آمریکای شمالی
۲۷ تير ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۲
عقب‌نشینی ترامپ از اظهاراتش در هلسینکی؛
رئیس‌جمهور آمریکا که بابت تبرئه روسیه از دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا مورد انتقادات شدید قرار گرفته روز سه‌شنبه از سخنانش عقب‌نشینی کرد.
۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۳
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا:
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت کنگره این کشور تمایل دارد اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه به بهانه دخالت در انتخابات آمریکا را مورد بررسی قرار دهد.
۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۶
دیوان بین‌المللی دادگستری اعلام کرد که شکایت ایران از آمریکا را پذیرفته است.
۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۴
رئیس جمهوری آمریکا تنها یک روز پس از تعریف و تمجید از همتای روسی خود در هلسینکی، امروز اعلام کرد: وای به‌حال روسیه؛ ناتو ضعیف بود، اما دوباره قدرتمند شده است.
۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
وزیر امور خارجه سابق آمریکا در انتقادی از نشست رئیس‌جمهوری کشورش با همتای روسش گفت: دونالد ترامپ کاملا فریب ولادیمیر پوتین را خورد.
۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۳
رئیس پیشین سازمان‌سیا:
رئیس پیشین سازمان‌سیا در واکنش به اظهارات ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی امروز وی با پوتین در فنلاند گفت: اجرای کنفرانس مطبوعاتی ترامپ خائنانه و جنایتی بزرگ بود.
۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۸
جریان‌های مختلف سیاسی به فاصله کوتاهی بعد از اتمام کنفرانس خبری رئیس‌جمهور آمریکا با رئیس‌جمهور روسیه به شدت آن را محکوم کردند و دامنه انتقادات به حدی گسترده شده که ترامپ «خیانتکار» و «نوچه پوتین» خوانده شد.
۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۶
در کنفرانس خبری مشترک:
رئیس‌جمهور روسیه در کنفرانس خبری مشترک با همتای آمریکایی خود گفت این کشور نگرانی‌اش را بابت خروج آمریکا از برجام ابراز کرده است.
۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
دیدار دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، و ولادیمیر پوتین، همتای روس او، در هلسینکی آغاز شد.
۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
سازمان ملل:
در گزارش سازمان ملل در خصوص شرایط استان الحدیده یمن با اشاره به وجود ۳۵ هزار خانواده آواره، اما شرایط شهر الحدیده، عادی توصیف شده است.
۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
وزیر خارجه ایالات متحده بر این باور است که بهبود روابط بین مسکو و واشنگتن اکنون به اقدامات روسیه بستگی خواهد داشت.
۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۱
مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه منتشر شده ادعاها علیه ایران را تکرار کرده و گفته نظامیان آمریکایی در سوریه باقی خواهند ماند.
آخرین اخبار