سلامت
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
گسترش خدمات دیالیز و شیمی‌درمانی در مناطق محروم
با ورود هلال احمر به عرصه محیط زیست عنوان شد:
تیم‎های بهداشت و درمان هلال احمر در راستای اجرای برنامه ۵ ساله هلال احمر، در تمام استان‌ها بر اساس نیاز مردم حضور خواهند یافت. همچنین حضور در عرصه حفظ محیط زیست و منابع طبیعی به عنوان محورهای اصلی برنامه هلال احمر خواهد بود.
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
تمایل روز افزون بیماران برای انجام درمان‌های زیبایی
دبیر علمی و اجرایی ششمین همایش زیبایی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران:
دبیر علمی و اجرایی ششمین همایش زیبایی انجمن دندانپزشکان گفت: در جامعه ما تمایل به داشتن لبخندهای هالیوودی زیاد شده بنابراین بهترین راهکار انجام درمان صحیح و بی نقص توسط دندانپزشکان جهت کاهش عوارض احتمالی این درمان‌ها خواهد بود.
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
بیلیچینگ خانگی بدون نظارت دندانپزشک ممنوع/ هر آنچه در مورد سفید کردن دندان باید بدانید
رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران:
رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران ضمن هشدار در مورد انجام بیلیچینگ خانگی، گفت: مردم فریب ارزان و در دسترس بودن بیلیچینگ خانگی را نخورند چراکه این مسئله ممکن است عوارض برگشت ناپذیری را به برای افراد به همراه داشته باشد.
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷
چگونگی تقلب در کره کاکائو‌ها
یک مسئول سازمان غذا و دارو با اشاره به یکی از انواع تقلب در مواد غذایی که مخلوط کردن مواد تقلبی به مواد غذایی است، تقلب در افزودن روغن‌های جانشین کره کاکائو به جای کره کاکائو را تشریح کرد.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
هر آنچه در مورد ایمپلنت دندان باید بدانید/عوارضی که بیلیچینگ به همراه دارد
دبیرعلمی کنگره دندانپزشکی نقش جهان:
دبیرعلمی کنگره دندانپزشکی نقش جهان با اشاره به اینکه ایمپلنت به عنوان مناسب‌ترین راه حل جایگزینی دندان‌های از دست رفته مطرح است، گفت: طرح درمان ایمپلنت برای هر بیمار باید با توجه به شرایط ناحیه بی دندانی از لحاظ مقدار، کیفیت استخوان باقیمانده، نیازهای زیبایی و عملکردی تعیین شود.
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
نقصی در بیمه کردن ۱۱ میلیون نفر که کسی متوجه نشد
طرح تحول سلامت با اصلاح برخی کاستی‌های ادامه پیدا کند
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت در سالهای قبل مطرح شده بود، اما وزرای قبلی جسارت کافی برای اجرایی کردن آن را نداشتند، گفت: اتفاق نظر اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر تداوم و حمایت از طرح تحول سلامت است.
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
ایران بحران دارویی ندارد
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: این سازمان دو ردیف اعتباری برای کمک به بیماران و کاهش هزینه‌های دارویی دارد، و از چهار سال گذشته تاکنون، در تجهیزات پزشکی به طور میانگین ۳۵ درصد و در دارو نیز ۲۵ درصد کاهش قیمت اتفاق افتاد.
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
ضرورت راه اندازی رشته تخصصی کارشناسی ارشد پرستاری در زمینه سرطان
مسئول کارگاه پرستاری شیمی درمانی:
مسئول کارگاه پرستاری شیمی درمانی با تأکید بر ضرورت راه اندازی رشته تخصصی کارشناسی ارشد در زمینه سرطان گفت: تلاش شده از طریق برگزاری کارگاه آموزشی، پرستاران با رویکردهای نوین در حوزه انکولوژی آشنا می‌شوند.
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۲
تهران رکورددار آنفارکتوس قلبی
رئیس انجمن آترواسکلروز ایران:
رئیس نوزدهمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق تهران را رکورددار مرگ بر اثر آنفارکتوس قلبی در کشور معرفی کرد.
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
فشار خون بالا اولین علت سکته مغزی
دبیر علمی نوزدهمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق:
دبیر علمی نوزدهمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق از فشار خون بالا و کنترل نشده به عنوان یکی از عوامل خطرساز بیماری‌های قلبی نام برد.
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
انتقاد از تضعیف جایگاه اپتومتری در ایران
عضو نظام جهانی اپتومتری عنوان کرد:
عضو نظام جهانی اپتومتری در آستانه برگزاری بیستمین کنگره اپتومتری ایران، گفت: موضع گیری‌های نا مناسب و نگرش‌های تنگ نظرانه برخی مسئولین وزارت بهداشت، در سال‌های اخیر تلاش برای کاهش سرعت پیشرفت رشته اپتومتری، محسوس بوده است.
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
جمله معروف ابن‌سینا درباره غذا/ ایران چند نوع غذا دارد؟
شکم عاملی خوشمزه در گردشگری جهان؛
دبیر ملی جشنواره سفره ایرانی ــ فرهنگ گردشگری گفت: منطقه زاگرس با توجه به ویژگی‌های علمی، مأمن بسیاری از غذا‌ها و داروهای گیاهی است بنابراین می‌توان غذاهای سنتی ارائه و آن منطقه را به یک منطقه گردشگری تب
آخرین اخبار