۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱

افت صادرات چین برای چهارمین ماه متوالی

صادرات چین در ماه نوامبر (آبان- آذر) برای چهارمین ماه متوالی افت کرد تا نشان دهد تولیدکنندگان چینی همچنان تحت فشار تنش‌های ناشی از جنگ تجاری قرار دارند.
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
مدیر کنترل کیفیت آب و فاضلاب و آزمایشگاه‌های تهران:

منشأ بوی نامطبوع در تهران یک منطقه نبوده است

مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب و آزمایشگاه‌های استان تهران درباره دلایل بوی نامطبوع در تهران گفت: با توجه به این‌که پراکندگی بسیاری در استشمام این بو وجود داشت، نمی‌توان گفت که آلودگی به صورت نقطه‌ای و از یک منطقه بوده است.
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸

افت نرخ رسمی ۲۰ ارز / قیمت ۱۰ ارز ملی ثابت ماند

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۰ ارز مانند یورو کاهش و قیمت ۱۷ واحد پولی دیگر مانند پوند افزایش یافت؛ نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
رئیس اتاق تهران:

چرخه تولید فساد در کشور هر روز تولید دارد

رئیس اتاق بازرگانی تهران، فعالان اقتصادی شفاف را اولین قربانی مبارزه با فساد دانست و گفت: هر روز تعداد دستگاه‌های نظارتی بیشتر می‌شود، در حالیکه این‌ها خود عاملی برای گسترش فساد هستند.
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲

شافعی: قبح فساد در جامعه ریخته / فقراحساسی بر جامعه حاکم شده است

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه فساد از یک تا هشت درصد بر روی تولید ناخالص داخلی اثر دارد، گفت: متاسفانه قبح فساد در جامعه ریخته است.
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹

آشپز‌ها را هم از مالیات معاف کنید / بازیِ فریب سلبریتی‌های بی‌هنر

اگر هنرمندان فعال در سینما، موسیقی و ... باید از مالیات معاف شوند، چرا نباید اساتید هنر آشپزی و یا هنر اندیشیدن را از مالیات معاف کرد!
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱

ساخت نخستین آزمایشگاه ملی محصولات رسانه ای با کیفیت عالی آغاز شد

ساخت نخستین آزمایشگاه کلیدی ملی محصولات رسانه‌ای صوتی و تصویری با کیفیت فوق العاده عالی توسط رادیو و تلویزیون مرکزی چین در شانگ‌های آغاز به کار کرد.
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲

ثبت‌نام جدید طرح ملی مسکن از فردا

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه جزئیات ثبت‌نام طرح ملی مسکن استان‌های باقیمانده در ۴ فاز را تشریح کرد و گفت:ثبت‌نام جدید از فردا ۱۹ آذرماه آغاز می‌شود.
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵

نرخ ارز نیمایی در سال ۹۹ اعلام شد/ اثر ۱۵ درصدی لایحه بودجه در زندگی مردم

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که در سال آینده واردات کالا‌های اساسی با نرخ ۴۲۰۰ تومان و کالا‌های وارداتی با ارز نیمایی با نرخ حدود ۸۵۰۰ تومان انجام می‌شود گفت: لایحه بودجه ۹۹ در زندگی مردم ۱۰ تا ۱۵ درصد اثر دارد.
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰

درآمد صادرات فرآورده‌های نفتی در بودجه ۹۹ چگونه ۲ برابر شد

درآمد ناشی از صادرات فرآورده‌های نفتی که در جدول تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۹۹ آمده، با افزایش ۱۰۴ درصدی نسبت به سال گذشته به ۸۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است و به نظر می‌رسد بخش اعظم افزایش این رقم ناشی از پیش بینی درآمد صادرات بنزین در سال ۹۹ است.
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰

منابع هدفمندی یارانه‌ها کسری بودجه کدام نهاد‌ها را جبران کرد؟ /از نهاد ریاست جمهوری تا وزارت ارشاد

مطابق لایحه بودجه ۹۹، حدود ۲۹ هزار میلیارد تومان از منابع هدفمندی یارانه‌ها به برخی نهاد‌های دولتی مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت نیرو، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد ریاست جمهوری اختصاص می‌یابد.
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۴

عوارض خام‌فروشی ۲۵ برابر شد

بر اساس لایحه بودجه ۱۳۹۹ درآمد حاصل از وضع عوارض صادرات مواد خام و کالاهای با ارزش افزوده پایین ۲۵۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که نسبت به عوارض در نظر گرفته شده این بخش در قانون بودجه امسال ۲۵ برابر شده است.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۹

احتمال ممنوع‌الخروج شدن پزشکان فراری از کارتخوان

مطابق آنچه در ماده ۲۰۲ قانون مالیات‌های مستقیم آمده است سازمان امور مالیاتی کشور می‌تواند از خروج بدهکاران مالیاتی که میزان بدهی قطعی آن‌ها بیشتر از ۱۰۰ میلیون ریال است از کشور جلوگیری نماید.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶

پیش‌بینی ۸۴۸۰ میلیارد تومان برای بازپرداخت وام‌های خارجی

براساس لایحه بودجه ۹۹ کل کشور در بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی مبلغ ۸۴۸۰ میلیارد تومان برای بازپرداخت وام‌های خارجی در نظر گرفته شده است.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۹

۵۰ درصد کاهش هزینه ارسال و افزایش درآمد کسب و کار‌ها با تی‌نکست

اگر صاحب کسب و کاری هستید و روزانه می‌بایست بسته‌های خود را به مشتریان برسانید، حتما با چالش‌های ارسال بسته مانند پیدا کردن پیک موتوری مطمئن، زمان‌بندی مشخص برای تحویل بسته‌ها، تعدد ارسال‌ها و هزینه‌ی بالای پیک موتوری و ... روبرو بوده‌اید. در این مطلب به بررسی این چالش‌ها و معرفی سرویسی مطمئن و بسیار مقرون به صرفه پرداخته شده‌است.