۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵

درج قیمت و الصاق برچسب نرخ اجباری شد +سند

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی با ارسال نامه‌ای به سازمان‌های ناظر بر بازار درج قیمت و الصاق برچسب نرخ کالا را اجباری اعلام کرد.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱

واریز یارانه آذرماه امشب ساعت ۲۴

براساس اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها یکصد و ششمین مرحله پرداخت یارانه نقدی در ساعت ۲۴ چهارشنبه (۲۰ آذرماه) به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز می‌شود.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
مدیرعامل اتحادیه دامداران:

امسال نیازی به واردات گوشت قرمز نداریم

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران با بیان اینکه سالانه ۱۰ درصد گوشت قرمز مورد نیاز کشور از محل واردات تامین می‌شود گفت: امسال به دلیل مازاد دام زنده سبک و سنگین نیازی به واردات گوشت قرمز نداریم.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰

سقوط نرخ رسمی ۲۰ ارز

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) قیمت ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۰ ارز کاهش، ۱۷ واحد پول خارجی افزایش و نرخ بقیه ارز‌ها نسبت به روز گذشته ثابت ماند.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

راه‌اندازی خط مسافری چابهار- مسقط از دو ماه آینده / پیشرفت ۴۰ درصدی فاز ۲ بندر شهید بهشتی چابهار

معاون اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: تا دو ماه آینده با اختصاص یارانه‌ای از سوی بنادر و سازمان دریانوردی، خط مسافری دریایی چابهار - مسقط راه‌اندازی می‌شود و گردشگری دریایی در سواحل استان خواهیم داشت.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸

پشتیبانی واتساپ بزودی متوقف می‌شود

نرم افزار پیام دهی واتساپ اعلام کرد بسیاری از مدل‌های اندروید، آیفون و ویندوز فون را از اول فوریه ۲۰۲۰ پشتیبانی نخواهد کرد.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵

اجاره سالانه عرصه مسکن مهر ۲۰۰ هزار تومان است

مقام مسئول شرکت عمران پردیس اجاره سالانه عرصه مسکن مهر ۹۹ ساله را ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت:‌بر اساس قانون هرسال ۵ درصد به این مبلغ افزوده می‌شود.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹

بخشنامه گمرک باعث تاخیر در ترخیص کالا شد / لزوم شفاف سازی تغییرات سامانه TSC

پیگیری‌ها نشان می‌دهد، ابلاغ یک بخشنامه جدید در گمرک باعث ایجاد ابهاماتی در ترخیص برخی کالا‌ها شده است.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵

اقتصاددانانی که برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند

از مجموع حدود ۱۶ هزار ثبت نام‌کننده انتخابات مجلس یازدهم، اسامی ۱۲ نفر اقتصاددان و چندین نفر از کارشناسان مرتبط با حوزه‌های مختلف اقتصادی دیده می‌شود.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
مرکز پژوهش‌های مجلس هشدار داد

شیوه خطرناک دولت روحانی در استقراض از بانک مرکزی

مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار گزارشی اعلام کرد: گرفتن خط اعتباری و اضافه برداشت بانک‌های دولتی از منابع بانک مرکزی برای اجرای دستورات دولت با اندکی تفاوت همان روش سنتی تأمین مالی دولت از منابع بانک مرکزی است.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸

مالیات پزشکان آمریکایی ۳ برابر صادرات نفت ایران

آمار‌های موجود نشان می‌دهد که میزان مالیات پرداخت شده از سوی پزشکان در آمریکا برای سال ۲۰۱۵ سه برابر میزانی است که ایران برای صادرات نفت خود در سال ۱۳۹۹ روی آن حساب کرده است.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۳

معافیت مناطق آزاد از پرداخت مالیات برارزش افزوده به رانت منتهی شده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مناطق آزاد تحول مثبتی در اقتصاد کشور ایجاد نکردند. به همین دلیل، در معافیت این مناطق از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده باید تجدید نظر کرد.
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۱

صادرات غیرنفتی به ۲۷ میلیارد دلار رسید

میزان صادرات غیرنفتی کشور در پایان ۸ ماهه سال جاری از لحاظ وزنی به بیش از ۸۸ هزار تن رسید که نسبت به ۷۵ هزار تن ۸ ماهه سال ۹۷، رشد ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶

پرداخت ۱۳۰۰ هزار میلیاد تومان غرامت به کشاورزان سیل‌زده

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی، گفت: تا تاریخ ۱۷ آذرماه سال جاری، ۱۳۰۸۹ میلیارد ریال غرامت سیل به خسارت دیدگان بخش کشاورزی در قالب کمک بلاعوض و تسهیلات به خسارت دیدگان بخش کشاورزی استان‌های سیل‌زده پرداخت شده است.
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸

تصمیم اوپک پلاس قیمت نفت را به ۵۵ تا ۶۵ دلار افزایش می‌دهد

مدیر ارشد اجرایی گازپروم‌نِفت گفت: تصمیم اوپک و هم‌پیمانانش برای کاهش تولید، قیمت نفت را در سه ماهه نخست سال آینده به ۵۵ تا ۶۵ دلار در هر بشکه افزایش خواهد داد.