۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰

گرانی گوشت یک چهارم رستوران‌های پایتخت را تهطیل کرد

رئیس اتحادیه صنفی رستوران و سلف‌سرویس تهران با بیان "رستوران‌ها امسال به‌طرز بی‌سابقه‌ای کاهش مشتری داشته‌اند" از تعطیلی ۱۸۰ رستوران در تهران به‌دلیل گرانی گوشت و کاهش مشتری خبر داد و در ادامه توضیحاتی درباره ماجرای فروش «خورش بدون گوشت» ارائه کرد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵

رکورد ۷ میلیون آمریکایی در نداشتن توان پرداخت قسط خودرو

فدرال رزرو نیویورک اعلام کرد: رقم بی سابقه ۷ میلیون نفر در آمریکا، ۳ ماه قسط‌های وام خودرویشان عقب افتاده که این رقم بیش از دوره‌ای است که بحران مالی در جهان رخ داده بود و چراغ قرمزی برای اقتصاد آمریکاست.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷

مشوق‌های بی‌سابقه برای صادرکنندگان خوش‌قول/ ۱/۷ میلیارد دلار به بازار تزریق می‌شود

صادرکنندگانی که ارز بیشتری وارد کشور کنند تسهیلات ارزی فوق‌العاده دریافت خواهند کرد و در عین حال متخلفان به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴

صادرات ایران در ۳۰۰ روز نخست سال ۹۷ به کدام کشور‌ها بوده است؟

اگرچه کارشناسان بر رهایی کشور از اقتصاد تک‌محصولی و اجتناب از خام‌فروشی تاکید می‌کنند و بر ضرورت سیاستگذاری دولت برای صادرات محصولات با ارزش افزوده بالا به‌جای صادرات نفت خام اصرار می‌ورزند، اما آمار تجارت خارجی کشور در ۱۰ ماه گذشته نشان می‌دهد سهم نفت و فرآورده‌های نفتی در سبد صادراتی کشور همچنان سهم قابل‌توجهی است.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶

دومین سکوی فاز‌های ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی نصب شد

دومین سکوی فاز‌های ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی پس از بارگیری و انتقال به دریا، عصر روز پنجشنبه (٢٥ بهمن‌ماه) در موقعیت خود در خلیج فارس نصب شد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰

علت تناقض در آمار واردات دام زنده/ ۴ هزار راس به بازار رسید

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه واردات دام زنده به کشور باعث کاهش ۱۰ هزارتومانی قیمت گوشت در بازار شده است، گفت: تا ۵ شنبه شب گذشته، حدود ۴ هزارراس دام وارد شده است.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰

چگونه سرمایه گذاری کنیم؟

سرمایه‌گذار افسانه‌ای، وارن بافت (Warren Buffett) در تعریف سرمایه‌گذاری می‌گوید: «سرمایه‌گذاری، فرآیند برنامه‌ریزی برای پول است تا در آینده پول بیشتری نصیب شما بشود.»
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷

آقای مسئول، برخورد با گرانفروشی مرغ پیش‌کش/ مرغ ۱۱۵۰۰ تومانی؛ گشتیم نبود، نگرد نیست

درحالیکه دبیرستاد تنظیم بازار و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته بود، «هیچ خرده‌فروشی حق ندارد مرغ گرم را بالاتر از ۱۱۵۰۰ تومان عرضه کند»، مرغ گرم در تهران همچنان بی‌توجه به این قیمت مصوب، راه خودش را می‌رود.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲

قیمت جهانی نفت امروز از مرز ۶۶ دلار گذشت

پس از آنکه تعطیلی یک میدان نفتی فراساحلی عربستان احتمال کاهش بیشتر عرضه را تقویت کرد و در شرایطی که پیشرفت مذاکرات آمریکا و چین بازار را نسبت به تقویت تقاضا امیدوار کرده است، قیمت نفت روز جمعه بیش از ۲ درصد افزایش داشت.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۲

قیمت جهانی طلا امروز به رکورد ۱۳۲۲ دلار رسید

پس از آنکه انتشار آمار‌های ضعیف از اقتصاد آمریکا این احتمال را تقویت کرد که فدرال رزرو سیاست پولی انقباضی خود را متوقف خواهد کرد، قیمت طلا روز جمعه به بالاترین رقم در طی ۲ هفته گذشته رسید.
۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶
با امضای یادداشت تفاهمی سه جانبه؛

مشکل صادرات گندم روسیه و قزاقستان به ایران حل شد

ایران، روسیه و قزاقستان یادداشت تفاهم همکاری در تجارت گندم امضا کردند که به موجب آن مشکل مالی صادرات گندم به ایران حل شد.
۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷

واردات دام سنگین از پایانه مرزی کوهک سراوان آغاز شد

نخستین محموله دام زنده وارداتی باحضور استاندار سیستان و بلوچستان و مدیرکل مرزی وزارت کشور از طریق پایانه مرزی کوهک سراوان وارد استان شد.
۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
سازمان مرکزی تعاون روستایی:

۱۹۰۰۰ واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه بهره‌برداری است

براساس آمار معاونت تولیدات دامی وزارت جهاد، هم اکنون ۱۹۰۰۰ واحد مرغداری صنعتی و نیمه صنعتی گوشتی دارای پروانه بهره‌برداری است.
۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱

قیمت حاشیه بازار محصولات سایپا اعلام شد + جدول

گروه خودروسازی سایپا لیست قیمت حاشیه بازار انواع محصولات خود را منتشر کرد.
۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳

یارانه نقدی بهمن واریز شد

یارانه نقدی بهمن به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز شد.