۰۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۷
قطعی گاز و برق حتی در اوج مصرف هم نداریم
سخنگوی دولت:
سخنگوی دولت گفت: یادمان هست که قطعی گاز و برق فقط محدود به اوج سرما و تابستان نبود، بلکه در بهار هم شاهد قطعی گاز و برق بودیم، اما اکنون حتی در اوج مصرف هم قطعی نداریم.
۰۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۴
لزوم مصرف بهینه برق و گاز در کشور برای حفظ پایداری شبکه
سخنگوی صنعت برق تاکید کرد
مدیرعامل شرکت توانیر گفت: با توجه به بارش برف در اکثر نقاط کشور و کاهش محسوس دمای هوا، همه باید نسبت به کاهش مصرف برق و گاز اهتمام ورزیم.
۰۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲
گام‌های تازه برای تنوع محصول و تولید ال‌ان‌جی در ایران
مدیرعامل ایران ال‌ان‌جی خبر داد
مدیرعامل ایران ال‌ان‌جی از تصویب احداث پلنت‌های مقیاس متوسط ال‌ان‌جی (MLNG) و هلیوم با تأکید بر بهره‌مندی از توان داخلی در شرکت مایع‌سازی گاز ایران خبر داد که به‌زودی گام‌های اجرایی آن برداشته می‌شود.
۰۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۸
ایران بازنده ماراتن برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی می‌شود؟
گزارش|
پروژه توسعه بخش جنوبی میدان گازی گنبد شمالی با هدف رشد ۳۰ درصدی برداشت گاز قطر از این میدان فوق عظیم طی ۳ سال آینده افتتاح خواهد شد و با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته در خصوص اُفت فشار تولید گاز در ایران، تقارن این دو موضوع باعث می‌شود که ایران به تماشاچی برداشت گاز توسط قطری‌های تبدیل شود و باید پیش از رسیدن به این نقط اقداماتی را در جهت تامین منافع ایران انجام داد.
۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۲
ظرفیت صادرات ۲۰۰۰ مگاوات برق در کشور
مدیرعامل شرکت توانیر مطرح کرد
مدیرعامل شرکت توانیر از آمادگی این شرکت برای صادارت برق تجدیدپذیر در ۸ ماه غیر اوج بار مصرف خبر داد و گفت: هم اکنون تا ۲۰۰۰ مگاوات ظرفیت صادارت برق داریم.
۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۱
انسداد ۶۲۲ حلقه چاه غیرمجاز و صرفه‌جویی ۱۳ میلیون‌مترمکعب آب
مدیر منابع آب شهرستان کبودرآهنگ گفت: از سال ۱۴۰۰ تاکنون ۶۲۲ حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان کبودرآهنگ با حجم آب صرفه‌جویی شده ۱۳ میلیون متر مکعب مسدود شده است.
۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۶
رونمایی از نخستین کارتخوان‌ داخلی سامانه هوشمند سوخت
جلیل سالاری گفت: رونمایی از کارتخوان‌های تولید داخل سامانه هوشمند سوخت، نتیجه تلاش یک سال تلاش جوانان و شرکت‌های ایرانی است.
۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۱
استفاده از کولر‌های گازی به اقتصاد خانواده لطمه می‌زند
مدیرعامل شرکت توانیر:
رجبی مشهدی گفت: استفاده خانواده‌ها از کولر‌های گازی با مصرف برق بیشتر منجر به افزایش مبلغ قبوض صادر شده می‌شود و به اقتصاد خانواده لطمه می‌زند.
۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۲
فرصت بی‌نظیر نمایشگاه ایران پتروکم برای شرکت‌های دانش بنیان
مدیرعامل شرکت پتروشیمی دهدشت مطرح کرد:
محمد شکری نمایشگاه ایران پتروکم را فرصتی برای آشنایی با شرکت‌های دانش بنیان و استفاده از ظرفیت‌‎های داخلی برشمرد.
۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۶
بهره‌برداری برداری از میادین گازی پارس جنوبی حق ملت ایران است/لزوم جذب سرمایه گذاران برای توسعه میدان گازی پارس جنوبی
نایب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:
قاسم ساعدی گفت: بدیهی است که حق ملت و نظام جمهوری اسلامی است که از میادین مشترک گازی پارس جنوبی به گونه ای متناسب بهره‌برداری کنند، بی تردید مجلس شورای اسلامی، وزارت نفت و دولت باید در جهت توسعه این میادین گازی تلاش‌های لازم را مبذول دارند و برای تحقق خواسته ملت و انتظارات صاحب نظران همت مضاعف داشته باشند.
۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۲
بهسازی شبکه برق در ۱۵ هزار و ۵۶۰ روستا
مجری طرح برق‌رسانی روستایی شرکت توانیر با اشاره به این که تمامی روستا‌های بالای ۱۰ خانوار سکنه دائم و همچنین روستا‌های هم جوار با شبکه و زیر ۱۰ خانوار و دارای کد آبادی در دولت سیزدهم برق‌رسانی خواهد شد، از بهسازی تاسیسات ۱۵ هزار و ۵۶۱ روستا در سه سال اخیر خبر داد.
۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۰
پروژه‌های جدید پتروشیمی با خوراک گازی باید متوقف شود/ مشکل نقل و انتقال ارزی به قدری نیست که نتوانیم کار کنیم
مدیر عامل پتروشیمی کارون در ایران پتروکم:
علیرضا صدیقی زاده گفت: روند پروژه‌های جدید با خوراک گازی باید متوقف شود و ما از وزارت نفت می‌خواهیم پروژه‌های نیمه‌کاره با خوراک گازی را هم متوقف کند و تدبیری برای این شرایط اتخاذ شود.
قبلی۳بعدی