۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱
سقوط ۴ درصدی وال‌استریت در معاملات شب گذشته
با توجه به بدتر شدن اوضاع شیوع ویروس کرونا در آمریکا و اظهارات رئیس جمهور این کشور درباره احتمال قربانی شدن هزاران نفر در این کشور، بورس وال‌استریت برای دومین روز متوالی منفی شد.
۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
پساکرونایی برای اقتصاد جهانی وجود ندارد
پیامد‌های رکود اقتصادی بزرگ در جهان و ایران روی بازار‌های مختلف
کرونا چه سریعا درمان شود و از بین برود و چه نرود در هر دو حالت مختصات جهانی اقتصاد را تغییر داده است، فلذا جهان پساکرونایی وجود ندارد، همه مختصات جدیدی هستند که باید بر اساس اقتضائات جدید آن سیاستگذاری کرد و ابتکار عمل به خرج داد.
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸
تصمیم خودروسازی کیا در چین برای تولید ماسک
سخنگوی خودروسازی کیا موتورز کره اعلام کرد که قصد دارد، برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در کارخانه خود در چین ماسک تولید کند.
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۷
تمدید تعطیلی خودروسازان آمریکا تا ماه آوریل
منابع آگاه اعلام کردند: ۳ شرکت بزرگ خودروسازی آمریکا قصد دارند تعطیلی کارخانه‌های خود در دیترویت را تا ماه آوریل تمدید کنند.
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴
صندوق بین‌المللی پول: رکود کرونا از رکود ۲۰۰۹ بدتر است
صندوق بین‌المللی پول در هشداری جدی در مورد چشم‌انداز اقتصاد جهانی اعلام کرد که رکود اقتصادی ناشی از پاندمی کرونا حتی از رکود بزرگ ۱۱ سال پیش سخت‌تر خواهد بود.
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
کرونا کارخانه‌ی بوئینگ در واشنگتن را به تعطیلی کشاند
به دنبال شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا، شرکت بوئینگ آمریکا اعلام کرد کارخانه این شرکت در واشنگتن را از فردا به مدت دو هفته تعطیل می‌کند.
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
جهش قیمت جهانی طلا
پس از اقدام بی‌سابقه فدرال‌رزرو برای تقویت بازار‌های مالی که باعث شد هجوم سرمایه‌گذاران به سوی پول نقد متوقف شود و قیمت طلا جهش کرد.
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
رویترز: نفت ارزان عربستان خریدار ندارد
عربستان با وجود کاهش شدید قیمت نفت خود نتوانسته است نفت زیادی بفروشد و صادرات نفت این کشور در ماه مارس تغییر چندانی نسبت به صادرات در فوریه نداشته است.
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
اتحادیه اروپا ۲۰ میلیون یورو کمک بشردوستانه به ایران ارسال می‌کند
رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: این اتحادیه ۲۰ میلیون یورو کمک‌های بشردوستانه به ایران می‌فرستد.
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
صندوق بین‌المللی پول: کرونا باعث رکود اقتصاد جهانی در ۲۰۲۰ می شود
صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد همه گیری ویروس کرونا باعث رکود جهانی در ۲۰۲۰ میشود، ولی تولید اقتصادی در جهان در ۲۰۲۱ بهبود می‌یابد.
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵
سقوط ۹۰۰ واحدی شاخص داوجونز/سهام اروپا ۴.۵ درصد افت کرد
کرونا و بازارهای جهانی؛
تداوم نگرانی از شیوع سریع ویروس کرونا سبب سقوط بازار‌های سهام اروپا و آمریکا شد؛ این در حالی بود که فدرال‌رزرو، برنامه عظیم خرید اوراق قرضه خود را برای تحکیم بازار آغاز کرده است.
۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
کارخانه‌های سامسونگ و ال‌جی در هند تعطیل شد
با شیوع گسترده ویروس کرونا در اکثر نقاط جهان دو شرکت کره‌ای ال جی و سامسونگ مجبور به تعطیلی کارخانه‌های خود در کشور هند شدند.
قبلی۳بعدی