۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰
هیچکدام از اهداف سیاست‌های کلی اصل ۴۴ تاکنون محقق نشده است!
قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی خطاب به رئیس سازمان خصوصی سازی:
در این نامه قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی، ضمن اشاره به برخی از گلوگاه‌های فساد زای احصا شده در امر واگذاری ها، به بیان راهکار‌هایی در راستای حل این مسائل و کاهش ریسک بروز فساد پرداخته است.
۲۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۳
تحقق اهداف مناطق آزاد در گرو شفافیت/ خبری از اطلاعات مناطق آزاد نیست
دانشجو بررسی کرد؛
وزیر امور اقتصاد و دارایی از انتشار صورت‌های مالی ۴۰۰ شرکت در کدال خبر داد؛ اما سهم مناطق آزاد تجاری صنعتی در این شفافیت اندک بوده و همین عدم شفافیت سبب زمین فروشی گسترده در این مناطق شده است.
۲۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۹
توقیف ۱۵۰۰ قلم لوازم خانگی تقلبی و بی‌کیفیت در سال جاری
مدیر کل استاندارد استان تهران از توقیف ۱۵۰۰ لوازم خانگی تقلبی و بی‌کیفیت در سال جاری خبر داد و گفت که بر اساس نتیجه طرح اوزان و مقیاس‌ها ۳۶ درصد فرآورده‌ها در تهران کم‌فروشی داشتند.
۲۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷
تاملی بر گزارش دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد / مناطق آزاد تجاری، از تراز تجاری تا اشتغال
دانشجو بررسی کرد؛
گزارش دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری از عملکرد ۱۲ ماه این مناطق، حکایت از تراز تجاری مثبت، وسعت زیاد، اشتغال اندک و عدم تحقق اهداف ۴ گانه اقتصاد مقاومتی دارد.
۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵
لایحه «نحوه مدیریت تعارض منافع» ابتکاری ناقص
دانشجو بررسی کرد؛
لایحه «نحوه مدیریت تعارض منافع در انجام وظایف قانونی و ارائه خدمات عمومی» قصد دارد موقعیت‌های تعارض منافع را مدیریت کند. مرکز پژوهش‌های مجلس به بهانه بررسی این لایحه در کمیسیون اجتماعی مجلس، ابعاد این لایحه را بررسی کرده است.
۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۸
وام ۱۰میلیونی یارانه کلاهبرداری است
در حالی چند روزی از ارسال پیامک وام ۱۰میلیون‌تومانی یارانه بدون سود به سرپرستان خانوار‌های ایرانی می‌گذرد که این پیامک با هدف کلاهبرداری به یارانه‌بگیران ارسال می‌شود.
۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۳
تشکیل ۵۰۰ میلیارد تومان پرونده قاچاق تا مردادماه
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق خبر داد
حمیدرضا دهقانی نیا سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: ارزش ریالی پرونده‌های قاچاق طی پنج‌ماهه اول امسال معادل ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.
۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۶
معرفی مرغدارانی که مرغ بالای ۴۳ روز را به کشتارگاه نفرستند به تعزیرات
مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالا‌های اساسی گفت: مرغدارانی که مرغ بعد از ۴۳ روز از جوجه ریزی را به کشتارگاه نفرستند به عنوان متخلف به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.
۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۹
شناسایی ۷ هزار شرکت صوری که برای فرار مالیاتی ثبت شده بودند
معاون وزیر اقتصاد خبر داد:
رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: بیش از ۷ هزار شرکت صوری شناسایی شده و در تلاشیم تا ذی نفعان اصلی که مرتکب فرار مالیاتی شده اند را نیز شناسایی و از آن‌ها مطالبه مالیات کنیم.
۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳
استفساریه مجلس برای اجرای قانون تسهیل مجوز‌ها توسط مرکز وکلا/ تعارض منافع در آزمون وکالت، حقوق مردم را ضایع می‌کند
رئیس کمیسیون اصل نود در گفتگو با دانشجو:
رئیس کمیسیون اصل نود گفت: مجلس باید نسبت به برخی جریانات که به دلیل تعارض منافع حقوق مردم را تضییع می‌کنند تصمیم قانونی بگیرد و آنچه که مشخص است این است که کانون وکلا قوه قضاییه اراده‌ای برای اجرای صحیح قانون مصوب مجلس نداشته است.
۱۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۷
فرار مالیاتی ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی یک شرکت خارجی در کشور
از فرار مالیاتی ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی یک شرکت خارجی تولید سیگار در کشور خبر داد.
۱۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۲
کاهش شدید قاچاق کالاهای اساسی پس از حذف ارز ۴۲۰۰
وزارت اقتصاد گزارش داد
وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی قاچاق کالا‌های اساسی به شدت کاهش یافته و فقط در یک قلم، قاچاق روغن خوراکی در دو ماهه دوم امسال و پس از اجرای طرح، به نسبت دو ماهه اول، بیش از ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است.
قبلی۳بعدی