۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴
معرفی ۴۹۵ پرونده قاچاق کالا به مراجع قضایی در تیرماه
مدیر کل بازرسی و مبارزه با قاچاق کالا‌های سرمایه‌ای سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: طی بیش از سه هزار گشت بازرسی قاچاق صورت گرفته با متخلفان برخورد شد و پس از تشکیل پرونده برای ۴۹۵ مورد به مراجع قضایی معرفی شدند.
۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴
وعده مشترک ۳ معاون وزیر صمت/ برخورد با قاچاق جدی است؟
گزارش|
پس از ماه‌ها سکوت، بالاخره سه معاون وزیر صمت به طور صریح اعلام کردند که این وزارتخانه از ۱۵ مردادماه به طور سراسری با کالای قاچاق برخورد خواهد کرد.
۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۳
بذرپاش: دیوان محاسبات امسال به عملکرد شرکت‌های دولتی ورود می‌کند
رئیس کل دیوان محاسبات کشور خبر داد، اولویت کاری دیوان محاسبات در سال ۱۴۰۱ هوشمندسازی نظارت و ورود به بررسی عملکرد شرکت‌های دولتی است.
۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۲
قاچاق بی‌دردسر مشروبات الکلی در کشور/ ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خواب است؟!
گزارش|
روند روبه‌رشد قاچاق و تولید مشروبات الکلی در سایه عدم نظارت ها شرایطی را ایجاد کرده که گاه‌وبی‌گاه خبر‌های مبنی بر مسمومیت برخی از هم‌وطنان به گوش می‌رسد.
۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰
واکاوی تخلفات اتاق بازرگانی ایران و استان‌ها/ صدور کارت بازرگانی با جعل هویت تجاری برای افراد غیرتاجر
یک منبع آگاه با تأکید بر ضرورت راه اندازی سامانه نظارت برای تعیین شاخص ها‌ی تجار دارنده کارت‌های عضویت و بازرگانی، به ورود دستگاه نظارتی به پرونده تخلفات اتاق ایران و روسیه اشاره کرد و گفت: رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه با وعده استخدام امتیاز می‌گیرد.
۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۱
شناسایی ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار مودی جدید با اجرای سامانه مودیان/ مهار قاچاق و اقتصاد زیرزمینی با رصد مالیاتی
معاون سازمان امور مالیاتی اعلام کرد
سعید توتونچی گفت: این سازمان ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار مودی را با اجرای فقط یک بخش از قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان شناسایی کرده است.
۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۸
از سوت‌زنی فساد حمایت می‌کنیم
دادستان کل کشور در جمع خبرنگاران
دادستان کل کشور گفت: ما عنوان قانون حمایت از سوت زنی نداریم، ولی کسانی که اطلاعات خودشان را در ارتباط با مفاسدی که در هر گوشه از کشور چه قسمت اداری باشد چه غیراداری اعلام کنند، قطعا پیگیری خواهد شد.
۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۳
جولان مفسدان اقتصادی در سایه ضعف قوانین/ زمینه فساد با هوشمندسازی سازوکارها برچیده شود
گزارش|
ضعف در اجرای قانون سبب رشد شبکه‌های جعل و فساد اقتصادی در کشور شده و در حال حاضر تنها مسیر جهت کنترل این شبکه‌ها فساد دستگیری توسط نهاد‌های نظارتی است.
۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۲
آزادسازی سواحل گیلان به پایان رسید‌/ عقب‌نشینی کامل دستگاه‌های دولتی از حریم سواحل
مدیرکل هماهنگی اقتصادی استانداری گیلان گفت: در پی دستور رئیس جمهور برای آزادسازی سواحل، این موضوع در استان گیلان با جدیت پیگیری و سواحل به طور کامل آزادسازی شد.
۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۳
خدمات دندان‌‌پزشکی از انحصار رنج می‌برد / با توجه به پیری جمعیت باید چاره اندیشی کنیم
در گفتگو با دانشجو مطرح شد؛
کارشناس حوزه سلامت گفت: میزان فعلی دندانپزشک در کشور و پذیرش دانشگاه‌ها در این رشته نمی‌تواند جوابگوی نیاز‌های درمانی مردم باشد و عرضه با تقاضا همخوانی ندارد. وزارت بهداشت باید به افزایش ظرفیت پزشک اقدام کند.
۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۸
رسیدگی به  ۲۰۰۰ پرونده تخلفات در وزارت اقتصاد
مرکز بازرسی، مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت اقتصاد؛ در جریان سفر‌های استانی رئیس‌جمهور و در امتداد خدمت رسانی به مردم طی ۹ ماه گذشته، پاسخگوی بیش از ۳۰۰ هزار درخواست و شکایات مردمی در قالب ملاقات چهره به چهره و یا غیرحضوری بوده است.
۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۶
رونمایی از ۸ اثر مکتوب قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی
با حضور سردار یزدی دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی و داود گودرزی دبیر قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی از ۸ اثر مکتوب در حوزه مسائل مرتبط با مفاسد اقتصادی رونمایی شد.
قبلی۵بعدی