۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۲
کارشناس ارشد اقتصاد انرژی در گفت‌وگو با دانشجو:

متنوع کردن سبد سوخت یکی از راه‌های حل ناترازی بنزین است

محمدصادق مهرجو به بیان توضیحاتی درباره راه کار حل معضل ناترازی بنزین در کشور پرداخت و گفت: یکی از راه‌های حل معضل ناترازی بنزین در کشور متنوع کردن سبد سوخت است.
۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۴
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران خبر داد:

فشارافزایی پارس‌جنوبی ۹۰۰ میلیارد دلار درآمد دارد

محسن خجسته‌مهر با اشاره به اینکه طرح ملی فشارافزایی پارس جنوبی، ۹۰ تریلیون فوت مکعب به برداشت گاز و ۲ میلیارد بشکه افزایش برداشت میعانات گازی از پارس جنوبی می‌افزاید، گفت: این اقدام درآمد ۹۰۰ میلیارد دلاری برای کشور به‌دنبال خواهد داشت.
۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۲

مشکلی در تامین بنزین نوروز وجود ندارد

امسال نیز مانند سال گذشته و طبق گفته‌های وزیر نفت، سهمیه نوروزی بنزین نداریم، اما تلاش می‌شود هموطنان در نوروز بدون بنزین نمانند.
۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۲
گزارش|

صنعت برق امسال را هم با ناترازی پشت سر گذاشت/ سیاست‌های وزارت نیرو چالش ناترازی را رفع نکرد

با وجود اقدامات صورت گرفته در دولت سیزدهم و اتخاذ سیاست‌های مختلف در این حوزه برای افزایش تولید برق، آمار‌ها نشان می‌دهد که این صنعت در سال ۱۴۰۲، ناترازی ۱۷ درصدی را پشت سر گذاشته است.
۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۱
بررسی راهکار‌های حل معضل ناترازی بنزین؛

اشتهای بنزینی خودرو‌های بی‌کیفیت تولید داخل را کور کنید

سیدکریم حسینی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: برای خودرو‌های تولیدشده در کشور که کیفیت پایینی دارند، باید سوخت جایگزین تعریف شود، به این شکل که همه این خودرو‌های با مصرف سرانه بنزین بالا، به جای بنزین، سوخت دوم جایگزین بنزین نظیر CNG یا LPG دریافت کنند
۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۹
بررسی الزامات و راهکار‌های تخصیص عادلانه یارانه انرژی

یارانه گاز مشترکان بدمصرف را بسوزانید

محرومیت بدمصرف‌ها از گاز می‌تواند یک راهکار باشد. در صورتی که مشترکان پرمصرف حاضر نباشند به مدیریت مصرف‌شان بپردازند، باید گاز آن‌ها را قطع کنیم. شاید این روش اثرگذار باشد و آن‌ها را به سمت مدیریت مصرف‌شان سوق دهد
۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۲
وزیر نفت:

تولید نفت در دولت سیزدهم ۶۰ درصد افزایش یافته است/ ۱۳۲ پروژه ناتمام را تکمیل کردیم

وزیر نفت گفت: پیش‌بینی می‌شود در سه ماه چهارم ۱۴۰۲ رشد اقتصادی بخش نفت و گاز کشور همچنان بالای ۲۰ درصد باشد و قول می‌دهیم با همت کارکنان صنعت نفت این روند در سال ۱۴۰۳ هم ادامه یابد.
۱۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۱

آغاز بهره برداری رسمی از میادین سپهر و جفیر با دستور رئیس‌جمهور

بهره برداری از میادین نفتی سپهر و جفیر طی مراسمی و با دستور رییس جمهور و با قراردادی به میزان سرمایه گذاری ۲.۸ میلیارد دلار به مدت زمان ۲۰ سال و با میانگین تولید روزانه ۷۴ هزار بشکه نفت، به صورت رسمی آغاز شد.
۱۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰

اولین میدان نفتی «تمام ایرانی» امروز به‌بهره‌برداری می‌رسد

میدان نفتی سپهر و جفیر شاخصه‌های منحصربه فردی که دارد که مهمترین شاخصه آن، «توسعه تماما ایرانی» آن است، به طوری که اولین میدان نفتی کشور است که تمامی مطالعات، مهندسی، طرح ریزی توسعه و اجرای آن توسط متخصصان ایرانی انجام شده است.
۱۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۳

۵۴درصد ظرفیت سدها خالی است/ افت ۱۲ درصدی ورودی آب به سدها

در حال حاضر با وجود ۲۲ میلیارد و ۹۳۰ میلیون متر مکعب آب ذخیره‌شده در سد‌های کشور، ۴۶ درصد ظرفیت مخازن سد‌ها پُر و ۵۴ درصد این ظرفیت خالی است.
۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۰

تکذیب حادثه در پالایشگاه نفت بندرعباس+ جزییات

وقوع هرگونه حادثه در پالایشگاه نفت بندرعباس تکذیب شد و این شرکت پالایشی به طور عادی در حال انجام فعالیت‌های خود می‌باشد.
۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۴
آب و انرژی در هفته ای که گذشت؛

بارش‌های اخیر کم‌بارشی پاییز را جبران نکرد

وابستگی ۷۰ درصدی سبد سوخت به گاز طبیعی، ذخیره منابع سیلابی در سد کهیر و بررسی توسعه یکپارچه میدان‌های مشترک بین ایران و عراق از مهمترین اخبار آب و انرژی در هفته جاری بودند.
۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۱
گزارش|

گلخانه‌ها عاملان خاموش ناترازی/ کشاورزی با گاز ارزان چه تبعاتی دارد؟

ناترازی و کمبود گاز در کشور، اتفاقی است که در چند سال اخیر بیش از پیش خودنمایی می‌کند و اهمیت آن مشخص شده است. مصرف گاز در گلخانه‌ها یکی از مواردی است که شاید کمتر کسی در بحث ناترازی گاز به آن توجه کرده باشد. در صورتی که میزان و نحوه مصرف گاز در آن‌ها باید کنترل و مدیریت شود.
۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۴

آمادگی زیرساخت‌ها برای سوخت‌رسانی نوروزی/ طرح نظارت بر عرضه از ۲۰ اسفندماه آغاز می‌شود

معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از آمادگی زیرساخت‌های سوخت‌رسانی در ایام نوروز خبر داد و گفت: میانگین توزیع روزانه بنزین ۱۴۴ میلیون لیتر بود که پیش‌بینی می‌شود این رقم طی این روز‌ها به ۱۵۰ میلیون لیتر برسد.
۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۵
وزیر نیرو در گفتگو با خبر ۲۱ صدا و سیما عنوان کرد؛

رفع مشکل آب شرب و برق روستا‌های سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان

وزیر نیرو با اشاره به اینکه عملیات برق رسانی و آبرسانی به روستا‌های مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان انجام شده است، افزود: سد‌های بزرگ جنوب استان نقش موثری در مهار سیلاب داشتند.