آسیا و اقیانوسیه
۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۸
وزیر خارجه سودان امروز از شکایت کشورش علیه مصر به شورای امنیت به دلیل برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری مصر در منطقه مورد مناقشه حلایب و شلاتین خبر داد.
۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۸
روزنامه قطری بررسی کرد
تحرکات نظامی و دخالت‌های امارات در سومالی که به تنش در روابط دو کشور منجر شده، ابوظبی را در رقابت با کشورهایی نظیر ترکیه وقطر برای افزایش نفوذ در شاخ آفریقا با چالش های جدی مواجه کرده است.
۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
شاخه نظامی حماس با انتشار ویدئویی جدید، پیامی برای خانواده‌های نظامیان صهیونیستی در دست حماس فرستاد.
۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸
وزیر امور اروپایی ترکیه با بیان اینکه کنار گذاشتن چشم‌انداز عضویت این کشور در اتحادیه اروپا غیرقابل قبول است، گفت انتقادات اروپا از ترکیه ناعادلانه است.
۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
واشنگتن پست خبر داد
روزنامه واشنگتن پست از سفر مخفیانه رئیس سازمان سیا به پیونگ یانگ و دیدار وی با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی خبر داد.
۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
با صدور بیانیه‌ای مطبوعاتی
نمایندگی دائم کشورمان در سازمان ملل در نیویورک ضمن رد ادعاهای واهی نمایندگان آمریکا و انگلیس در نشست شورای امنیت درباره دخالت‌ ایران در یمن، اعلام کرد که این دو کشور به تجارت خونینی در یمن مشغول هستند.
۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۶
سازمان ملل:
سازمان ملل می‌گوید به شواهدی دست یافته است که براساس آن نیرو‌های ارتش و پلیس میانمار به زنان و دختران روهینگیایی تجاوز کرده است.
۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۴
سخنگوی رسمی انصارالله یمن حضور رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن در نشست ظهران را به سخره گرفت.
۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۸
سفیر پیشین ایران در عربستان عنوان کرد؛
دستمالچیان گفت: «گاو شیرده» اصطلاح بسیار به جایی درباره عربستان است که خود شخص ترامپ هم به کار برده است؛ در حمله اخیر هم ترامپ تمام هزینه های این موشک بازی را از جیب عربستان گرفت
۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۷
در حالیکه اخیرا رسانه‌های سعودی اخباری درباره پروژه جداسازی مرز زمینی قطر از عربستان و تبدیل قطر به یک جزیره منتشر کردند، مشاور دیوان پادشاهی سعودی در اقدامی توهین‌آمیز نام جدیدی برای قطر عنوان کرد.
۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۲
در گفت‌وگو با بی بی سی؛
وزیر امور خارجه روسیه ضمن اعلام اینکه مدارکی که غرب از حمله شیمیایی «دوما» ارائه می‌دهد، همگی از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی گرفته شده است، گفت که روابط مسکو با غرب بدتر از دوران جنگ سرد شده است.
۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷
نظامیان پاکستانی در ولایت پکتیا واقع در نزدیکی خطوط مرزی «دیورند» درگیر شدند.
آخرین اخبار