فرهنگی - دین و اندیشه
دین و اندیشه
۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر علوی تهرانی استاد اخلاق و سخنران مذهبی طی پیامی توصیه‌هایی برای بهره‌برداری بیشتر از ماه شعبان داشت.
۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
فضیلت ماه شعبان از منظر احادیث و روایات |
هر روز هفتاد مرتبه بگوید: اَسْتَغْفِرُاللّهَ الَّذى لا اِلهَ اِلاّ هُوَ الرَّحْمنُ الرَّحیمُ الْحَىُّ الْقَیوُمُ وَ اَتُوبُ اِلَیهِ و در بعضى روایات الْحَىُّ الْقَیومُ پیش از الرَّحْمنُ الرَّحیمُ است و ...
۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
یک مرجع تقلید در بیانیه‌ای نوشت: پیشنهاد ما این است که مردم مؤمن اجتماع فکری و روحی داشته باشند، چون خداوند دعای جمعی را دوست دارد و به آن‌ها عنایت دارد، پس بهتر است در یک روز و یک ساعت همگی در جای خود حالت تضرع، توبه و توسل پیدا کنند.
۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۳
روحانی جهادگر در گفتگوی تفصیلی با دانشجو:
حجت الاسلام سیدعماد موسوی، امام جماعت مسجد امام خمینی (ره) منطقه حصیرآباد اهواز گفت: کارکرد مسجد در کشور باید از لحاظ تک بعدی خارج شود و صرفا نباید نگاهمان به مسجد این باشد که محلی برای اقامه نماز و واجبات دینی است.
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی از تأمین یک میلیون ماسک N95 و 500 هزار لیتر الکل طبی و 6 هزار کیت تشخیص کرونا مورد نیاز بیمارستان‌های کشور توسط آستان قدس رضوی خبر داد.
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
یک پژوهشگر فلسفه پاسخ داد؛
نقد، رخدادی است که از خلالِ آن، جایگاه‌ِ منطقیِ موضعِ یک آگاهی از یک سو، و جایگاهِ منطقیِ موضعِ آگاهیِ دیگر از سویِ دیگر، شفاف و روشن گردد.
۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳
یکی از مراجع تقلید در پاسخ به سؤالی پیرامون مسافرت غیرضرور در شرایط شیوع ویروس کرونا، گفت: مسافرتی که این بیماری را منتقل کند و موجب آسیب به خود و دیگران باشد، جایز نیست.
۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
فلسفه بعثت نبوی یعنی بدانیم پیامبر (ص) مأموریت تکمیل رسالت انبیای گذشته در رساندن بشر به اوج قله‌های ارزش‌های انسانی و در قالب ایجاد جامعه‌ای آرمانی را بر عهده دارد که از آن به عنوان «عصر ظهور» یاد می‌کنیم.
۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
مفسّر قرآن کریم به بیان توصیه‌هایی قرآنی در ایام قرنطینه شدن در خانه پرداخت.
۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
عبای پیغمبر اکرم صلّی اللّه علیه و آله را با شدت بر گردن حضرت فشار داد و باعث خراش و ناراحتی حضرت شد. آن حضرت تنها فرمودند: «آیا از انتقام نترسیدی؟»، او گفت: «مطمئن بودم که انتقام نمی‌گیری!»
۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
کنفرانس بین‌المللی مطالعات قرآن و حدیث دسامبر ۲۰۲۲ در آمستردام- هلند برگزار می‌شود.
۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
همزمان با شب مبعث پیامبر (ص) آیین نقاره‌زنی در حرم امام رضا (ع) و حرم نورانی حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار