی‌ها چرا به روش قبلی محکوم به شکست است؟/ ۱۸ میلیون میلیارد تومان دارایی در انتظار مولدسازی
منطق ورود شورای سران قوا به موضوع مولدسازی؛
در کشور ما مولدسازی اموال دولتی و تبدیل آن به درآمد پایدار هیچ‌گاه به صورت مطلوب رخ نداده است. طبق برآورد‌ها ارزش اموال راکدی که در اختیار دولت و نهاد‌های عمومی قرار دارد بیش از ۱۸ میلیون میلیارد تومان است! این در حالی است که دستگاه‌ها حاضر به مولدسازی اموال خود نیستند.
۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۶
بخشودگی جرایم بیمه خودرو‌ها از شنبه تا ۱۹ اسفند
وزیر اقتصاد اعلام کرد؛
وزیر اقتصاد گفت: یک بازه زمانی ۳۵ روزه از ۱۵ بهمن تا ۱۹ اسفند ماه برای بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم بیمه شخص ثالث برای صاحبان تمام وسایل نقلیه در نظر گرفته شده است.
۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶
کاهش یارانه نقدی خانوار به میزان استفاده از کالابرگ/ علت گسترش عجولانه طرح به ۳ استان دیگر چیست؟
در حالی که اولین چرخه اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیک در ۲۰ بهمن کامل می‌شود و هنوز بازخورد‌های اجتماعی آن به طور کامل مشخص نشده، زمزمه‌هایی از گسترش طرح به سه استان دیگر به گوش می‌رسد که جای تامل دارد.
۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۴
پرداخت ۳۰ همتی یارانه نقدی به صورت ماهانه/ برای کنترل قیمت ارز همه باید به بانک مرکزی کمک کنیم
در نشست علمی و تخصصی مطرح شد: قیمت ارز سیگنال دهنده تورم در جامعه شده است و همه باید به بانک مرکزی در خصوص کنترل بازار ارز کمک کنیم، قتصاد به هیچ وجه تک بعدی نیست.
۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴
برآورد دقیقی از میزان فرار مالیاتی در ایران وجود ندارد / ظرفیت مالیات‌ ستانی بیشتر از مقدار فعلی است
مدیرگروه مالیات اندیشکده اقتصادمقاومتی:
علی ملک زاده مدیر گروه مالیات اندیشکده اقتصاد مقاومتی، نبود یک برآورد دقیق از میزان فرار و شکاف مالیاتی را نقص بزرگ نظام مالیاتی دانست و افزود: در بحث مقابله با فرار مالیاتی اولین گام شناخت وضع فعلی و وضع مطلوب است و در ادامه باید دستگاه‌های مختلف در ارائه اطلاعات با سازمان امور مالیاتی همکاری کنند.
قبلی۵بعدی