بخش خصوصی اولین ماهواره مکعبی را در کشور خواهد ساخت
در گفتگو با دانشجو مطرح شد
نماینده دپارتمان یک شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه فضایی گفت: اولین ماهواره مکعبی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در کشور ساخته خواهد شد.
تعداد نظرات: ۱
ناشناس
Germany
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
الان رفتم وب سایت این شرکت رو دیدم. بنا بر وب سایت شرکت٫ فعالیت آن در حوزه دیتا سنتر و ابر های داده ای هست اما چطور یک دفعه پروژه ماهواره ای بر می داره؟ ادعا شده که با سرمایه شخصی ساخته شده اما ایا هیچ وامی دریافت نشده؟
شرکت های دانش بنیان بدنبال سود هستن در حالیکه ساخت ماهواره های کوچک فقط در حد اثبات فناوری و فاقد سوددهی توجیه کننده هست. اغلب شرکت های خیلی بزرگ مانند اوسورام و گوگل دست به سرمایه گذاری در حوزه اثبات فناوری می زنند چرا که برای آنها پیش بینی بازار اینده برای تثبیت حاکمیت بر بازار ارزشمند هست. بخش اعظم هزینه اثبات فناوری و تحقیق توسعه رو دولت ها از طریق سرمایه گذاری در دانشگاه ها تامین می کنند.
اگه طرف با هزینه شخصی این ماجراجویی رو اغاز کرده که خیلی نادانسته اقدام کرده. اما اگه به این اسم سعی کرده هزینه رو از دانشگاه به داخل شرکت خودش بیاره و بعد به اسم این که پروژه تحقیقی بوده و با شکست مواجه شده از زیر بار پاسخ گویی فرار کنه٫ اون وقت باید از خبرگزاری انتظار انتشار مصاحبه جامع تر در مورد این ادعا ها داشت.
لطفا با مخاطب خود صادق تر باشید. ممنون
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار