اقتصادی - اقتصاد بین‌الملل
اقتصاد بین‌الملل
۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
پیامد‌های رکود اقتصادی بزرگ در جهان و ایران روی بازار‌های مختلف
کرونا چه سریعا درمان شود و از بین برود و چه نرود در هر دو حالت مختصات جهانی اقتصاد را تغییر داده است، فلذا جهان پساکرونایی وجود ندارد، همه مختصات جدیدی هستند که باید بر اساس اقتضائات جدید آن سیاستگذاری کرد و ابتکار عمل به خرج داد.
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸
سخنگوی خودروسازی کیا موتورز کره اعلام کرد که قصد دارد، برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در کارخانه خود در چین ماسک تولید کند.
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۷
منابع آگاه اعلام کردند: ۳ شرکت بزرگ خودروسازی آمریکا قصد دارند تعطیلی کارخانه‌های خود در دیترویت را تا ماه آوریل تمدید کنند.
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴
صندوق بین‌المللی پول در هشداری جدی در مورد چشم‌انداز اقتصاد جهانی اعلام کرد که رکود اقتصادی ناشی از پاندمی کرونا حتی از رکود بزرگ ۱۱ سال پیش سخت‌تر خواهد بود.
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
به دنبال شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا، شرکت بوئینگ آمریکا اعلام کرد کارخانه این شرکت در واشنگتن را از فردا به مدت دو هفته تعطیل می‌کند.
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
پس از اقدام بی‌سابقه فدرال‌رزرو برای تقویت بازار‌های مالی که باعث شد هجوم سرمایه‌گذاران به سوی پول نقد متوقف شود و قیمت طلا جهش کرد.
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
عربستان با وجود کاهش شدید قیمت نفت خود نتوانسته است نفت زیادی بفروشد و صادرات نفت این کشور در ماه مارس تغییر چندانی نسبت به صادرات در فوریه نداشته است.
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: این اتحادیه ۲۰ میلیون یورو کمک‌های بشردوستانه به ایران می‌فرستد.
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد همه گیری ویروس کرونا باعث رکود جهانی در ۲۰۲۰ میشود، ولی تولید اقتصادی در جهان در ۲۰۲۱ بهبود می‌یابد.
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵
کرونا و بازارهای جهانی؛
تداوم نگرانی از شیوع سریع ویروس کرونا سبب سقوط بازار‌های سهام اروپا و آمریکا شد؛ این در حالی بود که فدرال‌رزرو، برنامه عظیم خرید اوراق قرضه خود را برای تحکیم بازار آغاز کرده است.
۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
با شیوع گسترده ویروس کرونا در اکثر نقاط جهان دو شرکت کره‌ای ال جی و سامسونگ مجبور به تعطیلی کارخانه‌های خود در کشور هند شدند.
۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
آمریکا برای جبران پیامدهای اقتصادی ویروس کرونا در نظر دارد یک بسته کمک ۱ تریلیون دلاری در کنگره به تصویب برساند.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار