اقتصاد بین‌الملل
۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس:
کیخا با بیان اینکه قیمت آب در کشور چیزی نزدیک به صفر است، گفت:با این شرایط مصرف کننده در پی اصلاح رفتار خود نخواهد بود.
۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
ایران با اشاره به اختلاف نظر با عربستان در اوپک اعلام کرد، اگر این سازمان و شرکایش به توافق کاهش تولید پایبند باشند، جهان شاهد رسیدن مقدار کمی مازاد عرضه به بازار نفت خواهد بود.
۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۱
توافق اولیه سازمان فنی و حرفه‌ای با دانشگاه آلمان
سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و دانشگاه علوم کاربردی آلمان (FHM) با هدف توانمندسازی و تامین بخشی از نیروی کار مورد نیاز آلمان تفاهم همکاری امضا می‌کنند.
۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۹
راشاتودی اعلام کرد
ترامپ اتحادیه اروپا را تهدید کرد که در صورتی که این اتحادیه موانع ورود کالاهای آمریکایی به اروپا را برطرف کند، اعمال تعرفه ۲۰ درصدی برای واردات خودروهایی اروپایی به آمریکا را اعمال خواهد کرد.
۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۸
رسانه‌های چینی:
رسانه‌های چینی دولت ترامپ را مقصر جنگ تجاری می‌دانند که تلاش می‌کند تا نظام کنونی اقتصاد جهانی را که بر مبنای برآورده کردن منافع آمریکا است، کماکان حفظ کند غافل از اینکه این دوران به سر آمده است.
۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۱
جمهوری کنگو امروز با تصمیم اوپک به عنوان عضو جدید این سازمان انتخاب شد.
۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
وزیر انرژی امارات:
رئیس دوره‌ای اجلاس اوپک در سخنرانی افتتاحیه نشست ۱۷۴ این سازمان اعلام کرد توافق جهانی کاهش تولید نفت و پایبندی اعضای اوپک به این توافق، اعتبار این سازمان را در صنعت نفت جهان احیا کرد.
۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
برونو لومِر، وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه که اخیراً بارها تأکید کرده بود که اروپا نباید پیرو و مطیع سیاست‌های اقتصادی آمریکا باشد،صحبتهایش را تغییر داد و گفت که با برقراری تحریم‌های آمریکا "اکثر شرکت‌های فرانسوی نمی‌توانند در ایران بمانند".
۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
وزیر نفت عراق در حاشیه اجلاس اوپک:
وزیر نفت عراق در حاشیه اجلاس اوپک به خبرنگاران گفت: هنوز کشور‌های عضو اوپک برای افزایش تولید که پیش از این عربستان و روسیه پیشنهاد داده بودند، به اجماع نرسیده‌اند.
۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
روزنامه «هاآرتص» گزارش داده که رژیم صهیونیستی و آمریکا برای اجرای تحریم‌ها علیه ایران و «درس گرفتن از تجربیات قبلی»، یک تیم و کارگروه مشترک تشکیل دادند.
۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸
یک کارشناس اقتصادی گفت: پیوستن به FATF با برنامه اجرایی فعلی پذیرفته شده از سوی ایران، تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان را گزنده‌تر می‌کند.
۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۱
از سال 2009 تا کنون آمریکا حداقل 17 میلیارد دلار از محل جریمه شرکت‌ها و بانک های خارجی ناقض تحریم‌های ایران درآمد داشته است و همین جریمه‌های سنگین باعث شده است خارجی‌ها به شدت از همکاری با ایران واهمه داشته باشند.
آخرین اخبار