خبرگزاری دانشجو | SNN.IR
اخبار صفحه اصلی
گزارش ویژه|

اشرافیت سیاسی و حذف جمهوریت نظام / کارآمدی جمهوری به مشارکت مردم است

منتقدینِ دوگانه‌ی «مشارکت-کارآمدی» بر این باورند که هر دولتی وامدار گروهی است که توسط آن به کرسی قدرت رسیده؛ بنابراین دولتی که برخاسته از بدنه‌ی مردمی نباشد و خود را زیر ذره بین مردم حس نکند، دلیلی هم برای کار کردن به نفع مردم ندارد؛ بلکه خود را وقفِ منافع گروه‌ کوچکی می کند که توسط آن رئیس جمهور شده؛ بر همین اساس گفته می‌شود کارآمدی و کارایی که مدنظر طراحان دوگانه‌ی «مشارکت- کارآمدی» است، از اساس محقق نخواهد شد.
در نامه‌ای مطرح شد

درخواست بسیج ٨ دانشگاه بزرگ تهران از مجمع تشخیص مصلحت نظام برای رد FATF

بسیج دانشجویی ٨ دانشگاه بزرگ تهران در نامه‌ای از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستند در جهت حفظ منافع کشور و مردم گامی موثر در رد پیوستن به FATF برداشته و ریل‌گذاری مناسبی برای تقویت بنیه اقتصادی با تکیه بر توان داخل انجام دهد.

ظریف: هدف برخی حملات و اتفاقات اختلال در روابط ایران و عراق است/ فواد حسین: بغداد اجازه سوء استفاده از اتفاقات این کشور برای برهم زدن روابط عالی دو کشور را نخواهد داد

وزیر امور خارجه برخی حملات و اتفاقات اخیر در داخل خاک عراق را مشکوک دانست که می‌تواند با هدف اختلال در روابط ایران و عراق طراحی شده باشد.
در واکنش به نامه‌ یکی از سران فتنه به رهبر انقلاب؛

مرندی: اگر کسی غیر از رهبری بود، سران فتنه قطعاً اعدام می‌شدند/ پیش از حوادث ۸۸، اوباما آمادگی داشت که در موضوع هسته‌ای امتیازات زیادی بدهد

سیدعلیرضا مرندی گفت: تا پیش از شروع حوادث خرداد ۸۸، اوباما و غربی‌ها این آمادگی را داشتند که در موضوع هسته‌ای امتیازات زیادی به طرف ایرانی بدهند و به دنبال آن بودند که این مسئله حل شود، چون حضور مردم را در صحنه دیده بودند.
فعالان دانشجویی در گفتگو با دانشجو:

ایران هیچ‌گاه بر سر مواضع دفاعی خود با آمریکا مذاکره نمی‌کند / حذف عربستان در سیاست‌های منطقه از اهداف جو بایدن

روی کار آمدن بایدن و طرح دوباره مذاکرات موجب شد تا مجلس قانون اقدام راهبردی را از سه ماه قبل مطرح کند. با توجه به اتمام این مهلت و برخی زمزمه‌ها مبنی بر دور زدن این قانون و شروع مذاکرات با دانشجویان دغدغه‌مند در این حوزه به گفتگو نشستیم.
به مناسبت سالروز وفات حضرت زینب(س)؛

سوگواری وفات حضرت زینب(س) با اشعار آئینی/ «نسوخت هیچ دلی در جهان، چنان دل زینب»

شاید یکی از مهم‌ترین چیز‌هایی که بحران کرونا از ما گرفت حضور فیزیکی در مراسمات منسوب به خاندان اهل بیت است. اما اگر این بار فرصتی همچون گذشته نباشد با مروری بر اشعار آئینی در رثا و سوگ حضرت زینب (س) به یاد غمش عزاداری می‌کنیم.
در حاشیه بازدید از غرفه شرکت فن‌آوا در تلکام ۹۹؛

حبیبی:پوشش‌دهی ما در ارتباطات رادیویی و ADSL در سطح کشور به صورت صددرصد است /حسینی: توانسته‌ایم برای بانک‌ها و هتل‌ها و بیمارستان‌ها، تلوزیون‌های تخصصی تولید کنیم

هلدینگ فن آوا و شرکت‌های زیر مجموعه در نمایشگاه تلکام که از ۵ تا ۸ اسفندماه با شعار «عرضه و تقاضای فناوری برای جهش تولید» در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد، حضور داشتند و محصولات تولیدی خود را ارائه دادند.

رضایی: دشمنان به «ایرانِ زمانِ شاه» اجازه پیشرفت ندادند؛ به جمهوری اسلامی اجازه بدهند؟

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دشمنان ایران به ایران ِ زمان ِ شاه هم اجازه پیشرفت ندادند؛ حالا به جمهوری اسلامی اجازه پیشرفت بدهند؟! دشمنان ایران جز با زبان قدرت، از مقابل راه پیشرفت ایران کنار نخواهند رفت.

روحانی: اگر شرایط عادی باشد بازهم عید امسال مانند عید پارسال است / باید محدودیت‌ها را ادامه دهیم و اقدامات تنبیهی نیز گاهی لازم است

رئیس‌جمهور گفت: اگر شرایط عادی باشد و موج چهارم هم اتفاق نیفتد، باز هم عید امسال مانند عید پارسال است و شرایط ما سخت‌تر هم شده است. شرایط ما در هفته‌های پیش رو با توجه به واکسیناسیون بهتر می‌شود.
فیلم
آخرین اخبار
یادداشت های دانشجویی
نشریات دانشجویی