۱۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹
توسعه علوم فضایی نشان از توسعه، افتخار و اقتدار هر کشور دارد
وزیر ارتباطات در پیامی به مناسبت سالگرد تأسیس پژوهشگاه فضایی:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابیان اینکه «نقش فناوری فضایی و کاربرد‌های گسترده آن در زندگی روزمره، بر همگان واضح و مبرهن است» تأکید کرد که توسعه علوم و فناوری‌های فضایی نشان از توسعه، افتخار و اقتدار هر کشور دارد.
۰۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۱
دعوت از بخش خصوصی برای تحقق اقتصاد دیجیتال / دولت سیزدهم نگاه فرصت محور به فناوری اطلاعات دارد
زارع‌پور خبر داد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، از تمامی فعالان این حوزه خواست با تمام توان برای تحقق اقتصاد دیجیتال در کشور تلاش کنند.
۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
بهره‌برداری از خط جدید سورتینگ هوشمند مرکز تجزیه و مبادلات پُست کشور
خط جدید سورتینگ هوشمند مرکز تجزیه و مبادلات پُست کشور با حضور مدیرعامل شرکت ملی پست به بهره‌برداری رسید.
۰۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
شبکه سراسری سیگنال‌رسانی صداوسیما به تمام نقاط کشور رونمایی شد
توسط شرکت ارتباطات زیرساخت وزارت ارتباطات:
امروز از سه پروژه سیگنال رسانی صداوسیما به تمام نقاط کشور، نقشه راه ظرفیت ترانزیت بین المللی در راستای تبدیل شدن ایران به قطب (هاب) ترانزیت دیتا منطقه و تبادل قرارداد پروژه توسعه و ارتقا پایداری شبکه انتقال با استفاده از توان تولید داخلی رونمایی شد.
۰۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۶
زارع‌پور: برای رسیدگی به مشکلات مردم، فضای مجازی به صورت لحظه‌ای پایش شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه حرف مردم در این حوزه باید شنیده شود، گفت: فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باید به صورت لحظه‌ای پایش شود تا مسائل و مشکلات مردم سریعا پاسخ داده و حل شود.
۰۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴
حقی: افزایش مصرف کاربران باعث کاهش سرعت اینترنت شده
معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اعلام کرد: بررسی وضعیت اپراتور‌های تلفن همراه در یک سال گذشته نشان می‌دهد حجم دیتای مصرفی مشتریان (payload) افزایش یافته و در پی افرایش مصرف، سرعت دسترسی (Throughput) کاربران کاهش داشته است.
۰۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱
تلاش شبانه‌روزی برای جبران کاستی‌های شبکه ارتباطی ثابت و همراه
زارع‌پور مطرح کرد
وزیر ارتباطات در یادداشتی نوشت: در دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح نیم‌میلیون پورت فیبرنوری، اتصال بیش از یک‌هزار روستا به شبکه پایدار و پرسرعت، بهره‌برداری از باند فرکانسی ۲۳۰۰ با همت اپراتور‌های سیار و طرح ملی فیبرنوری نقاط را آغاز کردیم که به‌تدریج به بهره‌برداری خواهند رسید.
۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۳
ماموریت به وزارت ارتباطات برای فراهم کردن زمینه بهبود کیفیت و سرعت شبکه ملی اطلاعات
شورای عالی فضای مجازی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ماموریت داد با افزایش خدمات داخلی بر روی پلتفرم‌های زیرساختی کشور، زمینه بهبود کیفیت و سرعت در شبکه ملی اطلاعات را فراهم آورد.
۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۲
وزیر ارتباطات: مردم سرعت‌های چند صدمگابیت بر ثانیه‌ای را تجربه خواهند کرد
وزیر ارتباطات گفت: با اجرای تدریجی طرح ملّی توسعه فیبرنوری منازل و کسب و کارها، مردم ما سرعت‌های چند ده و بلکه صدمگابیت بر ثانیه را تجربه خواهند کرد و طعم شیرین استفاده از شبکه پرسرعت را خواهند چشید.
۲۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
آغاز واگذاری طرح فیبرنوری از هفته آینده/ ۲۰ میلیون پورت فیبرنوری تا پایان دولت سیزدهم آماده می‌شود
زارع‌پور خبر داد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آغاز واگذاری طرح فیبرنوری از هفته آینده خبر داد و گفت: تا پایان دولت سیزدهم، امکان واگذاری ۲۰ میلیون پورت فیبرنوری برای استفاده مردم و کسب و کار‌ها را فراهم می‌کنیم تا به واسطه آن اینترنت پرسرعت و با کیفیت در دسترس همه قرار بگیرد.
۲۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲
افزایش سرعت و کیفیت اینترنت خانگی با اجرای سراسری شبکه فیبرنوری
وزیر ارتباطات تاکید کرد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: اصرار داریم تا شبکه فیبر نوری را به عنوان منبع شبه‌نامحدود انتقال دیتا در سراسر ایران اجرا کنیم تا کیفیت و سرعت شبکه دیتای ثابت خانگی به حداکثر برسد و رضایت مردم را برآورده کند.
۲۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۶
وزیر ارتباطات روش‌های مسدودسازی پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم را اعلام کرد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود عنوان کرد: با شماره‌گیری کد #۸۰۰* یا تماس با واحد ارتباط با مشتریان اپراتور‌ها می‌توانید مسدود یا فعال‌سازی دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را از سرشماره‌های پیامکی درخواست کنید.
قبلی۶بعدی