۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
عملیاتی شدن برداشت مستقیم در ۱۸ بانک/تصمیم گیری نهایی برای بلاک‌چین به زودی اعلام می‌شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تاکنون برداشت مستقیم در ۱۸ بانک عملیاتی شده است، گفت: در جلسه آینده کمیسیون اقتصادی دولت تصمین جمع‌بندی‌های نهایی برای استفاده از بلاک چین در نظام بانکداری را اعلام می‌کند.
۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵
اقدام مثبت وزارت ارتباطات؛ قطع ۸۸۰۰ سیم کارت مزاحم
وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات گفت: ۸۸۰۰ سیم کارت مزاحم دیگر شناسایی و قطع شدند.
۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
دردسر بلاکچین برای هکر‌ها چیست؟
سی امین برنامه «چرخ»، شنبه؛ ششم بهمن ماه روی آنتن شبکه چهارم سیما رفت و در قسمت‌های مختلف به سوالاتی پیرامون فناوری بلاکچین و شگفتیِ میکروارگانیسم‌ها پاسخ داد.
۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
اینترنت به نقاط دورافتاده می‌رسد
مایکروسافت به منظور کمک به دسترسی مردم نقاط روستایی و دورافتاده به اینترنت پرسرعت قصد دارد، ابتکارعملی موسوم به ایرباند را اجرا کند.
۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
برخورد با ارسال کنندگان پیامک‌های تبلیغاتی تشدید می‌شود/ مردم پیامک تبلیغاتی را به ۱۹۵ ارسال کنند
جوشقانی:
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات از تشدید برخورد با ارسال کنندگان پیامک های تبلیغاتی پس از دستور رییس جمهوری خبر داد.
۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
امنیت سایبری می تواند زمینه همکاری مناسبی با عراق باشد
آذری جهرمی:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با وزیر ارتباطات عراق با اشاره به دستاوردهای فضایی و ماهواره های سنجشی، این دستاوردها را زمینه مناسبی برای همکاری مشترک با عراق عنوان کرد.
۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷
مروری بر سرویس‌های شمارنده (tracker) خارجی
در هفته‌های اخیر، پس از انتشار خبر تحریم از سوی شرکت ادجاست، بسیاری از کسب‌وکارها و شبکه‌های تبلیغاتی ایرانی در تکاپوی پیدا کردن یک سرویس جایگزین برای رصد کردن تبلیغات خود هستند.
۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
مشاور خارجی را حذف کردیم؛ خودمان از پس کار‌ها برمی آییم/ اکثر تجهیزات مخابراتی کشور به وسیله شرکت‌های داخلی تامین می‌شود
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران:
مجید صدری گفت: بیش از ۷۰ درصد نیاز کشور در حوزه آی تی به وسیله متخصصان شرکت‌های داخلی تامین می‌شود و امیدواریم بتوانیم حداقل وابستگی مخابرات کشور به شرکت‌های خارجی را در آینده برطرف کنیم.
۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
باید «تحول دیجیتال» را در کشور نهادینه کنیم/ توسعه خدمات مبتنی بر فناوری کلید حل ابر چالش‌های کشور است
آذری جهرمی:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابیان اینکه باید برنامه «ایران دیجیتال» را در کشور محقق کنیم، تأکید کرد که نیازمند تحول دیجیتال در کشور هستیم که این تحول بدون توسعه متوازن در سایر بخش‌ها امکان‌پذیر نیست.
۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
کلانتری: فهم نظری عمیقی از فضای مجازی نداریم/ جهانگرد: اقتصاد پلت‌فرم بدون وجود «نت‌ورک» ملی به وجود نمی‌آید
جهانگرد درباره کاریکاتورگونه شدن وضعیت فضای مجازی در کشور اظهار داشت: فناوری اطلاعات در سطح جهانی با ما فاصله دو دهه را در کشورهای توسعه یافته دارد.
۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹
مردم دست نگه دارند؛ کاهش ۲۵ درصدی قیمت در انتظار بازار تلفن همراه
رئیس­ اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی از کاهش تا ۲۵ درصدی قیمت گوشی‌های تلفن همراه تا نیمه دوم بهمن امسال خبر داد
۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۰
طی ۶ تا ۸ ماه می‌توانیم ماهواره با کیفیت بهتر از پیام بسازیم/ هر تجربه یک موفقیت است
ریس سازمان فضایی:
ریس سازمان فضایی گفت: با مدیر پروژه صحبت کردم و گفت: در عرض شش تا هشت ماه ما می‌توانیم یک ماهواره با کیفیت بهتر از پیام بسازیم.
قبلی۵بعدی