۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۵
داود منظور: علاقه‌مندیم طرح کالابرگ را ادامه بدهیم
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست خبری: در چندین نوبت که طرح کالابرگ اجرا شده به طور مستمر شاهد استقبال بیشتر مردم از این طرح و افزایش فروشگاه‌ها بودیم. تامین مالی طرح کالابرگ توسط دولت صورت گرفته است. طرح جدید کالابرگ از بهمن ماه شروع شده و تا اردیبهشت ماه ادامه می‌یابد؛ دولت منابع مالی آن را پیش بینی کرده است. برای ادامه طرح، در بودجه ۱۴۰۳ پیش بینی‌هایی کردیم که در مجلس در حال رسیدگی است.
۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۰
داود منظور: قول می‌دهم امسال بودجه بدون کسری تحقق پیدا کند/ کارشناسان در پیش‌بینی خود تجدیدنظر بکنند
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست خبری: درآمد‌های نفتی سال ۱۴۰۳ را نسبت به سال ۱۴۰۲ کاهش دادیم/ به دنبال واقعی‌تر بودن ارقام بودجه‌ای هستیم. پیش بینی درآمد حاصل از صادرات نفت در سال ۱۴۰۳ را نسبت به سال ۱۴۰۲ کاهش دادیم تا مطمئن باشیم ارقام درآمد‌ها واقعی خواهد بود. منابع مالی دولت را واقعی سازی کردیم. اگر در سال گذشته منابع مالی دولت را ۹۵ درصد محقق کردیم، امسال انتظار داریم ۱۰۰ درصد محقق کنیم.
۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۸
خاندوزی: دولت‌ها از ثبات بازار ارز بیشتر منتفع می‌شوند تا نوسانات بازار
سخنگوی اقتصادی دولت در نشست خبری: هر نوسان و تحولی که در بازار‌ها به ویژه بازار ارز باشد ابدا امکان و منفعتی به لحاظ بودجه‌ای برای دولت ایجاد نمی‌کند؛ نرخ تسعیر مصوبه بودجه تا پایان سال بر همان مبنای مصوب قانون بودجه انجام می‌شود.
۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۴
خاندوزی: حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان تکلیف بودجه ۱۴۰۳ دولت برای واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی است
سخنگوی اقتصادی دولت در نشست خبری: نزدیک 60 هزار میلیارد تومان تکلیف بودجه ای دولت مربوط به مولدسازی و واگذاری دارایی های مازاد دولت است. 130 هزار میلیارد از محل انتقال سهام شرکت های دولتی برای رد دیون به سازمان تامین اجتماعی پیش بینی شده است.
۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۱
خاندوزی: ۱۳۷ هزار مودی به سامانه مودیان متصل شدند/ ۱.۵ میلیارد صورت حساب الکترونیکی صادر شده
سخنگوی اقتصادی دولت در نشست خبری: بیش از ۱.۵ میلیارد صورت حساب الکترونیکی در سامانه مودیان صادر شده است. تاکنون از ابزار‌های تشویقی استفاده کرده ایم و جریمه فعلا در اولویت ما نبوده است.
۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۷
داود منظور: ۷۰ هزار معلم امسال جذب آموزش و پرورش می‌شوند
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست خبری: منابع لازم برای جذب ۷۰ هزار معلم پیش بینی شده است.
۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۷
داود منظور: اعتبارات دانشگاه‌های برتر در سال جدید ۴۰ درصد رشد داشته
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست خبری: اعتبارات دانشگاه‌ها و آموزش عالی را بیش از بودجه عمومی رشد دادیم. بعضا اعتبارات دانشگاه‌های برتر ۴۰ درصد رشد و دانشگاه‌های متوسط ۳۰ درصد رشد داشته است. اعتبارات خوبی برای خوابگاه‌های متاهلی و تغذیه دانشجویان پیش بینی شده است.
۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۵
داود منظور: امسال ۲۵ هزار نیروی جدید برای کادر درمان استخدام می‌شوند
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست خبری: اعتبارات بخش فرهنگ، گردشگری و ورزش و جوانان را ۴۵ درصد رشد دادیم. اعتبارات ورزش از ۸ هزار میلیارد تومان به ۱۶ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. اعتبارات بخش سلامت امسال با ۳۰ درصد افزایش به ۴۰۹ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. ۱۸۰۰ نفر عضو هیات علمی برای دانشگاه‌های علوم پزشکی جذب می‌شوند.
۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۱
داود منظور: رژیم صهیونیستی در برابر هر تعدی، پاسخ کوبنده‌ای دریافت خواهد کرد
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست خبری: از نیروهای مسلح کشور که حماسه مهم را خلق کردند تقدیر و تشکر می کنیم. نیروهای مسلح به رژیم صهیونیستی این پیام قاطع را دادند که در برابر هر تعدی، پاسخ کوبنده ای دریافت خواهد کرد.
۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۴
خاندوزی: درآمد‌های پایدار دولت در سال ۱۴۰۳ افزایش می‌یابد
سخنگوی اقتصادی دولت در نشست خبری: سهم درآمد‌های پایدار از ۴۵ درصد در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به ۵۲ درصد در سال ۱۴۰۲ افزایش پیدا کرد. امیدواریم در خصوص سهم درآمد‌های پایدار در سال ۱۴۰۳ بتوانیم به عدد ۶۰ درصد نزدیک شویم.
۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۳
داود منظور: ۷۵۰ هزار میلیارد تومان یارانه به طور مستقیم به مردم پرداخت می‌شود/ امیدواریم بتوانیم سفره ارزان‌تر فراهم کنیم
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست خبری: امسال ۴ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های آبخیزداری به بخش کشاورزی یارانه خواهیم داد. ۷۵۰ هزار میلیارد تومان در قالب هدفمندی یارانه‌ها مستقیما به مردم پرداخت می‌شود. ان شاءالله با مجموع تدابیر دولت بتوانیم برای مردم سفره بهتر، ارزانتر و و مطمئن‌تر فراهم کنیم هر چند به حق انتظارات بیش از این هاست.
۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۸
توقف فعالیت پنجمین دوره شورای مرکزی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره
علی فتحی آشتیانی، رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره در نشست خبری: علی فتحی آشتیانی، رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری از توقف فعالیت پنجمین دوره شورای مرکزی این سازمان خبر داد و علت آن را ابهام و بلاتکلیفی و موانع پیش رو و فشار‌های متعددی عنوان کرد که از جوانب مختلف سمت این سازمان روانه شده و می‌شود.
قبلی۲بعدی