۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲
لایحه رتبه بندی معلمان اعلام وصول می‌شود
کریمی فیروزجائی خبر داد
عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به لایحه رتبه بندی معلمان، از بررسی این لایحه در حضور نمایندگان تشکل‌های صنفی فرهنگیان در مجلس خبر داد.
۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۹
شرایط تبدیل انتقال موقت فرهنگیان به دائم اعلام شد
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای‌ به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها، شرایط تبدیل انتقال موقت فرهنگیان به دائم را اعلام کرد.
۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۱
شیوه‌نامه اشتغال فرهنگیان مقیم مدارس ایرانی خارج از کشور ابلاغ شد
مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور، شیوه‌نامه اشتغال فرهنگیان مقیم در مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را به سرپرستی‌های مدارس خارج از کشور، ابلاغ کرد.
۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۹
کسی که صلاحیت تعلیم و تربیت ندارد نمی‌تواند در آموزش‌وپرورش تدریس کند
وزیر آموزش‌وپرورش با تأکید بر اینکه صلاحیت حرفه‌ای تدریس فراتر از مدرک تحصیلی و سابقه تحصیلی است، گفت: هیچ‌کسی پس‌ازاین نمی‌تواند در آموزش‌وپرورش تدریس کند مگر صلاحیت تعلیم و تربیت را به دست آورد.
۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۹
خبرهای تأیید نشده از «استعفا و برکناری» در آموزش و پرورش
خبرهایی از استعفا و برکناری برخی مدیران در آموزش و پرورش در ایام نوروز منتشر شده است که هنوز این وزارتخانه هیچ واکنشی نشان نداده است.
۱۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۴
جزئیات فعالیت شاد، مدرسه تلویزیونی و کلاس‌های حضوری
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از آغاز فعالیت آموزشی مدارس از فردا خبر داد و گفت: فعالیت آموزشی در شاد از فردا آغاز می‌شود و فعالیت حضوری مدارس تابع تصمیمات ستاد کروناست.
۱۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۸
هر کاری در توانم بود، کوتاهی نکردم/ کلیپ‌های طنز آموزش‌های مجازی جذاب بود
وزیر آموزش و پرورش:
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به دوران پساکرونا گفت: قطعا از تجارب حاصله و بسترهای فراهم شده استفاده خواهد شد. این بستر می‌تواند به خوبی امکان ارتباط بین آموزش و بازی، زندگی، خانواده، مدرسه و محله را ایجاد کند و قابلیت‌های نظام تعلیم و تربیت را توسعه دهد.
۰۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۴
انجمن اولیا و مربیان، تشریفاتی یا اثرگذار؟/وظیفه ذاتی انجمن اولیا و مربیان چیست؟
تراژدی عدالت آموزش | ۲۲
مجموع قوانین حقوقی در جمهوری اسلامی ایران، والدین را مسئول اصلی تربیت کودک می‌­دانند. از دیدگاه اسلامی، تربیت کودک برای والدین یا سرپرست قانونی یک حق و در عین حال یک تکلیف است.
۰۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۴
حذفیات کنکور ۱۴۰۰ به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد
وزیر آموزش و پرورش گفت: حجم کتاب‌های درسی برای امتحانات امسال تعیین شد و در سایت سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اعلام شده است؛ همچنین تغییرات و حذفیات کنکور نیز به سازمان سنجش اعلام شده است.
۳۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۲
حاجی میرزایی: مطالبات فرهنگیان واریز شد
وزیر آموزش و پرورش از تأمین بودجه و واریز مطالبات فرهنگیان خبر داد.
۳۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
فناوری‌های پیشرفته هم نمی‌تواند جایگزین معلم و کلاس شوند/ نگرانی از سواد یک دغدغه ملی است
حکیم زاده در گفتگو با «دانشجو»:
معاون آموزش ابتدایی گفت: نگرانی از سواد یک نسل؛ نگرانی ملی است و حتی فناوری‌های پیشرفته نیز نمی‌تواند جایگزین معلم و کلاس درس شود. ما به شدت نگران سواد یک نسل هستیم و باید با یک نگاه ملی برای این موضوع، چاره اندیشی کنیم.
۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
تشکیل و برگزاری کلاس‌های جبرانی در تابستان سال ۱۴۰۰ برای دانش آموزان
وزیر آموزش و پرورش در حاشیه نشست هیأت دولت خبر داد.
وزیر آموزش و پرورش در حاشیه نشست هیأت دولت، از تشکیل و برگزاری کلاس‌های جبرانی در تابستان سال ۱۴۰۰ برای دانش آموزان، خبر داد.
قبلی۳بعدی