۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۸
وزیر ارتباطات: ۶ ماهواره آماده ارسال به مدار داریم
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی ۶ ماهواره برای ارسال به مدار خبر داد.
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۵
نقش شبکه ملی اطلاعات در افزایش سرعت رشد اقتصادی
اگر کشوری مرز نداشته باشد اتفاقات بسیاری در آن به وقوع می‌پیوندد از جمله : تعدی و تعرض به منابع و منافع، از دست دادن هویت ملی، بروز پدیده‌هایی چون قاچاق، پول‌شویی و گسترش بخش غیررسمی اقتصاد، عدم توان دفاعی در حملات حقیقی و سایبری و...، برای همین شبکه ملی اطلاعات میخواهیم.
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
شبکه ملی اطلاعات، در تضاد با اینترنت نیست
معاون راهبری فنی مرکز ملی فضای مجازی:
معاون راهبری فنی مرکز ملی فضای مجازی بر عدم تضاد راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات با اتصال به اینترنت جهانی در کشور تاکید کرد.
۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۶
روسیه، اینترنت ملی خود را آزمایش کرد
وزارت ارتباطات روسیه از آزمایش طرح اینترنت ملی در این کشور خبر داد.
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
مجوز آزمایش پهپاد پستی زیر سوال رفت / راه‌اندازی سامانه ثبت پهپاد از امروز
سازمان هواپیمایی:
مقام مسئول سازمان هواپیمایی با تاکید بر این‌که وزارت ارتباطات برای آزمایش پهپاد پستی هم مجوز نداشت، گفت: سامانه ثبت، پلاک و شناسه پهپاد امروز راه‌اندازی می‌شود.
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷
استفاده از سلول‌های خورشیدی در تامین برق تجهیزات مخابراتی
مهندس صدری خبر داد:
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: در مناطقی که به صورت طبیعی قابلیت استفاده از فناوری خورشیدی وجود دارد، از سلول‌ها و باتری‌های خورشیدی به منظور تامین انرژی مورد نیاز تجهیزات مخابراتی استفاده می‌شود.
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
راه اندازی شبکه ملی اطلاعات به معنی قطع اینترنت بین المللی نیست
رئیس مرکز ملی فضای مجازی:
فیروزآبادی رئیس مرکز ملی فضای مجازی با بیان این‌که راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به‌معنی قطع اینترنت بین‌المللی نیست گفت: حتی فرانسوی‌ها هم به‌طور جدی اینترنت اروپایی را دنبال می‌کنند.
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
آذری جهرمی: اعتبارات موردنیاز شبکه ملی اطلاعات در بودجه سال ۹۹ پیش بینی شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌گوید از آنجا که فصل بررسی بودجه سال ۹۹ نزدیک است باید اعتبارات لازم برای تکمیل شبکه ملی اطلاعات پیش بینی شود تا نقصان این شبکه رفع شود.
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۶
آذری جهرمی: لزوم همکاری بخش خصوصی با دولت برای توسعه کسب‌وکار
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با همکاری بخش خصوصی و اپراتور‌ها می‌توانیم از سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار‌ها حمایت کنیم که خوشبختانه این موضوع در پست نیز در حال انجام است.
۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷
یک گیگابایت اینترنت رایگان و تمدید بسته‌ها برای مشترکان
اپراتور ایرانسل اعلام کرده با توجه به اختلال ایجاد شده در روز‌های گذشته، مدت استفاده از بسته‌های اینترنت مشترکان را تمدید کرد و یک گیگابایت اینترنت هدیه ارائه می‌دهد.
۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
اتصال ناقص اینترنت موبایل در تهران و چند استان‌
اتصال اینترنت موبایل در تهران (جز شهرستان‌های غرب استان تهران) و برخی دیگر از استان‌ها از عصر امروز آغاز شده و تا چند ساعت دیگر تکمیل خواهد شد.
۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
باگ امنیتی در رمز یکبار مصرف / پیامک امن نیست!
بررسی طرح رمز دوم پویا نشان می‌دهد که این طرح در برخی موارد مربوط به ارسال پیامک با مشکلات امنیتی روبرو است و می‌تواند حساب‌های بانکی مشتریان را به خطر بیندازد.
قبلی۲بعدی