۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
دارو‌های بیماران خاص تا پایان سال تامین شده است
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو:
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به بهبود شرایط دارویی کشور در ماه‌های اخیر، گفت: تمام دارو‌های بیماران خاص تامین و ذخیره شده و تا پایان سال، مشکلی در تامین این دارو‌ها نخواهیم داشت.
۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
راهکاری برای مقابله با دو بیماری مهمی که جان ایرانیان را می‌گیرد/دریافت کمترین مالیات بر سیگار در ایران
معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران:
معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین عواملی که سبب افزایش بیماری‌های غیرواگیر از جمله سرطان و مشکلات قلبی و عروقی می‌شود استعمال دخانیات است، گفت: کمترین مالیات بر سیگار در ایران اخذ می‌شود و این مسئله خلاف قانون است.
۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۳
اجرای ۶۲۰۰ پروژه بهداشتی در کشور/ ۴۲۰۰ طرح امسال افتتاح می‌شود
معاون وزیر بهداشت:
معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای شش هزار و ۲۰۰ پروژه بهداشتی در کشور خبر داد و گفت: چهار هزار و ۲۰۰ طرح امسال افتتاح می‌شود.
۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰
محسنی بندپی: بیمارستان‌های تهران با مشکل کمبود تخت مواجه هستند
استاندار تهران گفت: بیمارستان‌های شهرستان‌های استان تهران در برخی حوزه‌ها کمبود تخت دارند، بر همین مبنا باید نیازسنجی صورت گرفته را مبنا قرار داده و برای مناطق جنوبی شهر تهران و شهرستان‌های اطراف استان مراکز آموزشی و درمانی لازم را ایجاد یا تکمیل کنیم.
۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
طرح‌های نسنجیده باعث خانه نشینی پرستاران شده است/ تعرفه پرستاری ۱۲ سال خاک خورده است
رئیس سازمان نظام پرستاری:
رئیس سازمان نظام پرستاری ضمن انتقاد از خاک خوردن ۱۲ ساله تعرفه پرستاری در مجلس گفت: توجه نکردن به رفع مشکلات پرستاری سبب مهاجرت این قشر نخبه جامعه شده است.
۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
برای قدردانی از پرستاران به دست‌مریزاد گفتن اکتفا نکنیم/ کمیسیون بهداشت مجلس همواره پشتیبان پرستاران بوده
رنجبرزاده در گفتگو با خبرگزاری دانشجو:
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت:پرستاران عزیز خط مقدم عرصه درمان و ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران و نیازمندان هستند که رتبه اول رضایت‌مندی را در مقایسه با دیگر مشاغل حتی پزشکی دارند.
۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
با حکم سرپرست وزارت بهداشت «رییسی» در وزارت بهداشت ماند
سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی علیرضا رییسی را در سمت معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابقا کرد.
۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷
ارائه جدیدترین دستاورد‌های علمی در حوزه سکته مغزی
دبیر علمی یازدهمین کنگره سکته مغزی با اشاره به ارائه جدیدترین دستاورد‌های علمی در حوزه سکته مغزی در این کنگره گفت: سکته مغزی امروزه کاملا قابل درمان است.
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۸
سالانه ۴ میلیون بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه بستری می‌شوند
عضو انجمن علمی مراقبت‌های ویژه ایران:
عضو انجمن علمی مراقبت‌های ویژه ایران با اشاره به اینکه سالانه ۴ میلیون بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری می‌شوند، گفت: بخش اعظم این افراد بیمارانی هستند که به دلیل تصادفات رانندگی دچار مشکلات شدید شده‌اند.
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۹
فوت پرستار لارستانی به دلیل بیماری قلبی بود
معاون پرستاری وزارت بهداشت:
معاون پرستاری وزارت بهداشت، گفت: متاسفانه مرحوم سعید عالیان جان خود را از دست داد که در فضای مجازی برخی شایعات درخصوص مرگ وی مطرح شد، اما باید بگویم که وی، مبتلا به بیماری مادرزادی قلبی آئورت بوده و ۴ سال پیش نیز، جراحی قلب انجام داده بود.
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳
آزمون انتخابی تکنسین‌های اورژانس برای اعزام به عتبات در سال ۹۸ برگزار می‌شود
مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر:
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از برگزاری آزمون کتبی و شفاهی تخصصی ویژه انتخاب تکنسین‌های اورژانس برای اعزام به عتبات عالیات در سال ۹۸ خبر داد.
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
حدود ۶۰ درصد از امکانات مراقبت‌های ویژه در حال حاضر مستهلک است/ ضریب اشغال ۹۰ درصدی تخت‌های ICU
دبیر اجرایی ششمین کنگره بین‌المللی مراقبت‌های ویژه ایران:
دبیر اجرایی ششمین کنگره بین‌المللی مراقبت‌های ویژه ایران با بیان اینکه ضریب اشغال تخت‌های مراقبت ویژه بالای ۹۰ درصد است، گفت: این مسئله نشان‌دهنده کمبود شدید تخت‌های این بخش‌ها است.
قبلی۲بعدی