۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
ترامپ: مجبور شوم بر واردات نفت تعرفه اعمال می‌کنم
دونالد ترامپ شب گذشته اعلام کرد در صورتی که بخواهد که از کارگران نفتی در این کشور در برابر تبعات سقوط نفت در بازار جهانی حمایت کند بر واردات نفت به آمریکا تعرفه اعمال خواهد کرد.
۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۴
شرط آمریکا برای موافقت با درخواست وام ایران
آمریکا تنها در صورتی امکان دارد با اعطای وام به ایران موافقت کند که برای اقتصاد ایران نقشه خاصی را مدنظر داشته باشد که آن را از طریق سیاست‌های تحمیلی صندوق بین المللی پول دنبال کند.
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۸
جای خالی ایران در میان کشور‌های دریافت کننده کمک‌های بانک جهانی و IMF
درحالی که ایران درخواست دریافت وام ۵ میلیارد دلاری به صندوق بین المللی پول ارائه داده است، اما نام ایران در میان فهرست کشور‌های دریافت کننده کمک‌های اضطراری برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا توسط بانک جهانی و صندوق بین المللی پول دیده نمی‌شود.
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
کاهش شدید تولید نفت افت بی‌سابقه تقاضا جهانی را جبران نمی‌کند
رئیس آژانس بین‌المللی انرژی:
رئیس آژانس بین المللی انرژی گفت کاهش شدید تولید توسط اوپک و دیگر تولیدکنندگان نفت نمی‌تواند مانع از ایجاد یک مازاد عظیم نفت شود و تسکین دهنده خسارت کاهش بی سابقه تقاضاست نه حل این مشکل.
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
ارسال دستگاه‌های کمک‌تنفسی شرکت تحریم‌شده روسی به آمریکا
یک روزنامه روسی مدعی شد دستگاه‌های کمک تنفسی که از سوی مسکو برای کمک به واشنگتن ارسال شده است، توسط یک شرکت روسی که تحت تحریم آمریکا قرار دارد، ساخته شده‌اند.
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۴
اعتراف جان کِری به دخالت آمریکا در سقوط دولت مصدق
از منظر ذهنیت امپریالیستیِ آمریکایی، از دیپلماسی گاهی برای اعمال سلطه، تهدید و هراساندن و گاهی برای تشویقِ طرفِ ضعیف‌تر جهت تحقق سیاست خارجی موردنظر این کشور استفاده می‌شود.
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۰
قیمت نفت ۱۲ درصد دیگر جهش کرد
تاجران منتظر یک کاهش تولید بزرگ هستند؛
پس از اینکه اعضای اوپک و متحدان آن اعلام کردند روز دوشنبه یک اجلاس مجازی برگزار خواهند کرد قیمت‌های نفت دوباره در روز جمعه جهش کرد.
۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
اقتصاد آمریکا وارد عمیق ترین رکود تاریخ خود می شود
اقتصاددان‌های بانک آمریکا پیش بینی کردند تولید ناخالص داخلی این کشور طی سال جاری میلادی در اثر شیوع کرونا ۱۰.۴ درصد کاهش یابد که رکوردی بی سابقه در تاریخ این کشور محسوب می‌شود.
۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰
کاهش 3 دلاری قیمت طلای جهانی
با تقویت ارزش دلار، قیمت طلا در معاملات امروز کاهش یافت، اما از آن جایی که بازار در انتظار انتشار گزارش فرصت‌های شغلی آمریکا در بخش غیرکشاورزی است، قیمت در یک بازه محدود نوسان می‌کند.
۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۳
رویترز: کرونا نیمی از هواپیما‌های جهان را آشیانه‌نشین کرد
آمار‌ها نشان می‌دهد ظرفیت صندلی‌های سفر‌های بین المللی هوایی نسبت به سال گذشته تقریبا ۸۰ درصد کاهش یافته است و نیمی از هواپیما‌های جهان در آشیانه‌ها هستند، این بدان معناست که سال‌ها زمان می‌برد تا صنعت هوانوردی از شرایط شیوع ویروس کرونا بهبود یابد.
۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹
آمریکا در کاهش تولید جهانی نفت مشارکت نمی‌کند
یک مقام ارشد آمریکا گفت این کشور از تولیدکنندگان داخلی نفت نمی‌خواهد تا تولید خود را برای مقابله با کاهش جهانی قیمت نفت پایین بیاورند.
۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶
شرکت هواپیمایی معروف انگلیس به دنبال تعلیق ۳۶ هزار کارمند
شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز انگلیس توانسته با اتحادیه کارمندان خود برای تعلیق ۸۰ درصد کارکنان در حوزه خدمه پرواز، مهندسان، کارمندان دفاتر و خدمه فرودگاهی به توافق برسد.
قبلی۲بعدی