۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱
آینده‌ جمعیت، مهمتر از کرونا!
یادداشت دانشجویی |
آینده باروری بیش از هر چیزی تابع شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه است و قطعا سیاست‌هایی که در این زمینه در شرایط کنونی اتخاذ می‌شود، بر آینده آن نیز تاثیرگذار است.
۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۵
بایدن و نتانیاهو؛ در تقابل یا تعامل؟
یادداشت دانشجویی |
بنیامین نتانیاهو پس از اظهارات بایدن در خصوص بازگشت احتمالی واشنگتن به برجام صریحا برای رئیس جمهور آمریکا خط و نشان کشید و بازگشت آمریکا به برجام را خطای بزرگ و حماقت دانست.
۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱
اعتیاد در کمین فرزندان محروم
یادداشت دانشجویی |
بر اساس تحقیقات انجام شده یکی از عوامل عمده اعتیاد فرزندان وجود پدر معتاد در خانواده است که تاثیر فراوانی بر گرایش فرزندان به اعتیاد دارند.
۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۹
قاچاق معضل نیست، آفت است!
یادداشت دانشجویی |
مادامی که اصلاحات ضروری برای درمان عارضه‌ اصلی، یعنی قاچاق سازمان یافته به انجام می‌رسد، نباید بر مردمانی که برای معاش زندگی با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند، سخت گرفت.
۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸
در کشاکش بین سند تحول و ۲۰۳۰
یادداشت دانشجویی |
دلیل دیگر عدم اجرایی شدن سند تحول آموزش و پرورش برخورد سلیقه‌ای وزیران و مدیران است، در حالیکه برای اجرای آن باید برنامه‌ریزی کوتاه مدت و تدریجی در نظر گرفته می‌شده است.
۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۳
انتخاب اصلح؛ آگاهانه یا هیجانی؟
یادداشت دانشجویی |
هر فرد برای انتخاب اصلح می‌بایست جزئیات زندگی خودش را تحت پوشش برنامه‌های کاندید مورد نظرش قراردهد تا ببیند وی برای دغدغه‌هایش راه حل و برنامه‌هایی دارد یا خیر.
۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸
نطنز آری؛ فردو خیر!
یادداشت دانشجویی |
جمهوری اسلامی ایران اگر به خرابکاری نطنز واکنشی نشان ندهد، خرابکاران من‌جمله رژیم اشغالگر قدس گستاخ‌تر شده و به هوای اینکه برای ایران مذاکرات برجام اهمیت دارد و واکنشی نشان نخواهد داد، عملکردهای منفی بیشتری را شکل می‌دهند.
۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۲
اتاق‌های بازرگانی و توسعه اقتصادی
یادداشت دانشجویی |
در فرآیند خصوصی‌سازی، نه تنها بخش عمومی کوچک‌تر نمی‌شود، بلکه بخش خصوصی نیز در حال تبدیل شدن به سهامدار بخش عمومی است و مادامی که بخش خصوصی مکانی برای بازتوزیع منافع باشد، دوام و قوام نخواهد داشت.
۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۳
الغدیر؛ کتابی از جنس وحدت اسلامی
یادداشت دانشجویی |
بیش از پنجاه سال است که از تدوین کتاب الغدیر می‌گذرد؛ اما در طول این زمان هنوز کسی نتوانسته بر الغدیر حتی صفحه‌ای ردّیه و یا نقدی که قابل اعتنا باشد بنویسد.
۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۲
ضدیت با دانشگاه معلم پرور
یادداشت دانشجویی |
در عین اهمیت فراوان دانشگاه فرهنگیان برای کشور، اهتمامی نسبت به توسعه کمی و کیفی این دانشگاه در این سال‌ها دیده نشده و بس مایه تعجب است چرا به جای تلاش، برنامه‌ریزی، هزینه و توسعه آن، موجبات حذف این دانشگاه را هم فراهم می کنند.
۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲
مثلث حادثه نطنز
یادداشت دانشجویی |
وزارت اطلاتی که از عزم دشمن آگاه بود؛ اما همت کافی را نداشت، سیاست خارجه‌ای که به جای دفاع از منافع ملی به دشمن اعتماد کرد و اسرائیلی که هیچ فرصتی را برای ضربه از دست نداده، دست به دست هم داده و حادثه نطنز را رقم زدند.
۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۹
کادر درمان و امتیاز کرونا
یادداشت دانشجویی |
امتیاز کرونا، حق کادر درمان درگیر با کرونا و کوچک‌ترین اقدام در جهت پاسداشت تلاش‌ها و از خود گذشتگی‌های مدافعان سلامت در مقابله با کرونا می‌باشد.
قبلی۴بعدی