شعر و ادبیات
۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
نتایج اولین مرحله داوری چهارمین دوره جایزه شعر احمد شاملو اعلام شد.
۳۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
در پی حمله تروریستی تکفیری‌ها در اهواز و شهادت تعدادی از هم‌وطنان، برخی شاعران با سرودن ابیاتی این حمله تروریستی را محکوم کردند.
۳۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
هفته دفاع مقدس|
به مناسبت هفتۀ دفاع مقدس، کتاب «رؤیای آمریکایی»، روایتی از هشت سال ایستادگی و مقاومت و هشت سال مظلومیّت و اقتدار مردم ایران در جنگ تحمیلی، نوشتۀ گلعلی بابایی در نماز جمعه‌های کشور معرفی شد.
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
کتاب «گزیده اشعار شهریار» به اهتمام وحید طلعت و با مقدمه علی اصغر شعردوست از سوی انتشارات آدالار منتشر شد. در این کتاب مطلبی درباره وصیت «محمدحسین بهجت تبریزی» به «سایه» آمده است.
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
با انتشار فراخوان شانزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان «سوره» که آبان ماه ۹۷ برگزار می‌شود، جزئیات این رویداد فرهنگی و هنری اعلام شد.
۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۱
نظر به استقبال شاعران از ارسال اثر به دبیرخانه ششمین کنگره شعر بانوان عاشورایی، مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این کنگره تا ۶مهرماه ۱۳۹۷ تمدید شد.
۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
رییس بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی از تمدید مهلت زمان ارسال آثار به دبیرخانه تا نیمه‌ی اول مهر ۱۳۹۷خبر داد.
۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳
با صدور پیامی
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با صدور پیامی درگذشت پروفسور ژیلبر لازار را تسلیت گفت.
۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۴
با نامه رئیس جمهور؛
علی معلم دامغانی، رییس فرهنگستان هنر، جای خود را به معاون امور هنری‌اش داد تا علیرضا اسماعیلی با نامه ریاست جمهوری، سرپرست فرهنگستان شود.
۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
اتحادیه ناشران و کتابفروشان در نامه‌‌ای به معاونت فرهنگی وزارت ارشاد خواستار تغییر قیمت کتاب باتوجه به افزایش هزینه‌های تولید آن از سوی ناشران شد و تغییر قیمت کتاب را حق طبیعی ناشر دانست.
۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
مراسم بزرگداشت جلال آل احمد با یادی از بانو سیمین دانشور برگزار می‌شود.
۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
با حکمی از سوی سید محمد حسین حجازی مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد ، مرتضی امیری اسفندقه رییس شورای سیاستگذاری خانه شعر و ادبیات تهران شد.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار