۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶
ضرورت توجه به مسکن روستایی در بودجه ۹۸
با توجه به سهم بالای واحد‌های غیرمقاوم روستایی و عملکرد ضعیف دولت در سال‌های اخیر، انتظار می‌رود در بودجه ۹۸ توجه ویژه‌ای به این بخش شود که در این راستا استفاده از اقساط بازگشتی مسکن مهر می‌تواند کارساز باشد.
۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۸
ارزش افزوده بخش معماری چند صد برابر صادرات نفتی است
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه می توان از پتانسیل نمایشگاه های بین المللی به عنوان اهرمی در شکست تحریم های اقتصادی استفاده کرد، گفت: ارزش افزوده ای که می توان از بخش دکوراسیون و معماری به دست آورد چند صد برابر صادرات نفتی است.
۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳
تغییر کاربری ٥ طبقه زیرین پلاسکو فردا بررسی می‎شود
معاون معماری و شهرسازی وزیر راه:
معاون معماری و شهرسازی گفت: ٥ طبقه زیر زمینی ساختمان پلاسکو برای حذف و تبدیل به بخش تجاری فردا در شورای عالی شهرسازی بررسی می‌شود.
۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
۳۰۰ هزار واحد مسکونی خالی داریم/ طرح کاهش پروانه‌های ساخت و ساز در کار نیست
معاون مسکن و شهرسازی:
معاون مسکن و شهرسازی گفت: طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی برنامه مصوب مجلس است و در دستور کار قرار دارد اما هنوز اجرایی نشده است.
۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
متقاضیان جامانده مسکن مهر پردیس، به پرند و هشتگرد منتقل می‌شوند
وزیر راه و شهرسازی گفت: آن دسته از متقاضیان مسکنِ مهرِ پردیس که واحد مسکونی برای آنها وجود ندارد، به پرند و هشتگرد انتقال داده می‌شوند.
۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
پیمانکاران کم‌کار به دادستانی احضار می‌شوند/ تحویل ۴ هزار واحدمسکونی در فاز ۸
کم‌کاری پیمانکاران مسکن مهر پردیس
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: با کمک دادستان شهرستان پردیس در پی احقاق حق متقاضیان هستیم و دادستانی روز گذشته یک شرکت را به دلیل نداشتن فعالیت احضار کرده و پیمانکاران کم‌کار و کسانی که کار‌ها را متوقف کرده‌اند نیز، به دادستانی احضار خواهند شد.
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۱
سیاست تعیین سقف برای قیمت مسکن محکوم به شکست است
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: مسکن کالایی ناهمگن است و نمی توان برای واحدهای مسکونی قیمت قطعی تعیین کرد.
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
وابستگی ۹۵ درصدی تجارت کشور به حمل‌ونقل دریایی
دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران گفت: ۹۵ درصد تجارت کشور وابسته به دریا است و انجمن کشتیرانی بیش از ۲۷۰ عضو حقوقی داشته و ۹۵ درصد فعالیت‌های بندری کشور را تحت نظارت و مدیریت خود دارد.
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
با سیاست های مالیاتی باید جلوی رشد قیمت مسکن گرفته شود/ مسکن تنها در ایران یک سرمایه است
حسین عبده تبریزی گفت: طبق آمار ۸۸ درصد از خالص ثروت خانوار ایرانی مربوط به املاک و مستغلات است، که این مورد در دنیا به طور میانگین ۳۰-۳۵ درصد است.
۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۷
صدور کارت اعتباری خرید مصالح برای انبوه سازان آغاز شد
یک مقام مسئول در بانک عامل بخش مسکن از تصویب و آغاز صدور کارت اعتباری خرید مصالح ساختمانی برای انبوه سازان خبر داد.
۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۶
بررسی علت تعطیلی ترن‌ست‌ها در کمیسیون عمران مجلس
رئیس کمیسیون عمران مجلس از برگزاری جلسه مشترک با مدیران مرتبط با ترن‌ست ها به منظور بررسی علت تعطیلی و مشکلات آنها در هفته آتی خبر داد.
۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
پیشرفت بیش از ۸۶ درصدی آزادراه همت-کرج
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از پیشرفت ۹۲ درصدی قطعه ۲ و ۸۶ درصدی قطعه سوم آزادراه همت-کرج خبر داد و گفت: ۱۸ میلیاردتومان نیز به عنوان بخشی از اعتبارات مصوب این پروژه بابت تملک اراضی از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده شده است.
قبلی۲بعدی