۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶
میانگین حقوق بازنشستگان ۴ میلیونی شد/ افزایش متوسط حقوق کارمندان به ۵.۴ میلیون تومان
بر اساس سازوکار توزیع ۱۰ هزار میلیارد تومان منابع همسان سازی، حقوق بازنشستگان بیش از ۴ میلیون تومان شد.
۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۷
شاه‌ویسی: اخذ وام از صندوق بین‌المللی پول زمینه ساز مداخلات در امور داخلی می‌شود / هدایت نقدینگی از دلالی به تولید راه نجات اقتصاد ایران
در گفتگو با دانشجو مطرح شد
استاد اقتصاد گفت: صندوق بین المللی پول با اعطای وام وابستگی‌های کلان مالی و پولی زیادی در کشور وام گیرنده ایجاد می‌کند تا جایی که حتی نسبت به ترتیبات هزینه‌های عمومی دولت‌ها و توزیع اعتبارات آن‌ها نیز مداخله می‌کند.
۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۱
اعلام آمادگی دولت برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه از آمادگی دولت برای تامین بخشی از منابع لازم برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی خبرداد.
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
فراوانی کالاهای اساسی در کشور با وجود شیوع کرونا
معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با توجه به شرایط فعلی و شیوع بیماری کرونا تمامی کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور تامین است و کمبودی در این زمینه نداریم.
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰
نخستین جشنواره تدریس مجازی اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود
انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی، نخستین جشنواره تدریس مجازی اقتصاد مقاومتی را با محوریت جهش تولید در بحران کرونایی برگزار می‌کند.
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
فرار مالیاتی گسترده بلاگر‌های اینستاگرامی
طبق برخی آمار‌های غیر رسمی، یک استوری با محتوای تبلیغاتی در صفحات بلاگر‌های اینستاگرامی رقمی بین ۶۰۰ هزار تا ۴ میلیون تومان برای سفارش دهندگان آن آب می‌خورد.
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
راهکار رفع مشکل کم‌اظهاری در قانون مالیات بر عایدی املاک
شاخص قیمت و بستر شناسایی میانگین قیمت املاک هر منطقه، طبق ماده ۶۴ قانون مالیات‌های مستقیم با مکلف نمودن کمیسیون تقویم املاک به ارائه سالانه قیمت هر منطقه، فراهم شده است.
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
ارشدی: بازدهی بخش مولد اقتصاد ایران غیرقابل قبول است / عوامل موثر در رشد و «جهش تولید» چیست؟
در گفتگو با دانشجو مطرح شد؛
استاد اقتصاد گفت: فشار‌های تحریمی، بهترین موقعیت برای اصلاح ساختار‌های اقتصادی و سیاسی در جهت تقویت بخش مولد و احیای ظرفیت‌های داخلی است و با تکیه بر استعداد‌ها و ظرفیت‌های مغفول مانده می‌توان به جهش تولید رسید.
۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰
نامه ۵۰ اقتصاددان به روحانی برای مدیریت تبعات اقتصادی کرونا
۵۰ اقتصاددان در نامه‌ای به رئیس جمهور به منظور کاهش اثرات مخرب شیوع ویروس کرونا بر فعالیت‌های اقتصادی، دو بسته سیاستی را به دولت پیشنهاد داده و خواستار اجرای آن شدند.
۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
نحوه محاسبه صورت‌حساب برق با حذف قبوض کاغذی تغییر نکرده است
پیرو انتشار گسترده شایعات در فضای مجازی، شرکت توانیر به‌منظور شفاف سازی و جلوگیری از نگرانی هموطنان، نسبت به انتشار توضیح و روشنگری در خصوص نحوه محاسبه صورت‌حساب برق با حذف قبوض کاغذی اقدام کرده است.
۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
تلاش برای احیای قیمت نفت/ عربستان خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده اوپک پلاس شد
عربستان خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده مشترک میان کشور‌های عضو و غیرعضو اوپک برای کمک به بهبود شرایط بازار‌های جهانی نفت شد.
۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۸
موسایی: تقویت کشاورزی ارز آوری را افزایش می‌دهد / حذف ریخت و پاش‌های دولتی عامل توانبخشی تولید
در گفتگو با دانشجو بیان شد؛
استاد اقتصاد گفت: برگزاری همایش‌ها و نشست‌هایی که خروجی قابل توجهی برای اقتصاد ندارند و مبالغ هنگفت و فشار بسیاری بر بودجه تحمیل می‌کنند اگر به صورت اینترنتی انجام شود، صرفه جویی قابل تاملی به نفع تولید و جهش تولید خواهد داشت.
قبلی۲بعدی