اقتصاد بین‌الملل
۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
وزیر دارایی عربستان گفت: از سال ۲۰۱۸ میلادی از شرکت های خصوصی که دارای تعداد زیادی کارگر خارجی هستند تا سقف ۱۰۶ دلار مالیات اخذ خواهیم کرد.
۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بیت کوین نه تنها منطبق با هیچ کدام از اصول اقتصادی نیست، بلکه فضای ناامنی را نیز برای مبادله‌کنندگان ایجاد می‌کند که لازم است تجار نسبت به این مسئله توجه کافی داشته باشند.
۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
ارز رمزنهاد روس‌ها که به صورت نمادین، نام پوتین را یدک می‌کشد، روز جمعه ۱۲۶ درصد تقویت شد تا «پوتین‌کوین» برای اولین بار به قیمت ۰۴/ ۰ دلار برسد.
۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۰۲:۴۱
استاد دانشگاه برکلی کالیفرنیا:
یکی از اساتید دانشگاه برکلی کالیفرنیا آمریکا اعلام کرد: سلطه دلار بر بازار جهانی ارز روبه‌زوال است و دیر یا زود شاهد همزیستی ارزهای گوناگون به عنوان ارز ذخیره کشورها خواهیم بود.
۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
پاول داناوان، اقتصاددان ارشد جهانی در پستی نوشت: این حباب که به همه حباب‌های دیگر خاتمه خواهد داد، به بزرگتر شدن خود ادامه می‌دهد.
۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۲
وزرای دارایی ۵ کشور اروپایی در نامه‌ای برای وزیر خزانه‌داری آمریکا از سیاست مالیاتی موردنظر رئیس‌جمهور این کشور انتقاد کردند.
۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
تحليلگر سرمايه گذاري در برنامه تيتر امشب با اشاره به اينکه اکثريت خريداران و فروشندگان شناخت کافي از سيستم بيت کوين ندارند، توصيه کرد: با مطالعه سراغ ارزهاي مجازي برويد.­
۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۴
وزیر نفت عراق:
وزیر نفت عراق اعلام کرد:‌ مدت زمان سوآپ نفتی ایران و عراق یک سال است و پس از آن برای تمدید یا عدم تمدید آن تصمیم می‌گیرند، همچنین قرار است پنجشنبه مسئولان بی‌پی ضمن بازدید از میدان کرکوک برای توسعه این میدان با عراقی‌ها قرارداد ببندند.
۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰
اداره آمار آمریکا خبر داد
تجارت ایران و آمریکا در ۱۰ ماهه سال جاری میلادی با افت ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به حدود ۱۶۰ میلیون دلار رسید.
۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
وزیر انرژی روسیه مطرح کرد
وزیر انرژی روسیه اعلام کرد: روابط بین اوپک و مسکو سازنده است و در محدود کردن عرضه نفت به بازار جهانی اقدام درستی کرده‌اند.
۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵
پس از این که ولادیمیر پوتین، تصمیم خود برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۸ روسیه را اعلام کرد، افت روبل در برابر دلار آمریکا و یورو کندتر شد.
۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
شک مثبت اقتصادی به پول روسیه
اسپوتنیک اعلام کرد بلافاصله پس از آنکه پوتین در بیانیه‌ای اعلام کرد در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۸ روسیه شرکت خواهد کرد، روبل در مقابل دلار و یورو تقویت شد.
آخرین اخبار