۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۲
ابراز خرسندی امیرعبداللهیان از روابط رو به رشد ایران و عمان
وزیر خارجه ایران در نشست خبری مشترک با همتای عمانی خود: در خصوص موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای گفت‌وگو کردیم. فردا بیستمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عمان برگزار خواهد شد. وزیر اقتصاد ایران برای گسترش روابط اقتصادی به زودی به مسقط سفر خواهد کرد. ارزیابی مشترکی از پیشرفت خوب مناسبات فراروی ما قرار دارد.
۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۲
عشقی: ۱۰ هزار میلیارد تومان سود سهام عدالتِ متوفیان رسوب شده/ افرادی که تا چند روز آینده تقسیم ارث کنند سود امسال را دریافت می‌کنند
مجید عشقی، رئیس سازمان بورس در نشست خبری: افرادی که فرآیند تقسیم ارث را انجام دادند یا تا چند روز آینده انجام بدهند امسال سود به حساب آن‌ها واریز خواهد شد و سود دیگر رسوب نمی‌شود. تکلیف مابقی نیز تا پایان سال مشخص خواهد شد. الان تقسیم دارایی‌های متوفیان در حال انجام است و تا پایان سال سود‌های رسوبی نیز تقسیم خواهد شد.
۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۲
خبر خوش رئیس بورس: ۵ تا ۶ میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت سهامدار می‌شوند
مجید عشقی، رئیس سازمان بورس در نشست خبری: بحث تخصیص سهام عدالت جدید به مشمولان در حیطه اختیارت سازمان بورس و شورای عالی بورس نیست. کار‌های مشمولان جدید سهام عدالت افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد و ایثارگران در حال انجام است، سبد سهامی برای آن پیشنهاد شده و در دولت در حال مذاکره است. در صورتی که سهام نهایی شود حدود ۵ تا ۶ میلیون سهامدار خواهند شد؛ این‌ها مشمولان جدید سهام عدالت هستند.
۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۱
عشقی: فعلا برنامه‌ای برای فروش سهام عدالت نداریم
رئیس سازمان بورس در نشست خبری: نباید بین سهامداران مستقیم و غیرمستقیم تفاوت‌های جدی ایجاد شود برای همین هر تصمیم باید برای هر دو طبقه باشد. نمی‌توانیم جلوی فروش مستقیم‌ها را باز کنیم، ولی غیرمستقیم‌ها نه. اگر جلوی فروش سهام عدالت باز شود سهام شرکت‌ها دست ۱۹ میلیون نفر می‌افتد حتی اگر ۳۰ درصد سهامداران بخواهند سهام خود را بفروشند فشار سنگینی به شرکت‌ها وارد خواهد شد. این کار باید به تدریج انجام شود. قرار شد پس از آنکه مجامع استانی برگزار و تکلیف مشخص شد به صورت تدریجی باز کنیم تا بتوانند سهام خود را بفروشند.
۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۰
داوود منظور: قطعا کسری پنهان بودجه نداریم/ می‌توانستیم مثل دولت قبل دستمزد کارکنان را ۲۵ درصد تعیین کنیم، ولی نکردیم
رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست خبری: کسری پنهان بودجه قطعا نداریم، چون اعداد و هزینه‌ها و منابع را متناسب دیدیم. می‌توانستیم گشاده دستی بکنیم و نرخ رشد حقوق و دستمزد کارکنان دولت را به جای ۱۸ درصد ۲۵ درصد بکنیم همان طور که دولت قبل این کار را زیاد کرد. می‌توانستیم مثل دولت قبل گشاده دستی کنیم و یک رفتار عوامگرایانه انجام بدهیم و حقوق دستمزد کارکنان را ۲۵ یا ۳۰ درصد افزایش دهیم و با اینکار محبوب هم شویم. اعداد ما بسیار دقیق و کارشناسی شده است و ما کسری بودجه پنهان در بودجه نداریم.
۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۰
منظور: برای افتتاح ۹۸۰ پروژه ۲۵۰ هزار میلیارد تومان منابع نیاز داریم/ رهبر انقلاب با برداشت از صندوق توسعه ملی موافقت کردند
رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست خبری: ۲۵۰ هزار میلیارد تومان منابع برای افتتاح این پروژه‌ها مورد نیاز است. دولت از محضر مقام معظم رهبری درخواست کرد اگر اجازه بفرمایند دولت از سهم ۴۲ درصدی که از فروش و صادران نفت امسال به صندوق توسعه ملی داده؛ ۲۰ درصد آن را برای تکمیل و افتتاح طرح‌های تملک و عمرانی نیمه تمامی که در آستانه بهره برداری هستند اختصاص بدهد. این اتفاق در سال‌های گذشته نیز اتفاق افتاده است. رهبر انقلاب با این درخواست دولت موافقت کردند.
۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۰
نظر سخنگوی دولت درباره افزایش سن بازنشستگی
علی بهادری سخنگوی دولت در نشست خبری: افزایش سن بازنشستگی شامل بازنشستگان موجود یا افرادی که در شرف بازنشستگی هستند نمی‌شود. رابطه دولت با کارکنانش رابطه‌ای قانونی است نه قراردادی و ممکن است اصلاحاتی در شرایط کاری صورت گیرد. همیشه قانونگذار ضوابط حاکم بر تعامل کارکنان با دولت را مشخص می‌کند. با توجه به جوانی و پیری جمعیت و الگو‌های جمعیتی در کشور‌های دیگر قوائد و انتظامات نیرو‌های کار را تغییر می‌دهند و این شامل کشور ما هم می‌شود. هدف از افزایش سن بازنشستگی فراهم کردن امکان پرداخت پایدار و متناسب حقوق به بازنشستگان است.
۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۹
عشقی: بخش اول سود سهام عدالت آذرماه پرداخت می شود
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست خبری: امسال نیز سود سهام عدالت در دو مرحله پرداخت می شود. به خاطر اینکه مجامع شرکت ها با فاصله معنی داری برگزار می شود این امکان که همه سود را یک جا دریافت کنیم نداریم. بخش اول سود سهام عدالت آذرماه و بخش دوم هم اواخر سال پرداخت خواهد شد.
۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۹
عشقی: با چند تصمیم نمی‌شود تمام مشکلات سهام عدالت را حل کرد
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست خبری: سهام عدالت یک پیچیدگی خاصی پیدا کرده است. به همین راحتی و با چند تصمیم نمی شود تمام مشکلات سهام عدالت را حل کرد. برگزاری مجامع استانی شرکت های سهام عدالت نقطه شروع است.
۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۹
داوود منظور: جهت رعایت سفره مردم و کنترل تورم نرخ ارز برای سال آینده همچنان ۲۸۵۰۰ تومان است
رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به خبرنگار دانشجو: رویکرد برنامه هفتم این است که به تدریج به سمت یکسان سازی نرخ ارز برویم. الان نرخ بازار مبادله و نرخ تامین ارز کالای اساسی تفاوتی با هم دارد. در برنامه هفتم تکلیف شده طی ۵ سال نرخ تامین ارز کالا‌های اساسی را به نرخ ارز مبادله نزدیک کنیم. دولت معتقد است این کار باید به تدریج انجام شود.
۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۸
داوود منظور: میانگین رشد اقتصادی در ۶ ماهه اول سال ۷.۵ درصد شد
رئیس سازمان برنامه و بودجه: در سه ماهه دوم سال رشد اقتصادی با نفت ۷.۱ درصد و بدون نفت ۴.۲ درصد است. در سه ماهه اول سال رشد اقتصادی با نفت ۷.۹ درصد و بدون نفت ۶.۱ درصد است.
۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۷
سخنگوی دولت: ایستگاه مترو پرند پایان این هفته افتتاح می‌شود
علی بهادری جهرمی در نشست خبری: این طرح که اولین گام‌های آن ۱۸ سال پیش برداشته شده بود یکی از قطعات نهضت تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام است که در دولت سیزدهم در دستور کار قرار گرفته است.
قبلی۵بعدی