۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۲
۴۱ درصد خدمات دستگاه‌های اجرایی، الکترونیکی شد
دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت: نهمین دوره ارزیابی وضعیت دستگاه‌های اجرایی نشان می‌دهد که بیش از ۴۱ درصد از خدمات آن‌ها به‌صورت الکترونیکی به کاربران ارائه می‌شود.
۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۱
پایان ۲ دهه انتظار برای پنجره ملی خدمات دولت هوشمند
زارع‌پور خبر داد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پایان دو دهه انتظار برای پنجره ملی خدمات دولت هوشمند که تا شهریورماه تکمیل و قابل بهره‌برداری خواهد بود خبر داد.
۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۲
وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت روز به روز بهبود پیدا می‌کند/ توسعه شبکه فیبر نوری را آغاز کرده‌ایم
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با شروع پروژه فیبر نوری کسب و کار‌ها و منازل، هم اکنون نزدیک به یک میلیون پورت فیبر نوری در کشور راه‌اندازی شده است و تا پایان دولت سیزدهم ۲۰ میلیون از خانوار‌های کشور می‌توانند از فیبر نوری استفاده کنند.
۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۳
زارع‌پور: هزار و ۷۰۰ روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات متصل شد
طی هشت ماه گذشته؛
وزیر ارتباطات گفت: هزار و ۷۰۰ روستای جدید را به شبکه ملی اطلاعات متصل شد و اکنون بیش از ۸۶ درصد از روستا‌های کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند.
۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۰
فاتحه کسب و کار‌های خانگی با تعرفه‌های بالای پستی خوانده شده / ضرورت خارج کردن پست از انحصار دولت
در گفتگو با دانشجو مطرح شد؛
معاون اسبق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: خارج کردن پست از انحصار دولت و فراهم کردن راه برای حضور بخش خصوصی در این حوزه علاوه بر چابکی پست، منجر به باقی ماندن کسب و کار‌های کوچک و خانگی می‌شود.
۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۲
زارع‌پور: ساز و کارهایی برای وصول مطالبات کشورها ایجاد می‌شود
پس از دیدار با دبیرکل اتحادیه جهانی پُست؛
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: بر اساس صحبت‌های دبیر کل اتحادیه جهانی پُست، در ماه‌های آینده سازوکار‌هایی برای رفع موانع پست بین‌المللی و وصول مطالبات کشور‌ها ایجاد خواهد شد.
۱۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰
دسترسی ۱۷ هزار نفر به ارتباطات پایدار و پرسرعت در یک هفته
زارع‌پور خبر داد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در هفته پایانی اردیبهشت‌ماه با اتصال ۷۰ روستا به اینترنت، دسترسی بیش از ۱۷ هزار نفر به ارتباطات پایدار و با کیفیت مهیا شد.
۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰
افزایش ساعت پاسخگویی مرکز تماس سامانه اینماد
به منظور تسهیل فضای کسب و کار و ارتقای سطح پاسخگویی به کسب و کار‌های اینترنتی و عموم مردم، ساعت پاسخگویی مرکز تماس سامانه نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد) افزایش یافت.
۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۷
وزیر ارتباطات: ۵۰۰ هزار مرسوله پستی از نمایشگاه کتاب تهران به شهرستان‌ها ارسال شد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در نمایشگاه کتاب امسال، بیش از ۵۰۰ هزار مرسوله پستی حاوی چند میلیون جلد کتاب به مقصد ۱۰۰۰ شهر و روستای کشور ارسال شد.
۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵
اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت باکیفیت به بیش از ۸۶ درصد رسید
اکنون بیش از ۸۶ درصد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت با کیفیت متصل هستند و بر اساس قول وزارت ارتباطات، پوشش اینترنت در کشور باید تا پایان ۱۴۰۱ به‌صورت سراسری انجام شود.
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱
تلفن همراه بومی تولید خواهیم کرد/ شبکه ملی اطلاعات هدف راهبردی وزارت ارتباطات است
در مراسم افتتاح پروژه های وزارت ارتباطات مطرح شد
معاون برنامه ریزی وزارت ارتباطات گفت: در موضوع سرمایه گذاری، منابع محدودی داریم، درحالی که بالغ بر ۴۰۰ هزار میلیارد تومان نیاز داریم تا به هدف ۱۰ درصد اقتصاد دیجیتال برسیم.
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵
افزایش سرعت اینترنت در کشور/ رتبه سرعت اینترنت سیار به ۷۳ و ثابت به ۱۴۴ رسید
آخرین آمار وبگاه «اسپیدتست» نشان می‌دهد سرعت اینترنت ثابت در ایران (طبق شاخص میانه) در مقایسه با ماه قبل با پیشرفت یک رتبه‌ای به جایگاه ۱۴۴ و اینترنت سیار نیز با همین میزان پیشرفت به رتبه ۷۳ رسیده است.
قبلی۳بعدی