۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۲
گزارشی از جشنواره رباتیک دانشگاه آزاد؛

در رباتیک حرف‌های بسیاری برای گفتن داریم/ دانشگاه آزاد قزوین, قلب تپنده رباتیک ایران

جوانان ایرانی همواره ثابت کرده اند در هر مسیر علمی که قدم بگذارند, بدون شک در سطح بین الملل حرفهای بسیاری برای گفتن خواهند داشت به شرط آنکه حمایت شوند.
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۰
عباس زاده:

۹۵ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی جذب بازار کار می‌شوند

رییس دانشگاه علمی کاربردی مشاوران املاک با بیان اینکه ۹۵ درصد فارغ التحصیلان ما جذب بازار کار می‌شوند گفت: ارتقای سطح علمی مشاوران املاک به عنوان یک نیاز همواره مطرح بوده که بحمدالله از سال ۱۳۹۰ این مهم محقق شد.
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۹
غلامی خبر داد

حذف مرحله‌ای کنکور از مهر ماه سال ۹۸ آغاز می‌شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از حذف مرحله‌ای کنکور از مهرماه سال ۱۳۹۸ بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو خبر داد.
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۱
انجمن اسلامی دانشجویان اروپا:

دانشجویان می‌توانند چراغ راه و مایه افتخار پیروزی کشور در جنگ اقتصادی و سیاسی باشند

انجمن اسلامی دانشجویان اروپا در بیانیه روز دانشجو اعلام کرد: دانشجویان جوان می‌توانند چراغ راهِ گذار جامعه ایران به جامعه‌ای پیشرو و مایه اقتدار و افتخار کشور در جنگ عظیم اقتصادی و سیاسی باشند.
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۶
سخایی در گفتگو با دانشجو:

۱۶ آذر نقطه عطف فعالیت‌های جنبش دانشجویی/ دانشجویان روز دانشجو را با حضور در مزار شهدا گرامی داشتند+ تصاویر

مسئول واحد خواهران اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل گفت: جمعی از خواهران دفاتر دانشگاه‌های تهران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با حضور در مزار شهدای روز دانشجو با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کردند.
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۲

پزشکیان مراسم ۱۶ آذر را نیمه تمام گذاشت!

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به شعار‌های دانشجویان تبریزی گفت: اگر مرد هستند وقتی در جای من قرار گرفتید، جوری زندگی کنید که من زندگی کرده ام، ساده زندگی کنید و اجازه دهید فرزندان‌تان مثل عروس بنده در زیرزمین زندگی کنند.
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
گزارش بیست|

تجربه‌ای تلخ که ایده یک کسب‌وکار نوپا شد/ «دیجی دکی» درمانی استارت‌آپی برای تلفن همراه‌های خراب

«دیجی دکی» استارت‌آپی است که ایده راه‌اندازی آن از تجریه تلخ یکی از اعضای تیم جوان این کسب‌وکار سرچشمه می‌گیرد و حال به راهکاری برای تعمیر تلفن‌های همراه تبدیل شده است.
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۱

روزانه ۵ هزار نوبت نماز در دانشگاه‌ها اقامه می‌شود

مدیر کل فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها از برپایی ۵ هزار وعده نماز در دانشگاه‌های کشور خبرداد و گفت: در دانشگاه شریف گاهی دو وعده نماز برای دانشجویان اقامه می‌شود.
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
بختیاری در گفتگو با دانشجو خبر داد

مراسم روز دانشجو با موضوع چهل سالگی انقلاب اسلامی فردا در دانشگاه تهران برگزار می‌شود

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران گفت: مراسم روز دانشجوی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با موضوع چهل سالگی انقلاب اسلامی برکزار می‌شود.
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۰
گفتگو با استاد فلسفه| قسمت اول

نخبگان در حوزه و دانشگاه مطالبه رهبران انقلاب در حوزه تولید علم را نادیده گرفتند/ فرهنگستان علوم بجای اپوزیسیون بودن، پاسخگو باشد

استاد حکمت و فلسفه فرهنگستان علوم قم: نخبگان در حوزه و دانشگاه مطالبه رهبران انقلاب در حوزه تولید علم را نادیده گرفتند،نهادهایی مثل فرهنگستان علوم بجای اپوزیسیون بودن، باید در حوزه علم دینی پاسخگو باشند.
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۲
غفاری در مراسم ۱۶ آذر:

پویایی امروز دانشگاه‌ها در نتیجه مبارزات ضد استکباری دانشجویان است

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پویایی امروز دانشگاه‌ها در نتیجه مبارزات ضد استکباری و ضد استبدادی دانشجویان در دفاع از استقلال کشور است.
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۵
گزارش|

ماجرای تجمع چندنفره در دانشگاه تهران چه بود؟/ هیاهو به سبک پهلوان‌پنبه‌های مارکسیست

جریانات دو دانشگاه نیز شروعی مشابه شروع دانشگاه امیرکبیر را داشت و گویا می‌توان گفت شاید به نوعی این جریانات از سویی سازمان دهی می‌شوند.
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰
منطقی:

دانش هوافضا برای رفع نیاز‌های کشور بومی‌سازی می‌شود

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی گفت: یکی از نیاز‌های کشور در حوزه هوافضا، بومی‌سازی دانش این حوزه است که به کمک متخصصان داخلی به این مهم دست می‌یابیم.
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۸
یادداشت دانشجویی|

چرا روند برنامه اخیر «ثریا» دادن یک آدرس غلط بود؟

برنامه اخیر ثریا، فارغ از انتقادات به جزئیات، مدام در حال پرسیدن این سوال است که «شما در پاسخ به خواسته‌های اصلی مردم چه کردید؟»؛ اما چیزی که این برنامه از تشکل دانشجویی می‌خواهد فعالیت‌های مصداقی صرف و پیگیری مشکلات مردم است.
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۸
در گفتگو با دانشجو مطرح شد

فارغ‌التحصیل ۹۱ دانشگاه الزهرا(س) خودکشی کرد/ او طی این سال‌ها ارتباطی با دانشگاه نداشته

یک منبع آگاه در خصوص خودکشی دانشجوی ارشد دانشگاه الزهرا(س) گفت: این دانشجو فارغ‌التحصیل سال ۹۱ کارشناسی ارشد رشته فلسفه و حکمت اسلامی دانشکده الهیات بوده و در این سال‌ها ارتباطی با دانشگاه نداشته است.