صنعت، معدن و تجارت
۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
شریعتمداری در دیدار با اعضای کمیسیون صنایع و معادن:
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید برای حمایت از تولید ملی نسبت به خرید کالای ایرانی تعصب داشته باشیم و البته در این میان ارتقای کیفیت محصولات داخلی مسئولیت اصلی همه دست اندرکاران تولید است.
۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
سردار غیب پرور در همایش حمایت از کالای ایرانی:
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت‌: اصناف و دروازه‌های واردات و صادرات شقوق اصلی اقتصاد هستند و اگر اصناف پای کار فرمایش مقام معظم رهبری در سال ۹۷ بیایند، ۸۰ درصد از مشکلات اقتصاد برطرف خواهد شد.
۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
بر اساس ابلاغیه اخیر دفتر مبارزه با جرائم سازمان‌یافته به گمرکات کشور بیش از ۶۴۰۰ خودرو به‌دلیل استفاده از ثبت سفارش‌های غیرقانونی مشمول مقررات قاچاق کالا شدند.
۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۵
حسن پور مطرح کرد؛
رئیس بسیج اصناف و بازاریان خبر از ایجاد پایگاه تخصصی بسیج برای تقویت بخش‌های تعاونی داد.
۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
طبق آمار تجارت خارجی در سال ۹۶،
طبق آمار تجارت خارجی در سال ۹۶ بیش از ۵۶ هزار خودرو به ارزش یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون دلار وارد کشور شد؛ این میزان واردات علیرغم متوقف شدن ثبت سفارش خودرو در ابتدای سال ۹۶ انجام شده است.
۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان با بیان اینکه به صورت میانگین قطعه سازان با افزایش ۳۰ درصدی قیمت نهاده‌های تولید روبه رو هستند، گفت: اگر ظرف چند ماه آینده فکری به حال صنعت قطعه سازی نشود موج تعطیلی در این بخش شروع می‌شود.
۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
شافعی:
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: آنچه که به نام حمایت از تولید داخلی صورت گرفته یا با نگاه درآمدزایی یا اعطای رانت بدون قید و شرط دولت به برخی از افراد بوده است.
۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
فرهاد تجری:
نماینده مردم قصر شیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس از عدم تحقق وعده‌های حمایت از اصناف مناطق زلزله زده کرمانشاه انتقاد کرد.
۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
شافعی خبر داد؛
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: حمایت مان از تولید ملی باید به نحوی باشد که بتوانیم از تولید داخلی بهره وری لازم را کسب کنیم.
۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
وزیر صنعت:
شریعتمداری گفت: اتکای تجارت ایران به یورو همین امروز هم بیش از سایر ارز‌های خارجی است و به طور کلی انحصار یک ارز خارجی یا تمرکز روی یک ارز به صلاح کشور نیست.
۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
براساس آمار گمرک ایران طی سال ۹۶ تعداد ۷۰ هزار و ۷۵ دستگاه خودرو سواری به کشور وارد شده است.
۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
موسوی لارگانی:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، از آمارهای ارائه شده در فضای اقتصادی انتقاد کرد و تاکید داشت این آمارها شفاف نیست.
آخرین اخبار