اقتصادی - ارتباطات
ارتباطات
۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۳
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه توزیع مرسولات باید در زمان مقرر و با دقت «دقیقه» انجام شود، گفت: زیرساخت‌های مورد نیاز برای حرکت شرکت ملی پست به سمت هوشمند شدن آماده است.
۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۱
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: طی ۲۰ ماه گذشته بیش از ۴۰۰۰ روستا به شبکه ملّی اطلاعات متصل شده و بیش از ۳۰۰۰ روستای باقیمانده هم تا پایان سال متصل خواهند شد.
۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۳
وزیر ارتباطات تاکید کرد
عیسی زارع‌پور گفت: برای استفاده از ظرفیت همه وزارتخانه‌ها در توسعه روابط اقتصادی با کشور‌های جهان، مسئولیت «کمیسیون مشترک اقتصادی» کشور‌های مختلف با تصویب هیات وزیران بین اعضای دولت تقسیم شده و مسئولیت کشور‌های اندونزی، مالزی و فیلیپین با وزارت ارتباطات است.
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۷
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد
محمد جعفرپور با بیان اینکه بزرگ‌ترین قرارداد وزارت ارتباطات در حوزه شبکه انتقال با یک شرکت ایرانی است، از تحقق ۴۰ درصدی افزایش ۲۰ ترابیت بر ثانیه ظرفیت شبکه انتقال کشور بر اساس توان داخلی خبر داد.
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۰
وزیر ارتباطات گفت: در بخش مجازی نمایشگاه کتاب امسال، تاکنون ۲۲۰ هزار مرسوله توسط پست دریافت شده است.
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۱
وزارت ارتباطات اعلام کرد
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گزارشی، اتصال ۹۵ درصدی دستگاه‌های دولتی به پنجره ملی خدمات هوشمند، رشد ۴۰۰ تا ۹۰۰ درصدی کاربران پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های بومی و پرتاب موفق ماهواره‌های نور ۲ و خیام با امکان رصد زمین با تصاویر رنگی را از جمله مهمترین اقدامات این وزارتخانه در ۲۰ ماه اخیر برشمرد.
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۹
همزمان با روز جهانی ارتباطات و با هدف تحقق عدالت ارتباطی، پایداری ارتباطات و استفاده از توانمندی متخصصان داخلی، دو طرح اتصال جزایر سه‌گانه به سرزمین اصلی و توسعه و ارتقاء پایداری شبکه افتتاح خواهند شد.
۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۴
سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد
بنا بر تازه‌ترین آماری که از رگولاتوری منتشر شده، تعداد کاربران اینترنت پهن‌باند ثابت و سیار کشور از ۱۱۶ میلیون کاربر با ضریب نفوذ ۱۳۷ درصد عبور کرده است.
۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۹
رئیس سازمان فضایی ایران گفت: ماهواره‌های سنجشی مختلفی در کشور در صف پرتاب قرار دارند و امسال تعدادی از آن‌ها در مدار قرار می‌گیرند.
۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۶
وزیر ارتباطات اعلام کرد
عیسی زارع‌پور اعلام کرد: با اتمام پروژه فیبرنوری که مهم‌ترین پروژه زیرساخت ارتباطی کشور است، عقب ماندگی‌های کشور در حوزه ارتباطات ثابت رفع شده و کیفیت ارتباطات به نحوه چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۰
وزیر ارتباطات گفت: طرح اتصال متقابل پیام‌رسان‌های داخلی در رده فناوری‌های روز جهان است. بر اساس «قانون بازار دیجیتال» و «قانون خدمات دیجیتال» اروپا همه پیام‌رسان‌های فراگیر خارجی در اروپا باید از ابتدای سال آینده میلادی، امکان اتصال متقابل را برای کاربران خود فراهم کنند.
۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۶
شرکت های فعال در صنعت پست، تجارت الکترونیک، لجستیک و صنایع وابسته به آنها، می‌توانند با مراجعه به سایت نمایشگاه پست اکسپو با صرف زمانی کوتاه جهت حضور در نمایشگاه ثبت‌نام کنند.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار