۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۴
ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیازمند خانه تکانی/ چرا جلسات ستاد برگزار نمی‌شود؟
گزارش| بی‌توجهی عجیب نسبت به اجرای قانون مبارزه قاچاق کالا و ارز
بر اساس ماده ۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، رئیس‌جمهور باید حداقل هر دو ماه یکبار جلسات ستاد مبارزه با قاچاق کالا را برگزار کند و در صورت عدم حضور شخص رئیس‌جمهور، نماینده ویژه وی باید در این جلسات شرکت کند؛ این در حالی است که از زمان لازم‌الاجرا شدن اصلاحیه این قانون (اردیبهشت ۱۴۰۱) نماینده ویژه رئیس‌جمهور در ستاد تعیین نشده است.
۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۳
توقیف لوازم‌ خانگی غیراستاندارد در تهران
سرپرست اداره‌کل استاندارد استان تهران از توقیف انواع لوازم خانگی غیراستاندارد، در بازار «امین‌حضور» و «نعمت‌آباد» شهر تهران خبر داد.
۲۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۹
تنبیه شدید بانک‌هایی که عملکرد ضعیفی در مبارزه با پولشویی دارند
معاون نظارت بانک مرکزی هشدار داد اگر بانکی در حوزه مبارزه با پولشویی ضعیف عمل کند مانع رشد ترازنامه آن خواهیم شد و این بالاترین تنبیه برای یک بانک است چرا که این مجازات تاثیر بسزایی در زمینه رشد مالی بانک ایجاد خواهد کرد.
۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۹
آغاز طرح تشدید نظارت بر عرضه کالا‌های بدون شناسه
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از آغاز طرح تشدید نظارت بر عرضه کالا‌های بدون شناسه خبر داد.
۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۷
اجرای طرح تشدید برخورد با عرضه کالاهای بدون شناسه از ۱۶ خرداد
طرح تشدید برخورد با عرضه کالا‌های بدون شناسه در سه حوزه لوازم خانگی، لوازم یدکی و لوازم دخانی از ۱۶ خرداد آغاز خواهد شد.
۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۱
حل مسئله ⁧تعارض منافع⁩ پیش‌نیاز از بین بردن رانت و فساد است
خاندوزی:
وزیر اقتصاد نوشت: حل مسئله ⁧ تعارض منافع⁩ پیش‌نیاز از بین بردن رانت و فساد است و ‏در روز‌های گذشته دو اقدام ضد تعارض منافع⁩ را به تصویب دولت رساندیم.
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۲
یزدی: پنجره واحد زمین در هفته دولت رونمایی می شود
رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه پنجره واحد زمین در هفته دولت رونمایی می‌شود گفت: دریافت هرگونه وجه فاقد قانون در حوزه زمین تنها تخلف نیست بلکه جرم است.
۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۶
عراقچی و سیف بابت چه تخلفی محاکمه شدند؟
با اعلام محکومیت قطعی رئیس‌کل و معاون ارزی بانک مرکزی در دولت گذشته، بازخوانی پرونده تخلفات آنان ضروری است.
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۲
تمهیدات دولت برای مقابله با تخلفات احتمالی نانوایان
وزارت اقتصاد اعلام کرد
وزارت اقتصاد اعلام کرد: توسعه زیرساخت‌های حکمرانی مبتنی بر داده یکی از اقدامات در حوزه مبارزه با مفاسد بوده و اصلاح غیرقیمتی یارانه نان الگوی موفقی بوده و تخلفاتی که در این حوزه شکل می‌گیرد نیز برای سیاست‌گذار غیرقابل پیش‌بینی نبوده است.
۲۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۰
بیش از ۲۰ درصد تجارت کشور از طریق قاچاق انجام می‌شود/ لزوم بازنگری در مصارف ارزی کشور
یک نماینده مجلس در گفت‌وگو با دانشجو:
یک نماینده مجلس با اشاره به سهم حدود ۲۰ تا ۲۵ درصدی قاچاق کالا از مبادلات تجاری کشور گفت: هوشمندسازی و سامانه محور شدن مبارزه با قاچاق کالا می‌تواند نقش ویژه‌ای را در بهبود شرایط اقتصادی کشور ایفا کند.
۲۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۸
جزئیات مهم از پرونده فساد در واردات چای/ گمرک پاسخگوی قصور احتمالی باشد
بر اساس جزئیات پرونده فساد در واردات چای، شاهد بیش اظهاری در واردات و عدم رفع تعهد ارزی واردکننده بودیم. اعلام عدم رفع تعهد ارزی و سامانه ارزش در اختیار گمرک ایران است و این نهاد به عنوان متولی واردات و صادرات در کشور باید در این خصوص شفاف‌سازی کند.
۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۳
پنجره واحد مدیریت زمین صدور مجوز‌ها را تسهیل می‌کند /مقابله با زمین‌خواری از طریق تصاویر ماهواره‌ای
معاون حفاظت و امور اراضی سازمان منابع طبیعی با اشاره به ضرورت مبارزه با زمین‌خواری در کشور گفت: سامانه پنجره واحد مدیریت زمین با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای و به‌روز، اراضی را با تصاویر ماهواره‌ای قدیمی‌تر تطبیق و به‌صورت هوشمند، نسبت به هرگونه تغییر کاربری هشدار می‌دهد.
قبلی۲بعدی