۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵
نظام مالیاتی عادلانه و هوشمند می‌شود
دبیر علمی نهمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی گفت: رویکرد این همایش نظام مالیاتی عادلانه و هوشمند است و تلاش داریم از پشتوانه علمی و پژوهشی پلی به سمت تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری‌ها در نظام مالیاتی بزنیم.
۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۲
چالش تصمیم کمیسیون تلفیق برای دولت در تسویه مطالبات و بازپرداخت بدهی‌ها
کارشناس اقتصاد کلان گفت: تصمیم کمیسیون تلفیق در مورد حذف بند ل تبصره ۵ لایحه بودجه ۱۴۰۲ علاوه بر اینکه بدهی دولت را متورم می‌کند، موجب می‌شود بازپرداخت بدهی‌های دولت با تأخیر بیشتری انجام شود و دستگاه طلبکار و دولت با چالش عدیده‌ای در تسویه مطالبات مواجه شوند.
۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۵
رویداد نمایشگاهی مسئله‌محور با تاکید بر اقتصاد دانش بنیان برگزار می‌شود
رویداد نمایشگاهی مسئله‌محور با تاکید بر اقتصاد دانش بنیان ۲ تا ۵ اسفند ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۳:۳۱
اجرای حساب واحد خزانه را تا دو ماه آینده تکمیل می‌کنیم / برخی زیرساخت‌ها برای اتصال آماده نبود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران به دانشجو خبر داد
علی‌رغم اینکه بیش از ۹۰ درصد دستگاه‌های دولتی حساب‌های غیرمجاز خود را مسدود نموده و به حساب واحد خزانه متصل شده‌اند که بیانگر فراهم بودن زیرساخت‌های لازم است، اما دانشگاه علوم پزشکی تهران به این بهانه تاکنون از اجرای قانون اساسی سرباز زده است. اما اکنون وعده‌ی اجرای کامل این قانون تا دوماه آینده را داده است.
۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۴
کاهش تعرفه چهار درصدی گمرک/ به دنبال افزایش مهلت منقضی ترخیص کالا هستیم
در نشست تخصصی مطرح شد:
معاون امور گمرکی گمرک ایران گفت: در حال هوشمندسازی گمرکی کالا‌های وارداتی هستیم، برای مثال برای واردات ام دی اف تلورانس ۵ و منهای ۵ گذاشتیم که البته سیستم به صورت خودکار بالاتر از آن را هشدار می‌دهد.
۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۱
نفت ایران با میانگین قیمت ۸۱ دلار سال ۲۰۲۳ را آغاز کرد
اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: متوسط قیمت نفت ایران در ماه ژانویه به ۸۱.۵۶ دلار در هر بشکه رسیده است.
۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۴
میرکاظمی: امیدوارم مصارف بودجه تغییر نکند
رئیس سازمان برنامه و بودجه با ابراز امیدواری از اینکه تغییراتی در مصارف بودجه ۱۴۰۲ ایجاد نشود، گفت: امیدواریم کمیسیون تلفیق تا روز پنجشنبه بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه را به اتمام برساند تا با شروع به کار مجلس در هفته آینده، این لایحه در صحن مورد بررسی قرار گیرد.
۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۷
نخستین همایش «پیشران‌های اقتصادی؛ فرصتی برای توسعه ملی» برگزار می‌شود
به مناسبت گرامیداشت هفته ملی کارآفرینی
مجمع کارآفرینان ایران، همه ساله با فرا رسیدن ۲۹ بهمن ماه، روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی، و گرامیداشت هفته ملی کارآفرینی از ۲۹ تا ۵ اسفندماه، مجمع کارآفرینان ایران اقدامات و برنامه‌های ویژه‌ای را برگزار می‌کند.
۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰
مزیت اجرای سیاست تثبیت نرخ ارز چیست؟ / مدیریت دقیق متقاضیان ارز ضروری است
یک کارشناس اقتصادی در خصوص مزایای اجرای سیاست تثبیت نرخ ارز گفت: این مسئله ضمن کمک به تخصیص بهینه منابع باعث تولید هدفمند نیز خواهد شد. تخصیص ارز به تولیدی‌ها ضمن ایجاد ارزش‌افزوده باعث کوتاه‌شدن دست سفته‌بازان و کنترل نوسانات قیمت ارز می‌شود.
۲۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۲
از برگزیدگان نخستین جشنواره مدافعان اقتصاد مردمی تقدیر خواهد شد
در نشست خبری مطرح شد:
رییس جشنواره مدافعان اقتصاد مردمی با اشاره به این نکته که امروز دشمنان به کشور‌ها حمله می‌کنند بلکه به بخش اقتصاد حمله می‌کنند تا کشوری را فتح کنند، گفت: امروزه بخش زیادی از اقتصاد و منابع مالی و تسهیلات در اختیار دولت است و حمایت‌های خیلی کمی از طرف مسولین دولتی به مقوله بازار می‌شود.
۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۴
سامانه مولدسازی دارایی‌های دولت رونمایی شد
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در مورد اموال مازاد نهاد‌های انقلابی و یا اموال سایر قوا، در صورتی که رئیس عالی قوه و یا سایر نهاد‌ها موافقت کنند، اموال مازاد آن‌ها نیز مولدسازی می‌شود.
۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۸
برگزاری رویداد نمایشگاهی مسئله‌محور در اسفند/ رشد سود خالص سازمان اقتصادی کوثر در سال ۱۴۰۱
در نشست خبری مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر مطرح شد:
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری رویداد نمایشگاهی مسئله‌محور با تأکید بر اقتصاد دانش‌بنیان از دوم تا پنجم اسفند و کلنگ‌زنی ماهانه حداقل یک پروژه از طریق مولدسازی خبر داد.
قبلی۴بعدی